Bledy w VCMI

Z przyjemnoscia donosze, ze ta mapa jest juz wspierana przez VCMI.
Naprawialismy kilka drobiazgow w obsludze map, w ciagu najblizszych paru dni wypuszcamy wersje 0.55 :slight_smile:

Fajnie :slight_smile:
Czyli problem lezal w wersji jezykowej gry, jaka posiadales.
Nowa wersja bedzie posiadac specjalna komende do wypakowywania tych plikow, dzieki czemu bedzie je mozna latwo nam je przeslac do analizy - docelowo chcemy, zeby VCMI dzialalo z wszelkimi wersjami jezykowymi.

Chciałem zrobić Rekvizitowe wyglądy miast i jak wsadziłem te DEFy do katalogu “Sprites”, to VCMI mi się wyłączało.

Podeslij mi te defy na maila lub wrzuc na jakis serwer, a sprawdze co sie psuje.

Defy

[size=75] Dodano: 2008-03-04, 18:11 ][/size]
Nie zauważyłeś tego posta?

Zauwazylem, ale poki nie mam nic sensownego do napisania, to nie zwyklem pisac.
Moge jedynie potwierdzic, ze problem istnieje i ze pracuje nad tym.
Predzej czy pozniej sie to naprawi.

PS. Hihi, autoscalacz Cie przechytrzyl :wink:

Już wiem w czym problem.
Folder Sprites działa tylko na DEFy.
Powinien jeszcze działać na pliki .msk i .msg.

Obecnie nie korzystamy z plików .msk i .msg, i dopóki nie będziemy nie widzę takiej potrzeby.

Sprites działa na wszystkie pliki, porównuje je po nazwie z tymi zawartymi w lodzie, format nie ma znaczenia.
Natomiast pliki .msk/.msg nie sa obslugiwane, jako ze nie wydaja sie byc na obecnym etapie do niczego potrzebne.

Trochę wrzuciłem do folderu “Data” i mapa mi nie działa.
Napisane w okienku.

Z pustym folderem Data ta mapa działa czy nie? Jeśli tak, to co dałeś do tego folderu, a jeśli nie to skąd tą mapę można wziąć?

Żadna mapa nie działa, dałem tam trochę nowego interfejsu do gry, dźwięków, parę obrazków i nie pamiętam co jeszcze.

W takim razie dopóki nie będziemy mieli plików, które tam dałeś, nie będziemy mogli niczego z tym zrobić.

Pewnie ten sam problem, co zglaszales strone temu (z tymi nowymi defami miast). Od tego czasu nie bylo zadnych nowych releasow, problem postaram sie do czasu kolejnego releasu naprawic (przy okazji naprawy kodu odpowiedzialnego za defy miast - teraz niestety miesza wersje z fortem i bez).

Z tym podmienianiem DEFów jest ze wszystkimi obiektami.
Myślę, że VCMI nie toleruje zmiany rozmiaru defa.

Z uwagi na kilka elementów silnika jest to wysoce prawdopodobne, choć nie robiłem w tym kierunku żadnych testów. Może coś z tym zrobimy do następnej wersji.

Wejrzalem wreszcie w obsluge podmieniania bitmap/defow glebiej i okazuje sie, ze byly to w sumie dwa niezalezne problemy. Jeden dotyczyl podmieniania defow miast (jak i ogoleni blednego zarzadzania defami miast) i zostal juz, mam nadzieje, naprawiony. Drugi, to wlasciwie nie bug, tylko brak feature’a. VCMI poprawnie dziala, jesli sie mu podsunie bitmape (BMP) podmieniajaca odpowiednia grafika do Data/. Problemem sa natomiast PCXy. Dotychczas VCMI nie lapalo PCXa w stylu H3 wrzuconego do Data, poprawilem to na wszelki wypadek, choc nie bardzo sobie wyobrzam po co ktos mialby z tego formatu, niewspieranego praktycznie przez nic poza Heroesem, korzystac.
Nieszczescie z PCXami polega na tym, ze oprocz PCXów z H3 istnieje jeszcze kompletnie inny format PCX (firmy ZSoft) - antyk, ale H3 go wspiera, a niektóre mody z tego korzystaja. Moze dodam do niego wsparcie w nadchodzacym releasie, a moze nie - zalezy jak mnie najdzie chec i ile to bedzie roboty.

Niemniej i tak usilnie zalecam korzystanie ze standardowych bitmap, format moze i grzmociasty, ale chociaz powszechny (a tamte sa nie dosc, ze grzmiociaste, to jeszcze dzikie).

Ten sam błąd, co wczoraj, ale teraz .png jest złe.

Opening map file: Maps/4Islands_v1.14.h3m
Reading file: 63
        Reading header: 16
        Reading rumors: 15
        Reading terrain: 16
        Reading defs: 0
        Reading objects: 15
        Unpacking defs: 3735
Lacking def info for 70 0 AHRANDOM.DEF
Lacking def info for 40 24 ZWALL001.DEF
Lacking def info for 40 25 ZWALL002.DEF
Lacking def info for 34 9 AH09_E.DEF
Lacking def info for 34 7 AH07_E.DEF
Lacking def info for 34 16 AH16_E.DEF
        Handling defs: 47
Detecting file (together): 3844
Reading terrain defs: 78
Creating mapHandler: 0
        Randomizing objects: 78
        Collecting loaded def's handlers: 15
        Preparing FoW, roads, rivers,borders: 344
        Giving starting heroes: 0
        Making object rects: 47
        Calculating blockmap: 31
Initializing mapHandler (together): 562
Initializing GameState (together): 141
Warning - not supported ZSoft-style .png file!!!

Nie mam w foldzerze DATA plików .png.
Jak usunąłem wrzystkie .PCXy, to mi działa.

Fakt, moj blad. Chodzi oczywiscie o ZSoftowy .PCX, w komunikacie bledu zle mi sie napisalo. W nastepnej wersji bedzie dobrze.
Bedzie Ci dzialac, jesli przekonwertujesz jakims programem graficznym te PCX-y do zwyklego BMP-a.

Albo i nie konwertuj, w nastepnej wersji juz bedzie wsparcie i dla tych PCX-ów. Posrod modow do WoG-a wydaja sie byc one szerzej rozpowszechnione, niz wczesniej szacowalem.


Mhmm i dalej nie idzie wersja czysta angielska :wink: