Nowe Niezbalansowane zamki

Ja tam nawet coś w Gimpie wyskrobałem…
http://img89.imageshack.us/img89/1346/dragoncity07.jpg
Co wy na to?

Chyba troche zbyt rysunkowy. Mało poważny a zamki w H3 wysoko zawieszają poprzeczke jeśli chodzi o “Realizm”.

Po prostu są one renderami 3D i każdy rysunek będzie się od nich mocno różnił.

Tym niemniej ten art powyżej bardzo mi się podoba, widać powiew świeżości i niebanalną koncepcję. Jako szkic jak najbardziej.

Irn-Bru
to całkiem ciekawe ale jest jeden mankament
ty coś-tam na skalącz posadziłeś, a budynki i tło muszą być w oddzielnych plikach
mógłbyś dać wersję bez menu i bez tego zameczku? a zameczek w oddzielnym pliku na tle przeźroczystym/jednobarwnym
chyba że mam przyjąć że to tylko ozdoba a nie budynek wtedy “będzie działać”

GROTA BARDZO MI SIĘ PODOBA, mam nadzieję że budynki jakoś będą pasowały do tego tła

Edit: I poproszę to w formacie kompresji BEZSTRATNEJ (Tiff PCX itp)

Rzeczywiście do grafik lotów studia 3do trochę nam jeszcze brakuje, kolesie sporo się narobili budując modele 3d które pewnie z bólem serca spłaszczali na 2d. Zrobiłem tą jaskinie z ramką i zamkiem żeby było sobie łatwiej wyobrazić iż pomysł MOŻNA zrealizować. Całość mam na dysku w wyższej rozdzielczości, nie zamieściłem bo trochę by muliło przy wczytywaniu. Zameczek jak każdy widzi to utopia w WoGowskim stylu przerzucona przez lustro i ze zmienionymi kolorami. :question: I tu wielki znak zapytania - czy chcemy zrobić hybrydy istniejących już grafik, czy może pokusić się o własne projekty zrealizowane choć częściowo w 3d. Policzyłem sobie i trochę sporo tego wyjdzie, ok: 37 osobnych grafik budynków z upgradeami 2 modele miast na mapie przygody 15 fragmentów muru, bramy i wszystkiego co daje nam taką radochę gdy można to rozpieprzyć atakując zamek. O animacjach na razie nie wspomnę. No ale mamy bądź prawie mamy jaskinię :stuck_out_tongue:
img264.imageshack.us/img264/3973/08jaskinia.jpg

wiesz co? mam pomysł aby tam po lewej gdzie widać niebo upchać wir many (taki jak w lochach lub podobny) , co wy na to?

Tam by mi jakiś grall basował albo 7 lvl

Ta jaskinia to kawał dobrej roboty, tylko zastanawiam się jak będzie wyglądał fort

może gniazdo smoka ułożone z kamieni a w środku smocze jajo?

Fort czyli mur a nie graal

a musi to być klasyczny fort?
w widoku miasta może tak wyglądać, nawet w kilku wersjach (dla fortu cytadeli i zamku)
a podczas bitwy to już opisałem jak ma wyglądać
mury podczas walki mogą wyglądać jak usypisko dużych kamieni i będzie pasować
zamiast fosy jak już mówiłem były by fire-fieldy takie jak od zaklęcia tyle że przez całą bitwę
na jednostki nawieżne możda dać replitonów lub drakolicze, albo lepiej na małe wieże replitonków a na dużą wieżę drakolicza

Nie jest to fort ale pomyślałem że tak mógł by wyglądać kapitol, bazując na smoczej utopi zrobiłem model 3d.
http://img220.imageshack.us/img220/5718/kapitolbg01.png
Co myślicie?

Świetne. Jako ratusz można usunąć te dotakowe wieżyczki, rada miasta bez wież przyłączonych do budynku, a rada osady bez piętra. Ale podejrzewam, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić…
A tak swoją drogą, myślę, że kolorystycznie pasowała by kamienna wieża (np. jako gildia magów).

Mi się kapitol ze względu na wielkość nie podoba , powinien by z 2x,3x razy większy.Reszta jest nawet fajna

Irn-bru, mógłbyś zrobi tą jaskinię w rozdzielczości 800/375 ,bo Homm3 ma takie tła

Spoko, poprzednia jaskinia miała 1024 na 480 ale jest to skalarna 800 na 375, po prostu przywykłem do pracy na wyższych rozdzielnościach. Zawsze mogę zmniejszyć.
A z tym kapitelom to czy mógł byś sprecyzować w pikselach bądź narysować prostokąt na tle jaskini.
Czy bardziej chodziło ci oto iż budynek jest zbyt mało rozbudowany jak na swój poziom, jeśli tak to się zgadzam.
A tak w ogóle czy ma ktoś jakieś szkice bądź grafiki którymi mógł bym się sugerować do następnych budynków?

Mam pomysł ,a mianowicie miasto górników.

Trochę o mieście:to miasto też nie jest zbalansowane gdyż siłą jego jest ekonomia.W mieście będzie można kupić tylko jedną jednostkę z czterech:górnika,**kopacza ** ,drwala lub alchemika.Te jednostki mają podobną siłę do chłopa,ale gdy da się je do kopalni na straż , zwiększą dochód np. 1 górnik zwiększy wydobywanie złota o 150 złota.Miasto nie miałoby gildii magów,fortyfikacji i rady miasta.Natomiast targowisko miałoby lepsze kursy,poprawiało by trochę ekonomię ( np 10% więcej złota) i pozwalało by na produkcje chłopów( 20 przyrost , + 1 złota na dzień).Specjalnym budynkiem będą wykopaliska z których codziennie dostaniemy surowce,mithril lub artefakty.Miasto niema gralla,ale wykopaliska mają szanse na jego wykopanie (0.2 %).

Czy Wy się nigdy nie nauczycie?. Ileż można wymyślać kolejne "nowe"super-hiper miasta i podrzucać jedynie pomysły?. Myślicie, że ktoś zrobi je za Was?. Jeśli już rzucacie hasło, to przynajmniej niech to nie będą puste słowa, a jakaś wstępna praca!. Wskazuje Tu na Irn-bru, który chociaż coś spróbował zrobić na początek, a to zawsze coś. Oczywiście, zaraz ktoś wyskoczy, że od pomysłu się zaczyna, a potem przechodzi się w projekt, w realizacje tego pomysłu. Jednakże dziwnym trafem, większość pomysłów pozostaje tylko w fazie pomysłów i koniec szumu.

Jeszcze smocza jama nie zginęła…
Po prostu trochę to zajmuje aby zrobić modele 3d, skleić i przeskalować.

http://img411.imageshack.us/img411/9026/49385186.png
Od lewej:
1 Tawerna
2 Ratusz (poziom nie sprecyzowany)
3 Kuźnia
4 Zamek (poziom nie sprecyzowany)
5 Gildia Magów Level5

Konstruktywne komentarze mile widziane.

NICE :unamused: