Większe rozdzielczości

Dobry pomysł, można zrobić też, żeby zmieniało interfejs za pomocą skryptów.
To do własnych map i kampanii.

Ej no zastanów się.Najpierw mówisz coś innego a potem szybko zmieniasz zdanie

No tak, interesujący pomysł żeby zrobić trochę inne grafiki interfejsu dla różnych zamków. Mogłaby być taka, jak przynależność głównego bohatera gracza. Tylko przydałoby się też dla pozostałych zamków. A zmiana interfajsu za pomocą skryptów to na pewno zadanie na odległą przyszłość…

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem o dwóch wariantach i podkreśliłem, że wariant drugi jest łatwiejszy do zrobienia, aniżeli wariant pierwszy, który jest żmudniejszy do zrobienia ale da się go zrobić…

Pomysł jest oczywiście ciekawy, jednakże jak napisał Tow dragon trzeba najpierw znaleźć jakieś grafiki do każdego zamku. W końcu podobny zabieg był uczyniony w H2, gdzie interfejs zmieniał się w zależności od wyboru zamków dzielących się na dobre i złe.

Przychylam się do wariantu drugiego - bo jest prosty i w miarę realny do zrobienia w sensownej przyszłości. Nic nie stoi na drodze, by potem na jego bazie zbudować opcjonalnie wariant pierwszy, gdy już pojawią się odpowiednio dopracowane koncepcje i grafiki. Niemniej proste przeskalowanie grafik raczej nie wchodzi w grę. Wychodzi to dość szkaradnie, a roboty dużo (są tła miast, ale też defy, obwódki i pola budynków).

Generalnie przymiarki pod wsparcie czegoś takiego mógłbym zacząć robić zaraz po otrzymaniu zmodyfikowanych grafik interfejsu mapy przygody w odpowiednim formacie.

Co do screenu z nowym obramowaniem - widziałem go już chyba na jakimś rosyjskim forum (bodajże forum.df2.ru - choć głowy uciąć sobie nie dam). Były tam AFAIR trzy wersje interfejsu: dobra, neutralna i zła. Jak komuś się chce, to może poszukać :wink:

Trzeba też dać opcje okienkową dla 1024 x 769, dziś korzysta się z jeszcze większych rozdzielności

No tak, jak będzie 1024 x 768 to będzie na pewno też w okienku.

Druga opcja jest lepsza nie tylko dlatego, że pierwsza wygląda sztucznie.

  • łatwiej dodać wiele różnych rozdzielczości (również widescreen) w przypadku 2giego wariantu. Przypominam że obraz na LCD najlepiej wygląda w natywnej rozdzielczości danego monitora.

-Ktoś w przyszłości może chcieć zrobić interfejs miast lub bitwy w czymś bardziej życiowym niż 800x600. W przypadku nowych miast jest to jak najbardziej realne a patrząc na rozwój Horn of the Abyss to może wcale nie być odległa przyszłość.

zerknijcie na freeheroes2 (still in development). Tam w bardzo fajny sposób autor załatwił większe rozdzielczości.

Odpalić tego w wyższej rozdzielczości mi się nie udało i nie mam teraz głowy dociekać dlaczego. Z tego, co zobaczyłem na screenshocie, ich sposób nie odbiega znacząco od przedstawionego tu wariantu II, na bazie którego zapewnimy wsparcie dla nowych rozdzielczości w wersji 0.7.

Hej a bedzie coś dla 16:9(LCD) i 16:10(NoteBooki)?
Bo inaczej albo pasy, albo nie wyraźne szczegóły.

Jak ktoś przygotuje, to będzie ;]. Na razie trzeba czekać.

ma ktoś jakiś projekt na rozdzielczość 1280x1024 ?
byłbym wdzięczny. obrazek sam mógłbym zrobić, ale miałbym problemy z paletą kolorów standardową dla herosów

Witam :slight_smile:
Zacząłem się bawić w przerabianie głównego okna gry na 1024x768. Na razie moja propozycja wygląda tak:
wrzutka.w.zabrzu.pl/2009-06- … 1024-1.jpg

O ile pamiętam poza zamkami może przebywać maksymalnie 8 bohaterów (poprawcie mnie, jeśli się mylę), więc jest dokładnie tyle miejsc na liście. Dzięki temu można się pozbyć strzałek do przesuwania. I tu pytanie do programistów, czy da się tak zrobić?

Zamków zmieści się 7 i wszystko na razie pasuje co do piksela.
Pozostaje tylko miejsce zaznaczone pytajnikiem, w które można wstawić np. przyciski. Teraz trzeba by ustalić, ile ma być tych przycisków.

Później mógłbym się zająć dolnym paskiem i ewentualnie przeróbką na jakiś panoramiczny format.

Z ekranów walki najbardziej podoba mi się ten:
img393.imageshack.us/img393/2353/beztytuudu3.jpg
Myślę, że można by tylko zmienić tło na takie samo, jak zakryty teren na mapie (czarne z gwiazdkami).

A z lewej można dać listę najczęściej używanych czarów.
Mi się podoba.

Zrobiłem próbę w grze i prawie się udało:
wrzutka.w.zabrzu.pl/2009-06- … 1024-2.jpg
Nie potrafię pozbyć się tylko tych strzałek na liście herosów. W settings.txt jest napisane, że odpowiadają za nie pliki IAM012.DEF i IAM013.DEF, a ja tych plików w ogóle nie mam O_o Mam tylko IAM od 002 do 010.

Jak ktoś chce sprawdzić, to załączam moje pliki.

BTW, nie spodziewałem się, że cała ta zabawa będzie taka prosta :slight_smile:
1024.zip (90.2 KB)

a nie prościej dodać 1 slot do miasta i zostawić strzałki na 8 herosów?
poza tym na dole można przesunąć surowce w lewo i zrobić miejsce na mitril
a jezcze trzeba wymyślić co by pasowało i się przydało w nowym miejscu na interfejsie…
może dodać nowy element interfejsu który możnaby przełączać między róznymi zasobnikami (np. zasobnik 1: założone artefakty l-klik zmienia r-klik wyświetla właściwości artów, zasobnik 2: zestaw czarów podróży l-klik przygotowuje do rzucania r-klik info o czarze, zasobnik 3: armia bohatera/miasta z możliwością zmiany rozłożenia jednostek (połącz/podziel/zamień) zasobnik 4: zestaw przycisków do obsługi przez skrypty, zasobnik 5: dzienny przychód surowców (jutrzejszy zakładając brak zmian w budynkach/kopalniach) wliczając kapitole i budynki specjalne +zdolności typu estates)

Co do pola bitwy można dodać jeszcze na dole DMG jakie zada jednostka i jako że w zwykłym heroesie jest taka opcja daje DMG np. (500-800) to brakowało mi jeszcze ile jednostek może zginąć fakt że można to sobie przeliczyć ale zawsze może być lepiej. I Zastanawiałem się nad czarami że np. jak damy dany czar w walce to on pojawi się zboku że nie trzeba będzie sięgać do księgi, ale jak tak bliżej pomyśle to tylko do czarów ofensywnych się przydaje a nimi operójemy rzadziej niż masowymi, a i masowy starcza na ileś tam tur więc do księgi można patrzeć.

Ale jaki w tym sens? Po co strzałki, jak przy ośmiu herosach i tak nigdy nie zostaną użyte?

O tak! Nie raz przy ważnej walce brałem kalkulator w łapę :slight_smile: Zawsze brakowało mi takiego czegoś w grze.

Jest pewien problem przy wyższych rozdzielczościach: czar “Dimension Door” (“Wrota Wymiarów”). Jego zasięg jest uzależniony od widocznego obszaru, a ten zmienia się przy każdej rozdzielczości. Coś trzeba by z tym zrobić, ale to już zadanie dla panów programistów.

Bardzo brakowało mi domyślnego rzucania ostatniego użytego czaru. Grzebanie w księdze przez 20 tur z rzędu tylko po to, by rzucić kolejne wskrzeszenie nie jest zbyt emocjonujące.