Pasek kolejności w bitwie

img409.imageshack.us/img409/9970/battlebarja2.th.png
img229.imageshack.us/img229/8926/battlebar2up8.th.png

2 wersje paska bitewnego :slight_smile:

A mogloby sie to prezentowac tak:
img134.imageshack.us/img134/5442/walka1de6.th.jpg

img141.imageshack.us/img141/7706/walka2td4.th.jpg

img54.imageshack.us/img54/3480/walka3rt5.th.jpg

Zapomnialem dodac strzalki, ale chyba mozna sie obejsc bez nich :slight_smile:

Ten pasek z boku IMHO odpada, za mało czytelny.
Za to ten u dołu zasłania część pola bitwy - to chyba jedyna wada.
Umieszczenie go u góry nie jest złym pomysłem, ale trochę “odgryza się” od reszty interfejsu, który z założenia ma się znajdować na dole.
Strzałki to niezła rzecz, opcja przewijania byłaby całkiem wygodna i przydatna w większych bitwach.

Do tego dla przejrzystości można by było dodać przedziałkę oddzielającą kolejne rundy.
Gdyby paska nie można było przewijać, powinien mieć minimum 20 okienek - nie można zapominać o machinach wojennych ani przyzywanych jednostkach.

Jestem za wlutowaniem go w Core - nikomu by przecież nie zawadzał.

Osobiscie uwazam, ze obecna szerokosc - tj 14 kolumn, jest absolutnie wystarczająca.

Co do zaslaniania pola bitwy… Prawda jest taka, ze nie da sie zrobic tego tak, zeby nic nie zaslanialo. Dlatego taki pasek powinien sie raczej pojawiac na zawolanie, nie zas byc stale widoczny.

Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Ale tylko w przypadku, gdy pasek można przewijać.

Teoretycznie dałoby się zastąpić nim miejsce, gdzie wyświetlają się komunikaty.

Tez o tym pomyslalem. W tej chwili przyszedl mi do glowy przycisk zmieniajacy funkcje paska komunikatow (informacje o bitwie/pasek kolejnosci).

Pasek w poziomie faktycznie wydaje się czytelniejszy. Powinien być domyślnie schowany, pojawiać się jedynie na żądanie (co już zresztą było chyba powiedziane) - to eliminuje nam w znacznym stopniu problem zasłaniania. Najszczęśliwszą lokalizacją wydaje mi się góra, gdyż tam i tak nie ma nic mającego znaczenie dla rozgrywki. Może się trochę oddziela graficznie od reszty interfejsu, który ulokowany jest na dole, ale lepiej, żeby się wyróżniał, niż zasłaniał coś ważnego.
Innym, ciekawym pomysłem jest sam dół, nad paskiem z komunikatami. Przycisk zmieniający funkcję tegoż paska to trochę roboty (trzeba go gdzieś wepchać) - ale wystarczyłoby zrobić, żeby pasek kolejności się wysuwał np. gdy naciśnięty będzie określony skrót klawiszowy.
Co do strzałek - sam nie wiem. W wariancie paska na całą szerokość dołu interfejsu nie będą potrzebne. W wariancie górnym - może i będą przydatne, choć raczej nie jest to konieczność.
Ostateczne decyzje odnośnie implementacji podejmie Tow_Dragon, który powinien wrócić w ciągu najbliższych 2 - 3 dni, on podjął się implementacji paska, więc do niego należy ostatnie słowo. Nie traktujcie więc moich jako oficjalnego stanowiska Teamu :wink:

Więc tak witam wszystkich na początek a co do paska nasuwają mi się 2 myśli

  1. Strzałeczki powinny być bo np. ja jak i wielu graczy Heroesa grających w ligach,turniejach itp. przemyślamy swoje ruchy mocno do przodu i wtedy “wyliczamy” np. w 2 tury do przodu kto się będzie ruszał itp. a tak przewijamy i mamy podane na talerzu.

  2. Zamiast naciskać klawisz lub klikać myszką pasek może być umieszczony na dole nawet może zasłaniac pole bitwy ale z tą opcją że pasek pokazuję się tylko wtedy jak gracz zjedzie myszką na dolną krawedz ekranu i pasek doslownie by sie wysuwal.

Wróciłem już i przyjrzałem się zamieszczonym tu propozycjom paska inicjatywy. Jak tylko znikną sprawy o wyższym priorytecie, zabiorę się za jego implementację. Najbardziej podoba mi się wersja w której pasek jest u góry interfejsu, jednak kilka kwestii muszę jeszcze przemyśleć. Idealnej grafiki jakoś w tym wątku nie widzę.

No bo nie mamy idealnych grafików.Możę ktoś z Jaskini Behemota to by zrobił

Jak się nie ma tego, czego się chce…
Wybrać można byle co, żeby tylko oczu nie wypaliło. Podmiana grafiki w przyszłości aż takim problemem nie jest.

Teraz to najważniejsze żeby ten pasek był :-/ :neutral_face: :confused:

Tak Wog team ma mnóstwo grafików i jednego człowieka który mógł w nim zrobić coś większego - Slava (który i tak odszedł). Vcmi ma dwóch programistów ale zero grafików którzy mogli by coś dodać

Szczerze mówiąc to przed paskiem mam ochotę zrobić ekran końca bitwy. Pasek i tak będzie w 0.7, a do tego ekranu mam przynajmniej odpowiednie grafiki ;].

Nikt cię nie popędza.Według mnie pasek powinien zostać zrobiony po skączeniu pola bitwy

To ma być jakiś derywat słowa “kąiec”? MSPANC.
Pilnujcie ortografii, bo chyba faktycznie poszukam jakiegoś moderatora…

Ano, z paskiem sie przeca nie spieszy. Na takie bajery przyjdzie jeszcze czas :slight_smile:

Słowo krytyki.

Ten pasek mi się źle kojarzy, bo kojarzy mi się z paskiem walki z Heroes 5 (a fuj!).

Zoubuz Raucus, czy to, że taki pasek występował w Heroes V jest jedynym powodem, dla którego ci się nie podoba? Moim zdaniem jest on właśnie jednym z najlepszych pomysłów twórców HoMM V.

Pasek najmniej mi się nie podoba, ale chciałem dodać trochę przysłowiowego dziegciu do tej wanny wypełnionej landrynkami. Sorry, jeśli ciebie tym postem uraziłem.

Nie, wcale mnie nim nie uraziłeś. Tylko się zdziwiłem i chciałem się dopytać. Ale skoro nie jest on dla ciebie aż taki zły, to dobrze. W każdym razie i tak nie będzie się wyświetlał cały czas, tylko podczas trzymania odpowiedniego przycisku.

Jeśli pasek jest taki zły to powiedz dlaczego.
Z paskiem według mnie powinien zostać dodana inicjatywy który daje grze zmienność a nie monotonne poruszanie się jednostek jak w homm3