Bledy w VCMI

Werter właśnie ukazałeś ten błąd który opisywałem powyżej,gdy rozkazuje ruch w tył od przemieszcza się po 1 polu,lecz ten właśnie bug ma być wyeliminowany już w wersji 0.7

Możliwe… Czytałem topic, ale może coś przeoczyłem.

Kolejny błędzik (nie martwicie się, od jutra opuszczam polskę i macie 2 tydnie spokoju ode mnie):
Jak wiemy, przejście do podziemi w edytorze map wygląda tak:
czerwony na górze, na dole czerwony-żółty-czerwony. Herosi normalnie nie mogą przechodzić na żółte (czyli zawierające jakąś akcję) pola z góry - tylko z boku lub z dołu. Tymczasem na mapce ,Bezsensowna wrogość" udało mi się stanąć w wejściu do podziemi (oczywiście nie udało mi się tam wejść), wchodząc tam z góty - dokładnie północny wschód.

EDIT:
I jeszcze coś (z ostatniej chwili) - przy animacj beholdera, podczas jednej z klatek pojawia się żółta obwódka - taka, jaką ma, kiedy jest nieruchomy, ale to jego kolej na ruch.
EDIT 2:
I JESZCZE coś :smiley:
Kiedy rozkazałem harpii położonej trzy pola od żywiołaka lodu zaatakować opponenta, po prostu podleciała… i weszła na pierwsze pole, które wróg zajmuje (przypominam, dwupolowy żywiołak). A teraz najlepsze - resztą armii zaatakowałem tego właśnie przeciwnika - i tutaj 3 zonki:

  1. Mogłem atakować tylko drugie pole - czyli to, na którym nie było harpii.
  2. Harpia też mogła atakować!
  3. Po serii szybkich kliknięć na wroga i pokonaniu go, harpia się ,zacięła" - zaczęła cały czas walić w powietrze, tam, gdzie kiedyś był wróg…

Dokładnie tak :slight_smile:
Nie chodzi w końcu o to, by wytykać błędy, ale żeby je eliminować. Taki jest w ogóle główny cel tych wszystkich wersji VCMI, które wypuszczamy.

A czy ja się przejmuję? Staram się natomiast pilnować, aby wasze uwagi nie pozostały bez echa. Ale chyba nie macie mi tego za złe? :->


Błąd dotyczący cofania istot zajmujących dwa pole, jak wspomniał zibi17k, był już przez niego poruszony. Odpowiedź Dragona padła tutaj.

Ech - ponownie muszę napisać, że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Przyglądaliśmy się już temu problemowi kiedyś, lecz odłożyliśmy go na później, gdyż sporo roboty by z tym było. Mianowicie nie jest tak, że do wszystkich obiektów ta się wejść wyłącznie “nie-od-góry”. Do części można i od góry, przykładem niech będzie Wir. Musimy albo znaleźć regułę wedle której obiekty udostępniają dojście od góry, albo ręcznie wpisać które obiekty tak czynią, a które nie.
Sprawa jest na tyle mało istotna, że zostawiamy to sobie na potem - dużo ważniejsze jest np. umożliwienie zwycięstwa w bitwach.


Co do problemów z bitwami, to odpowie Wam pewnie Dragon, który jest w taj materii dużo bardziej kompetentny ode mnie (on pisze system bitew).

VCMI Team życzy miłego wyjazdu :mrgreen:

EDIT:
Nie tylko Wy wyjeżdżacie wakacyjną porą. Na tydzień wyjechał Dragon, toteż na rozwiązania waszych problemów związanych z bitwami jeszcze będziecie musieli troszkę poczekać. Z góry dziękujemy za cierpliwość :wink:

Werter, sprawdziłem w końcu czy uda mi się odtworzyć twoje błędy i przy okazji znalazłem tylko jeden inny, ale dużo drobniejszy. Tych twoich nie otrzymałem. Następnym razem bedziemy dużo bardziej wdzięczni za dokładny opis, jak odtworzyć błąd (włącz tą mapę na taqkich ustawieniach, tym bohaterem zaatakuj to, wykonaj takie a takie ruchy na polu bitwy).

mhmm rzuciłem okiem i nie jest to takie łatwe do odtworzenia np:udało mi sie coś takiego zrobić na gargulcach a przy krasnoludach sie już tak nieda gdy tylko go wykończyłem stanąłem na jego polu dwupolową jednostką- żywiołak wody mogłem go uderzać tylko z pól wyżej na którym podajże musiałem wcześniej stanąć :wink: przy krasnoludach już tak sie nie da :l przy magogach też nie mapka A Terrible Rumor w której są losowe zamki, stworzenia ,
acha i 2 polowe jednostki (przynajmniej żywiołak wody) może wyjść poza siatkę o 1 pole :slight_smile:

Nie wykonałem żadnych zadań etc :stuck_out_tongue:

mhmm spróbowalem tego samego na Lizard Warriorsach taka sama armia (pixie,air elemetal,water elemental) i nie da sie :open_mouth:

Może to jest związane z ustawieniem na polach… tylko pytanie które :stuck_out_tongue:

A “zacinanie” sie ataku występowało tylko przy szybkim klikaniu (2-3 kliknięcia myszką naraz)
ale gdy tylko nadchodzą ruchy zaciętej jednostki i oddasz 1 kliknięcie odwiesza sie :slight_smile:

Błąd z zacinaniem się jednostek przy wielokrotnym klikaniu własnie rozwiązałem. Nie będzie go w kolejnej wersji ;]. Poza tym mniej więcej gotowe jest już strzelanie w bitwach.

A ja znalazłem bardzo mały błąd
Otóż w zwykłych herosach gdy zbudujemy np siedlisko gnoli jaszczuroczłeków i wywern to ikonki przyrostu są koło siebiehttp://img227.imageshack.us/img227/7664/48974201hv9.png

A w VCMI jest takhttp://img201.imageshack.us/img201/7016/96940703sr7.png

To w żaden sposób nie przeszkadza w rozgrywce… po prostu jest inaczej niż w Heroes3. Jeśli ludzi to rzeczywiście będzie irytowało, możemy zawsze zmienić.

Znalazłem mały błąd.
Mapa ,Pandoras Box", gram Tower.
Bo wybudowaniu fortu w zamku, w którym go nie było (a więc wyglądającym jak ratusz/rada miasta), wygląd miasta się nie zmienia. To samo po wybudowaniu w tym mieście cytadeli. Konsola nie wykazuje żadnych błędów, tylko ,You’ve clicked on 12", i tak 4 razy.
Kolejna sprawa na tej mapie - zamiast na początku gry wyśrodkować ekran na głównym mieście/herosie, ląduję w lewym górnym rogu - mały, ale wkurzający błąd.
EDIT
Załączam screena - oba miasta na mapie należą do mnie.
http://img504.imageshack.us/img504/9485/nowyobrazmapabitowalw1.jpg

Np. to mały błąd który po wybudowaniu fortu miasto nie zmienia defa

Werter, dzięki za informację, jesteśmy świadomi problemów z defami miast (borykamy się z tym w sumie chyba odkąd zrobiliśmy wyświetlanie obiektów).
Może naprawię to do 0.62, może później. Nie wiem ile czasu mi zajmą inne, poważniejsze kwestie.

Mam problem - VCMI 0.62 nie chce się uruchomić. Mam oryginalny Windows XP Home SP2 w wersji polskiej, opcje regionalne zmienione na “Stany Zjednoczone”. WoG 3.58f ze spolszczeniem, polskimi czcionkami, video_full, erm tools i forge zielevitza. Wszystkie pliki 0.62 nadpisałem na 0.61.
img205.imageshack.us/img205/954/crashge2.th.jpg

Mam nadzieję, że zrobiłeś odwrotnie, niż napisałeś. Jeśli nie - zrób.

Wypakuj pliki z dołączonej paczki do folderu Data/ i sprawdź czy problem ustąpił.
Jeśli tak - sprawdź, który dokładnie plik jest przyczyną problemu. Jeśli nie - napisz i będziemy szukać przyczyny dalej.
Data.7z (7.98 KB)

Nie rozumiem. Mam nadpisać 0.61 na 0.62?

Obydwa pliki wrzuciłem do katalogu data. Gra się uruchamia, ale wywala mnie po próbie załadowania mapy. Pyta się, czy wysłać raport o błędach - najpierw z VCMI_server.exe, a potem VCMI_client.exe.

dzięki za nową wersje :slight_smile:
nie wiem co tu jeszcze dorzucać jakby co pisz :slight_smile:

klikałem sobie klikałem zbierałem sobie skrzyneczki i doświadczenie a tu:)
Vcmi_server.exe crash

i33.tinypic.com/1688j6r.png

hmm przesunąłem tylko paskiem do wyboru mapy i vcmi_client.exe też scrashował

i35.tinypic.com/ac8yfq.png

Nie rozumiem co rozumiesz przez zwrot “nadpisać na”. Chodzi o to, żebyś nadpisał wersję 0.61 wersją 0.62 - co zresztą jest chyba oczywiste.

A mnie nie wywala.

Nie wywróżę, co jest przyczyną tego, że Ciebie wywala nie znając szczegółów.
Potrzebuję:

  1. Widzieć co zostało wypisane na konsolkę i - jeśli serwer wysypał się pierwszy - pliku server_log.txt. Komunikat błędu wywalany przez Windows i treść raportu nie zawiera interesujących mnie informacji - wystarczy mi wiedzieć, który plik wysypał grę (serwer czy klient).
  2. Jasnego opisu podjętych czynności i informacji, czy błąd jest odtwarzalny. Innymi słowy musicie nauczyć się wywoływać ten błąd samemu, a potem nauczyć tego mnie.

Za wzorzec dobrze zgłaszanych błędów mogą służyć raporty Zamolxisa w angielskim wątku z błędami.

I tak zrobiłem. Nie rozumiem, w czym problem.

img360.imageshack.us/img360/5640/crash3lr4.jpg

	Hero handler: 0
	Artifact handler: 16
	Creature handler: 0
	Town handler: 16
	Object handler: 15
	Def information handler: 32
	Building handler: 15
	Spell handler: 0
Listening for connections at port 3030
Sending 4 byte(s) of data
Sending 6 byte(s) of data
Sending 4 byte(s) of data
Sending 18 byte(s) of data
Sending 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 6 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 18 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Established connection with VCMI 0.62 (client)
Got connection!
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 0 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 5 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 0 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 8 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 0 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 8 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 0 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 8 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 1 byte(s) of data
Receiving 4 byte(s) of data
Receiving 27 byte(s) of data
Sending 1 byte(s) of data
Opening map file: Maps/Barbarian Breakout.h3m	 done.
	Our map checksum: 1827076620
	Reading header: 0
	Reading rumors: 0
	Reading predefined heroes: 0
	Reading terrain: 0
	Reading defs info: 0
	Reading objects: 0
	Reading events: 0

Dziwna sprawa, stawiam jednak na niekompatybilność plików językowych.
Sprawdź proszę, jak pisałem, który z tych dwóch plików, które kazałem umieścić w Data/ odpowiada za ustąpienie pierwszego problemu.
Napisz też proszę, czy jesteś w stanie wczytać jakąkolwiek mapę, czy tez ten błąd wystepuje zawsze?

Tow, Siema mam problem związany z WoGiem, a mianowicie zainstalowałem Woga na moim kompie(miałem tam oryginalnego Heroesa III złota edycja grałem parę godzin i wyłączyłem kompa na drugi dzień komp się wogóle nie chciał uruchomić.Ładował się tylko bios i nic dalej.Kompa już naprawiłem,ale tu moje pytanie czy to może być wina Woga a jak tak to jak ten problem można rozwiązać??

Nie może to być wina WoG-a. Zawiódł sprzęt. Skoro naprawiłeś, to pewnie wiesz co dokładnie?