Bledy w VCMI

Póki co nie ma zaimplementowanej “widoczności” pól, więc stwory “nie widzą” z takiej odległości. Na obecnym etapie nie jest to moim zdaniem problemem. Jedyne co mi obecnie daje się we znaki to zbyt wolne poruszanie się bohatera po mapie.

Znalazlem blad,a wlasciwie male nie dopatrzenie.

  1. W czasie bitwy gdy rozkazujemy jednosce zajmujaca wiecej niz 1 pole (centaur,gryf,smok itp) isc do tylu idzie on 1 pole ztrzymuje sie i znowy idzie.

2)Gdy uciekam z walki wyskakuje error vcmi i wychodzi mi z gry.
img396.imageshack.us/my.php?imag … cmiyy2.jpg

Wiemy o tym, to jest troszkę bardziej skomplikowany problem, postaram się go rozwiązać do wersji 0.7.

Sprawdzę to (jeśli dobrze widzę, to niezmodyfikowana wersja mapy Arrogance, tak?).

Zonk w tym ze na all maps pojawia sie ten blad.
Mapa jest dobrze “skonfigurowana” gdyz H3 oraz WOG nie posiadaja tego bledu.
Mozliwe ze cos moze miec z tym wspolnego vista.

GRACZE NA WINDOWSIE,LINUKSIE WYPOWIECCIE SIE CZY MACIE ROWNIEZ PODOBNY PROBLEM,GDYZ NAPEWNO POMOZE TO VCMI TEAM.

Na początek witam.
Nie działa dzielenie oddziałów - po prostu wyskakuje błąd windowsa i gra się zamyka (konsola nic nie mówi).

To dość dziwne… jeszcze nie wiem, co to może być.

Na Linuxie niestety VCMI nie idzie (nawet z Wine’m).

Jeśli chodzi o dzielenie na ekranie bohatera, to już naprawiłem ten błąd (będzie poprawiony w kolejnej wersji). Czy występował także w miastach?

Właśnie zobaczyłem, że korzystasz z wersji 0.6 VCMI. Czy taki sam błąd występuje po uaktualnieniu do 0.61?

Mam zainstalowana wesje 0.61 w 100% (zaintalowal ponownie) i caly czas jest ten blad ;(
A na wersji 0.61 nie pisze ze program jest o.61 tylko 0.6 podobnie jak 0.55 pisze 0.5x.

To bardzo dziwne, właśnie pobrałem wersję 0.61, sprawdziłem, i mi pisze 0.61… sprawdź to jeszcze raz. Tu jest link dla pewności: forum.vcmi.eu/dload.php?action=download&id=4 .

Co do dzielenia - błąd tylko u bohatera, w mieście działa jak złoto. Tylko przydałoby się jeszcze, aby reagował też na skrót z shiftem - ale szczegół.

EDIT
I jeszcze dwie rzeczy:

  1. Boh może chodzić bez armii, a nawet atakować wroga - pojawia się jednak wtedy puste pole walki (bez siatki, przeszkód, a nawet bohatera)
  2. Kiedy przeszedłem pod kopalnią złota (jakieś 2 pola), nad bohaterem (jedno pole wyżej) pojawiły się dwa wyższe kawałki obrazka z tą kopalnią (przesuwały się razem z herosem).

Tera blad zniknal wyglada na to ze plik na waszym forym forum.vcmi.eu/dload.php?action=file&id=4 jest zly.Najwyrazniej jest to wersja nadal 0.6.

Paczka jest absolutnie dobra, specjalnie sprawdziłem.
Upewnij się, czy aby na pewno nadpisałeś wszystkie stare pliki VCMI (także te w podfolderach).
Nowy plik wykonywalny (VCMI.exe) powinien ważyć dokładnie 1 344 512 bajtów i mieć datę modyfikacji 15-06-2008 20:20. I stanowczo pokazuje w tytule okna “VCMI 0.61”.

Dzielenie, jak podał Dragon, jest już poprawione. Co do dzielenia z shiftem - zobaczy się :slight_smile:

Słusznie, wkrótce postaramy się wyeliminować taką możliwość.

Jesteśmy świadomi pomniejszych problemów z wyświetlaniem bohaterów, są to niestety dość skomplikowane sprawy, nie wiem kiedy zostanie to poprawione.

W kazdym razie - dziękuję Wam obu za testowanie i zgłaszanie błędów :slight_smile:

Ogólnie nie lubię wypominać komuś błędów,ale cóż zrobić wersja testowa wymaga sprawdzenia,a każdy odnaleziony problem należy zgłosić,by w pełnej wersji nie było tekstów (przykład “To gówno,a nie gra.”

Tow przecież nie musisz od razu,przejmować się błędami,a likwidować je w wolnym czasie. (na forum chyba nie znikną ;p)

img171.imageshack.us/img171/3214/beztytuume6.jpg - oto, co się stało, gdy zaatakowałem oddział, który normalnie się by do mnie przyłączył. Mapa to ,Przeklęta misja", a stworki to pierwsi z brzegu pikinierzy. Mogłem ruszać swoimi, ale i tak się odwracali po ruchu.

Werter właśnie ukazałeś ten błąd który opisywałem powyżej,gdy rozkazuje ruch w tył od przemieszcza się po 1 polu,lecz ten właśnie bug ma być wyeliminowany już w wersji 0.7

Możliwe… Czytałem topic, ale może coś przeoczyłem.

Kolejny błędzik (nie martwicie się, od jutra opuszczam polskę i macie 2 tydnie spokoju ode mnie):
Jak wiemy, przejście do podziemi w edytorze map wygląda tak:
czerwony na górze, na dole czerwony-żółty-czerwony. Herosi normalnie nie mogą przechodzić na żółte (czyli zawierające jakąś akcję) pola z góry - tylko z boku lub z dołu. Tymczasem na mapce ,Bezsensowna wrogość" udało mi się stanąć w wejściu do podziemi (oczywiście nie udało mi się tam wejść), wchodząc tam z góty - dokładnie północny wschód.

EDIT:
I jeszcze coś (z ostatniej chwili) - przy animacj beholdera, podczas jednej z klatek pojawia się żółta obwódka - taka, jaką ma, kiedy jest nieruchomy, ale to jego kolej na ruch.
EDIT 2:
I JESZCZE coś :smiley:
Kiedy rozkazałem harpii położonej trzy pola od żywiołaka lodu zaatakować opponenta, po prostu podleciała… i weszła na pierwsze pole, które wróg zajmuje (przypominam, dwupolowy żywiołak). A teraz najlepsze - resztą armii zaatakowałem tego właśnie przeciwnika - i tutaj 3 zonki:

  1. Mogłem atakować tylko drugie pole - czyli to, na którym nie było harpii.
  2. Harpia też mogła atakować!
  3. Po serii szybkich kliknięć na wroga i pokonaniu go, harpia się ,zacięła" - zaczęła cały czas walić w powietrze, tam, gdzie kiedyś był wróg…

Dokładnie tak :slight_smile:
Nie chodzi w końcu o to, by wytykać błędy, ale żeby je eliminować. Taki jest w ogóle główny cel tych wszystkich wersji VCMI, które wypuszczamy.

A czy ja się przejmuję? Staram się natomiast pilnować, aby wasze uwagi nie pozostały bez echa. Ale chyba nie macie mi tego za złe? :->


Błąd dotyczący cofania istot zajmujących dwa pole, jak wspomniał zibi17k, był już przez niego poruszony. Odpowiedź Dragona padła tutaj.

Ech - ponownie muszę napisać, że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Przyglądaliśmy się już temu problemowi kiedyś, lecz odłożyliśmy go na później, gdyż sporo roboty by z tym było. Mianowicie nie jest tak, że do wszystkich obiektów ta się wejść wyłącznie “nie-od-góry”. Do części można i od góry, przykładem niech będzie Wir. Musimy albo znaleźć regułę wedle której obiekty udostępniają dojście od góry, albo ręcznie wpisać które obiekty tak czynią, a które nie.
Sprawa jest na tyle mało istotna, że zostawiamy to sobie na potem - dużo ważniejsze jest np. umożliwienie zwycięstwa w bitwach.


Co do problemów z bitwami, to odpowie Wam pewnie Dragon, który jest w taj materii dużo bardziej kompetentny ode mnie (on pisze system bitew).

VCMI Team życzy miłego wyjazdu :mrgreen:

EDIT:
Nie tylko Wy wyjeżdżacie wakacyjną porą. Na tydzień wyjechał Dragon, toteż na rozwiązania waszych problemów związanych z bitwami jeszcze będziecie musieli troszkę poczekać. Z góry dziękujemy za cierpliwość :wink:

Werter, sprawdziłem w końcu czy uda mi się odtworzyć twoje błędy i przy okazji znalazłem tylko jeden inny, ale dużo drobniejszy. Tych twoich nie otrzymałem. Następnym razem bedziemy dużo bardziej wdzięczni za dokładny opis, jak odtworzyć błąd (włącz tą mapę na taqkich ustawieniach, tym bohaterem zaatakuj to, wykonaj takie a takie ruchy na polu bitwy).

mhmm rzuciłem okiem i nie jest to takie łatwe do odtworzenia np:udało mi sie coś takiego zrobić na gargulcach a przy krasnoludach sie już tak nieda gdy tylko go wykończyłem stanąłem na jego polu dwupolową jednostką- żywiołak wody mogłem go uderzać tylko z pól wyżej na którym podajże musiałem wcześniej stanąć :wink: przy krasnoludach już tak sie nie da :l przy magogach też nie mapka A Terrible Rumor w której są losowe zamki, stworzenia ,
acha i 2 polowe jednostki (przynajmniej żywiołak wody) może wyjść poza siatkę o 1 pole :slight_smile:

Nie wykonałem żadnych zadań etc :stuck_out_tongue:

mhmm spróbowalem tego samego na Lizard Warriorsach taka sama armia (pixie,air elemetal,water elemental) i nie da sie :open_mouth:

Może to jest związane z ustawieniem na polach… tylko pytanie które :stuck_out_tongue:

A “zacinanie” sie ataku występowało tylko przy szybkim klikaniu (2-3 kliknięcia myszką naraz)
ale gdy tylko nadchodzą ruchy zaciętej jednostki i oddasz 1 kliknięcie odwiesza sie :slight_smile:

Błąd z zacinaniem się jednostek przy wielokrotnym klikaniu własnie rozwiązałem. Nie będzie go w kolejnej wersji ;]. Poza tym mniej więcej gotowe jest już strzelanie w bitwach.