Większe rozdzielczości

Ale chciałbyś specyfikcję mapyna pasku surowców czy w okienku pod herosem

W okienku pod herosem, ale na neutralnym tle(czarnym bądź też białym)

W tej wersji którą ja proponuje można by kliknąć na ten przycisk na samym dole po prawej i wyskoczyło by okienko z tymi informacjami

Zrobilem szybkie copy/paste jakby to moglo wygladac bez kombinowania z funkcjami:

img187.imageshack.us/img187/1157/prevbh0.th.jpgimg254.imageshack.us/img254/9751/prev2mr7.th.jpg

Jak zwykle ja i moje pomysły :stuck_out_tongue:

Wersja 1
img515.imageshack.us/img515/3046/vcmiguicopygv6.th.jpg

Wersja 2
img404.imageshack.us/img404/1522/vcmiguicopylc2.th.jpg

Wersja 3
img166.imageshack.us/img166/3753/vcmiguicopysd8.th.jpg

Co do przycisków to myślę że jeden mógłby spełniać funkcję wyświetlania możliwości miltiru np. :slight_smile:

Najbardziej podoba mi się to zrobione przez Dikamilo i troche pokombinowałem
http://img524.imageshack.us/img524/3390/vcmiguicopysd8qr0.jpg
Pierwszy przycisk pokazywałby zastosowania mithrilu a drugi wybrane opcje VCMIzacji

Dobrze, ale ostatni, pusty jest nie potrzebny.
Modder sam by określił, gdzie mają być dodatkowe przyciski.
Zastosowania mithrillu można pokazać, jak się naciśnie ikonę jego na pasku surowców.

Ostatni można dać na np. opcje wogifikacji - jakby ktoś zapomniał, co ustawił.

Przecierz to zaznaczyłem

VCMIzacja = WoGfikacja? Myślałem raczej, że przez VCMIzację masz na myśli te rzeczy, które doda VCMI (pasek inicjatywy itp)

Według mnie najfajnieszy pomysł należy do Crawa,ale wszystkie są ładne ;p

Słusznym kierunkiem wydaje mi się wydłużenie list miast/bohaterów, zyskujemy dzięki temu 2 nowe miejsca na przyciski. Jeśli nie robić każdego na pełną szerokość, ale na połowę (tak jak większość), to wejdą cztery.
Myślę, że można by pod te przyciski podpiąć funkcje z okna opcji mapy przygody (tj. widok mapy świata, puzzle do Graala, poszukiwanie Graala, informacje o ustawieniach mapy, powtórka ostatniej tury). Jest tego w sumie 5, co przy jednoczesnym zastąpieniu przycisku do otwierania (niepotrzebnego już) okienka z opcjami pasuje idealnie.
Niezbyt leży mi natomiast ten dodatkowy, wystający przycisk. Jakoś się tak nieestetycznie wbija tę dolną część interfejsu (choć to kwestia gustu).
Nie ruszałbym oryginalnego infoboxa - ani nie ma w tym sensownego celu, ani to nie wygląda ładnie, a roboty by trochę było. Zamiast tego po prostu wykorzystał powstałe nowe miejsce na nowe informacje. Np. jeżeli jest zaznaczone miasto - można pokazać przyrosty stworzeń i ich dostępną liczbę. Można umożliwić ich kupno bezpośrednio z ekranu przygody. Można umożliwić szybkie przerzucanie wojsk z garnizonu do odwiedzającego bohatera. Jeżeli jest zaznaczony bohater - można pokazać jego specjalność, doświadczenie, liczbę punktów ruchu. Na starcie tury można pokazać czego jest aktualnie tydzień i (jeśli wejdzie) jakieś bonusy z tego wynikające. I tak dalej…

Więc chyba zostaniemy przy dwóch okienkach tygodnia,miast i bohatera oraz dodanie mithrilu

Witam

Na wstępie chciałbym przeprosić Tow’a za brak odzewu przez taki długi czas, niestety nie miałem wpływu na tą sytuację…

Większe rozdzielczości to jak najbardziej potrzeba idea, która powinna być jak najszybciej wprowadzona do podstawowej wersji silnika. Uważam, żeby nie komplikować sprawy wystarczy przedłużyć jedynie istniejącą architekturę panela bocznego. Nie wiem czy wpychanie dodatkowych przycisków jest potrzebne, powinniśmy iść raczej w stronę przejrzystości i zachowania aktualnych proporcji. Co do Ekranu Miasta i Walki mamy dwa wyjścia. Ekran Walki można obramować i umieścić dodatkowe informacje o przebiegu bitwy. Ekran Miasta możemy poszerzyć, czyli powiększyć istniejące grafiki specjalnym programem, a w dolny panel ulokować przydatne opcje. Tyle tylko, że wiązie się to z powiększaniem także grafiki, obramowania, a nawet cienia danego obiektu, a sami moderzy przy tworzeniu miasta musieli by stworzyć dwa zestawy grafiki dla obu rozdzielczości. O wiele łatwiejszym sposobem jest otwieranie tych ekranów w oknie. Poniżej przedstawiam jak by to mogło wyglądać:

Wariant I
http://www.thedarkhouse.toxic.pl/EkranWalki21024x768.jpg http://www.thedarkhouse.toxic.pl/EkranMiasta1024x768.jpg

Wariant II
http://www.thedarkhouse.toxic.pl/EkranBitwy1024x768.jpg http://www.thedarkhouse.toxic.pl/EkranZamku1024x768.jpg http://www.thedarkhouse.toxic.pl/EkranPrzygody1024x768.jpg

Myślę ze Wariant drugi jest prostszy i szybszy do zrobienia i mógłbym się tym zając.

Hi all,

Sorry for posting in English here, but my Polish is probably as good as your Hindi. :stuck_out_tongue:

I just wanted to give kudos to the very nice ideas about game interface I’m seeing in here. The unit queue in battles is an interesting addition, though after 9 years of H3 I almost know which the next unit will be by heart. :slight_smile: But what I like the most here above is the idea of taking advantage of the higher resolutions available for the adventure map interface and side panel. Perhaps my favorite screenshot is the last one in Dru’s post here above: no need to scroll for a certain hero anymore (though 10 slots is 2 too much if we stick to the H3C limit) and also the central column with command buttons seems to look better like this (rather than having 2 buttons squeezed next to each other).

Anyway, congrats for the creative work guys! It’s a pleasure being part of this project, tho a bit of a pity I don’t speak your language. :wink:

All the best & narazie :wink:
Zam.

Wariant 2 jest głupi.
Pozbawi klimatu Herosów, bo wszystkie miasta i walki w jakimś okienku i widać mapę przygody.
Lepszy jest wariant 1.

Też tak sadzę.

Wymyśliłem co mogło by być po prawej stronie paska
img393.imageshack.us/img393/2353/beztytuudu3.jpg
img393.imageshack.us/img393/beztytuudu3.jpg/1/w1024.png

A może by zagospodarować 2 stronę dodać informacje o jednosce atakowanej ( po lewej twoja jednostka [zjawa] , a po 2 staty jednostki podświetlonej myszką [Troglodyta] , gdy brak jednostki podświetlonek obszar pozostaje pusty.

Owszem można tak zrobić, tyle tylko ze jest przy tym więcej roboty. Uważam, że upychanie na siłę dodatkowych opcji może jeszcze bardziej zepsuć klimat. A zastanawiał się ktoś jakby miało wyglądać okno miasta? O ile obramowanie ekranu walki można zaakceptować, o tyle nie wyobrażam sobie by ekran miasta posiadał jakieś obramowanie, a powiększanie grafiki jest żmudne i nieefektywne.

Okno miasta można wybrać od biedy to z warianty drugiego,choć okno walki nie wygląda najgorzej z ramką tylko żeby ta ramka była ładna

A ja tak.
Np. Bastion z taką ramką wyglądał by cudnie :smiley: