Pasek kolejności w bitwie

Myślę, żeby wyprowadzić duży, kolorowany i mały, i dać możliwość wyboru. Mały byłby dobry na neuralne stworzenia, a duży na ważniejsze walki.

jam mam jeszcze taki img230.imageshack.us/img230/4985/pasekxt2.pngspokojnie zmieści się tam obrazek 58x64 i obwódkahttp://img169.imageshack.us/img169/400/pasekqj3.png

Ja bym na razie przesadnie nie kombinował z różnymi paskami do wyboru, najpierw przygotujmy w miarę końcową koncepcje, grafiki i wybierzmy to co najlepsze z tej naszej burzy mózgów. :slight_smile:

Myślę, że jest to do zrobienia - choć najpierw pomyślałbym nad wyborem ostatecznych gabarytów i grafik, dalej położenie - i dopiero na końcu ustalał szczegóły obsługi.

Niezły pomysł :stuck_out_tongue:

Trochę się pobawiłem i wyszło takie coś. Rozmiar ikon potworów wzięty z widoku bohatera, reszta elementów kopiowana z GUI. Mniej więcej tak to wyglada:

img361.imageshack.us/img361/2302/13678280up4.th.jpg

Nawet fajny pasek.Tym ramkom przydało by się cieniowanie bo wyglądają jak z painta

dikamilo, całkiem zgrabnie to wygląda. Mógłbyś wrzucić grafikę tego paska i przycisków (klatki dla aktywnego, nieaktywnego, naciśniętego przycisku) w BMP-ie (najlepiej 8bpp)? O to samo proszę Crawa.
Na początku przyszłego tygodnia, gdy wróci TowDragon, sprawa ruszy dalej (o ile będą grafiki).

Nigdy nie przygotowywałem grafiki pod gry czy GUI więc nie wiem jak to ma być pocięte, dlatego przygotowałem kilka wersji, cały pasek, same ramki, tło, przyciski, w bmp 8bpp :slight_smile:
Jak by trzeba było coś jeszcze, to pisać :slight_smile:

dikamilo.xdkstudio.com/vcmi/heroes-3-pasek.zip

Przydałyby się jeszcze ramki 8 graczy i szarą dla neutralnych

Fajnie, dzięki :slight_smile:
Ogólnie jeśli pasek jest stałej szerokości, to się wykorzysta grafikę całości, na którą potem będzie się nanosić obrazki jednostek i przyciski.
Mam jedną uwagę co do przycisku - wygląda jak nieaktywny. Przeważnie w H3 każdy przycisk ma 4 klatki odpowiadające 4 stanom - aktywny, naciśnięty, nieaktywny, zaznaczony.

(przykładowe klatki dla przycisku IAM014.DEF - strzałka do przewijania listy miast)
img526.imageshack.us/img526/7710/iam014nkf4.jpg
img364.imageshack.us/img364/7411/iam014sis6.jpg
img236.imageshack.us/img236/9738/iam014diq5.jpg
img364.imageshack.us/img364/3958/iam014hdw1.jpg

Dałbyś radę zrobić grafiki wg takiego wzorca? Skąd właściwie pochodzi ten twój przycisk? Może da się te wersje wyciągnąć także z oryginału.

Osobnych ramek dla każdego gracza nie stosuje się.
Proste można wygenerować już w programie, zaś dla złożonej przygotowuje się jedną grafikę, którą program potem odpowiednio zabarwia poprzez podmianę określonych kolorów z palety. Mechanizm ten szerzej opisałem tutaj.

Ten przycisk jest wycięty z GUI (lista bohaterów / zamków), tyle że obrócony:

http://img113.imageshack.us/img113/9961/20080815160939qd1.jpg

Patrząc na te pliki paska to jedyną rzeczą którą trzeba skleić z plikami lod to pasek.bmp

Ok, widzę. Obrócić i przeskalować, to nawet i ja potrafię i - w razie potrzeby - sami już się tym zajmiemy i skleimy w .def-a.

Raczej naszych nowych grafik do lod-ów pakować nie będziemy, zysk na kompresji jest w gruncie rzeczy w wartościach bezwzględnych niewielki, a sam proces niewygodny. VCMI może swoje dodatkowe grafiki trzymać bezpośrednio w /Data czy jakimś innym folderze.

Ale to chcesz takie jakie sa, czy tez dopasowane do rozdzieczlosci?

Czy dopasowanie do rozdzielczości oznaczałoby coś więcej, niż przekopiowanie parę razy wszerz?

Nie :stuck_out_tongue: Choc moim zdaniem mniejszy, pojawiajacy sie pasek bylby wystarczajacy (przynajmniej w przypadku tego drugiego). Zreszta, jak chcesz to Ci na predce sklece takowy pasek bez podobizn jednostek (ktory i tak jest zajumany z widoku armii na mapie glowne).

Podobizny jednostek są nieistotne, i tak na nie przybite zostanie potem co trzeba.
Natomiast jeśli pasek ma być wykorzystany w grze, to przydałaby się jego wersja w formacie BMP (najlepiej 8bpp).

Niemniej w ogóle zaczekałbym jeszcze kilka dni, aż wróci na dobre Tow_Dragon, który obiecał tenże pasek zaimplementować.

Ze mna jak ze slepym koniem - nie widze przeszkod :slight_smile: Choc coraz bardziej jestem za tym, zeby takie wodotryski mialy charakter osobnego dodatku anizeli byly implementowane w core.

Osobiście, uważam że nic nie stoi na przeszkodzie aby opcje włączenia/wyłączenia paska umieścić w ustawieniach walki.

Zanim będzie jakiś sensowny system do obsługi zewnętrznych wodotrysków minie nieprzyzwoicie duża ilość czasu.
Tak natomiast, to pasek ma realne szanse wejść do 0.7.