Nowe Niezbalansowane zamki

zawsze mi w heroes brakowało czegoś takiego jak rodzaj zamku który nie jest dostępny przy starcie, ale podbity daje ogromną przewagę

przykład
Dragon Lairs City
1slot diamentowy smok
2slot smok z lochów lv8
3slot gorynycz
4slot magiczny smok
5slot rdzawy smok
6slot kryształowy smok
7slot błękitny smok

EDIT
Dragon Lairs City
1slot fenix lvl 8
2slot diamentowy smok
3slot smok z lochów lv8
4slot magiczny smok
5slot rdzawy smok
6slot kryształowy smok
7slot błękitny smok

ważne: budynek upg. nie zmienia potwora tylko zwiększa przyrost +1

budynki:
Smocza statuła - zwiększa morale sprzymierzonych smoków o +3
smoczy skarbiec - +4drewno/ruda +2siarka/rtęć/klejnoty/kryształy +8000 złoto dziennie (jako magazyn zasobów)
teleport - jak w inferno
gildia magów do 5lv+biblioteka (jak tower)
handlarz artefaktów
ołtarz, na którym można złożyć wszystko w ofierze co da się na jakimkolwiek innym
magiczna uczelnia (jak w conflux)

Ognie Odrodzenia - zamienia każdą wybraną istotę z poziomem 7+ na feniksa
EDIT: na fenixy lvl 8, istoty z poziomem 6+

Portal Istot - jak w lochach
kuźnia ma wszystkie maszyny
fontanna smoczej krwi- każdy bohater może tu kupić artefakt “fiolka smoczej krwi” za 24000 złota
Utopijny Pomysł (wygląda jak czerwona chmura w kształcie smoka)- pozwala za 77000 złota zamienić wszystkie smocze utopie na mapie przygódna nieodwiedzone

budynek Graala- Smoczy Przodek: nie daje kasy, przyzwa na początku walki 50% posiadanych smoków

obrona zamku:
na wieżach replitoni, zamiat fosy nieznikająca ściana ognia (jak czaar)

Pomysł do poprawy, potrzebne grafiki (możecie pomysł wesprzeć jak będą?)

1 Like

Nie powiem, to mogłoby być całkiem zabawne.
Ale czy ktoś tutaj ma większe pojęcie o implementacji nowych miast…? Jeśli nie można tego zrealizować łatwo i przyjemnie, to nikt się tym pomysłem nie zainteresuje przez najbliższe dwa lata.

Ja widziałbym to bez teleporta jako max jeden zamek na planszy. Wtedy można by zrobić warunki wygranej odbicie rzeczonego zamczyska jeśli jest to możliwe. A jeśli jest to dodanie warunku np przez miesiąc.

Oczywiście zamek musiał by być odpowiednio drogi w budowaniu.

trzeba przygotować grafiki i poprosić VCMI team o wsparcie…
podstawowe budynki są wspierane bez problemu, ze specyficznymi trzeba dopisać trochę kodu
nie ma znaczącego limitu miast - w AB jest 9 rodzajów - to najbliższy możliwy limit to 16 (a naprawdę pewnie jest większy)
kod vcmi jestznany i otwarty

podsumowanie:
trzeba zrobić grafiki - tym team vcmi się nie zajmuje za bardzo
trzeba poprosić o wsparcie programowe team VCMI - powinno się dać łatwo zaimplementować, kod mogę napisać nawet ja w wolnym czasie (teraz jestem zajęty), ważne żeby go przyjęli

No to z grafikami mogę popróbować się pomęczyć ale nie wiem czy się spodobają.

No to mam nawet pewien zamysł. Wygląd tła zamku to wnętrze ogromnej jaskini, coś w stylu lochów. Teraz poszczególne budynki (nie wymieniam siedlisk bo te można odtworzyć z tych co są na mapie tylko wymyślić coś między upgrade a nie upgrade):

Smocza statua - Coś na kształt graala z Bastionu, totem smoka

smoczy skarbiec - pomysł mój opiera się na dobudowie do pchlego targu (wyglądającego jak wielka góra kosztowności otaczająca skałe z płaską górą) na tej płaskiej powierzchni pojawiała by się góra złota i klejnotów.

gildia magów do 5lv + biblioteka - Może wystające z ziemi skały (coś na kształt smoczych pazurów) jadnak nie za duże by upchnąć całość

handlarz artefaktów - zbiór różnorakiego ekwipunku lekko osmalonego wyglądającego jak cmentarz poległych wojowników, można kości jakowe wrzucić.

ołtarz - pokrwawiona kamienna płyta z runami na niej wypalonymi/wymalowanymi krwią. (do wyboru)

magiczna uczelnia - nie widze jej zbytnio tak jak teleportu

Ognie Odrodzenia - jaskinia pełna ognia, gdzieś w głębi

kuźnia - może jakaś jaskinia z warsztatem wyznawców smoka :stuck_out_tongue:

fontanna smoczej krwi - po prostu fontanna

Utopijny Pomysł opisany przez autora

Ratusz - smocza utopia podzielona na 4 kawałki

Zamek tu trzeba by pomyśleć moze jakieś ponure ruiny zwiększające się objętościowo jak nekropolia, ale otoczone płonącym murem żeby do oblegów pasowało

Do dwóch dni powinienem narysować to na kartce chociaż grafika komputerowa lepiej mi idzie niż ołówkowa

Sytuacja z VCMI jest taka, że obecnie odtwarzamy możliwości WoGa. Nie zamierzamy na razie dodawać niczego, co znacząco wpłynęłoby na mechanikę rozgrywki (a nowy zamek bardzo znacząco by wpłynął). Wsparcie dla innych mechanik to kwestia przygotowania w VCMI wsparcia dla modów, co jest dość sporym zadaniem. Gdy projekt będzie bardziej rozwinięty, pomyślimy o zaimplementowaniu tej funkcjonalności. Póki co projekt będzie musiał pojść do szuflady.

Tak, jeśli chodziłoby ci tylko o dodanie do VCMI jednego zamku to istotnie nie byłoby to aż tak bardzo trudne. Kłopot się pojawi, jak będziesz chciał to zrobić w sposób zachowujący możliwość grania ze standardową mechaniką, w miarę przemyślany programistycznie, bez hardcode’owania zbędnych aspektów tego zamku i dostatecznie ogólny, żeby nie musiał być wyrzucony przy pisaniu wsparcia dla modów. Poza tym pamiętaj, że VCMI nie posiada na razie generatora map losowych i nie istnieje edytor map ktory pozwalałby umieścić ten zamek w grze (trzebaby ręcznie edytować h3m, co nawet przy otwartej specyfikacji tego formatu byłoby dość uciążliwe).

Ja sądzę że ten zamek powinien by dobrze chroniony.Np 4 błękitne smoki. I powinno się go dostawać jako ruiny.Dopiero wybudowanie fortu pozwala wyżej wymienionych budynków. A koszt takiego fortu powinien wynosić 50000 złota, 40 drewna i żelaza, 20 rtęci, siarki , klejnotów i kryształów oraz 10 mithrilu(osobiście zmienił bym nazwę tego surowca na np. złoto starożytnych(bardzo wytrzymałe którego nie da się zniszczyć)

Co :exclamation: 8000 złota :open_mouth: .Za dużo.Powinno by z 3000

A nie lepiej smoki które atakują na dystans kulami ognia :mrgreen:

Pomysł fajny ale … no właśnie feniksy nie są zbyt silne a jedyną ich siłą jest ilość.Zgodziłbyśsię 1 Czarny Smok = 1 Feniks :question:

ustawianie na mapie możnaby prosto ustawić przez opcjonalne podmienianie istniejącego obiektu (na przykład losowy zamek z defem przestawionym na smoczą utopię - tego się często nierobi, bo zamki są właściwie rysowane hardcoded więc nie mam mowy o pomyłce, edytor WoG(spatchowany) wspiera podmienianie defów)

@feniksy
to jest odpowiednik szkieletorni z nekropolii, to do podmieniania znalezionych behemotów i innych dziwadeł na wysokich poziomach

@8000 złota
to powinnno być 8000 ew. 4000, pisałem że zamek nie musi być zbalansowany, ze względu na jego charakterystykę

Hmm czyli pomysł na razie idzie do szuflady. Mam nadzieję że go kiedyś ktoś wyciągnie. A ja idę poszukać innych miejsc gdzie można spróbować coś graficznie wykonać.

pomysł znowu ruszył
adminowie w temacie “Miasta” zgodzili się zrobić support dla nowych miast, o ile będziemy mieć gotowe materiały
yeeeeehaaaa!!!

Dobrze, że projekt wrócił. Przygotuje coś na jutro. Jednostki są już chyba, że dojdą nowe. Jak będzie zamek to wyważy się go odpowiednio, żeby odbicie nie dawało wygranej od razu.

Ja bym coś na miejsce gorynycza dał bo on tu mi nie pasuje

A może zrobić przyrost co miesiąc

I jeszcze dać opcje napicia się tej krwi ( zdolności podobne do mutare drake )

To wtedy musiała by ta opcja odpowiednio kosztować. A co do przyrostu nie wiem czy można ustalić dla jednego zamku miesięczny.

Mam już plany Miejsca spotkań rady oraz Gildii magów ale muszę dopracować i zacznę robić wersję komputerową.

Jutro upnę pierwsze szkice.

Wszystkiego w tym temacie nie przeczytałem, lecz sam pomysł takiego zamku jest z lekka zły. Jako zamek do podbicia i wygrana może i dobry ale równie dobrze mozna dać te jednostki do innego zamku jako garnizon. A posiadanie takiego zamku heh jest naprawdę niewyobrażalnie nienormalne. Jeżeli sam Błękitny kosztuje 30 k złota to przepraszam ale jego siedlisko byłoby heh drogie i siano na te jednostki jest za duże. Żeby taki zamek rozbudować to nie wiem z 5-6 miechów gry na XL. Wątpie by ktoś grał tak długo nie licząc naprawdę specyficznych map na których trzeba grać długo.

Majer, loader wczytywałby opcje zamku (te dostępne z menu neutralnego zamku) i mógłby stać już z garnizonem i ze zbudowanymi kilkoma generatorami stworzeń, poza tym nikt nie każe ci kupować wszystkiego, zawsze coś mogłoby zostać. jeśli chcesz oszczędzać mógłbyś kupować 1-3 (feniksy i dwa smoki) i brać korzyści z niezwykłego magazynu zasobów. a zauważ że kryształowe smoki dają kryształ - pomyśl jakby to wpłynęło na gracza który w nie inwestuje po 2-3 miechach? zwracałyby się kryształy na nie wydane. poza tym taki zamek jest idealny by go postawić na środku mapy - będzie dobrym elementem do “sporów terytorialnych” :slight_smile:

poza tym ten zamek z zasady ma być specyficzny, a jak się nie podobają koszty smoków zawsze można mieć przebalansowaną tabelę stworzeń ze względu na koszty (mi też się niepodobają wysokie koszty neutralnych smoków, ale często w h3 i WoGu inwestuje w magiczne smoki :slight_smile: )

Bardzo ciekawy i ambitny pomysł, o tym iż udało się przeforsować dlań wsparcie VCMI teemu nie wspomnę. Czy udało się już zebrać jakieś materiały?
I czy mogę jakoś pomóc przy kompletowaniu nowych grafik?
Lubie czasami pogrzebać w pikselkach :slight_smile:

Ten projekt chyba umarł śmiercią naturalną. Minął miesiąc i nie było żadnej aktywności.

musiałbym skombinować coś
łudziłem się że ktoś inny wykona grafiki i poskleja

cóż pobawie się “google images”, plikami które już są w herosie i zrobię “mały kolaż”

ale to może trochę potrwać

właśnie zacznę