Problemy instalacji i uruchomienia

Jakbyś nam przesłał defa, po którego daniu VCMI nie działa to moglibyśmy dorobić wsparcie dla niego.

3 DEFy wyrzucają, dziwne, że na starej wersji nie było tego problemu.
złe defy.RAR (26.9 KB)

Już to naprawiłem. W sumie nie wiem, jak to mogło kiedykolwiek działać…

Jeszcze jak się wybierze mapę, to problem z przyciskami.
złe defy2.RAR (85.6 KB)

A jaki konkretnie? Po moich poprawkach wszystko działa. Choć te przyciski nie są do końca dopracowane…

Wszystkie w tym RARze nie działają.

Witam, właśnie ściągnęłam Wasz projekt i problem pojawia się już na początku… Uruchamiam klienta i od razu wyrzuca błąd programu i aplikacja się zamyka ;/ co z tym można zrobić? Wcześniejsze rady nic mi nie dały, a chciałabym również potestować, bo projekt bardzo mi się podoba :slight_smile:

Screen:
img393.imageshack.us/my.php?image=vcmixr8.png

Czekam na odpowiedź :slight_smile:

Witam, Scherii!
Wygląda na problem z plikami tekstowymi opisującymi obiekty. Masz czystego WoG-a 3.58f czy też jeszcze jakieś inne dodatki/mody (np. spolszczenie)? Czy w podfolderze Data/ nie ma jakichś plików .txt? Jeśli tak - spróbuj je na chwilę usunąć i sprawdzić, czy VCMI się uruchomi.
Jeśli nadal nie - spróbuj wypakować pliki z załączonej paczki do folderu /Data. Dzieje się coś inaczej?

Jak nie - pokombinujemy dalej z innej flanki :wink:
ob_1.7z (9.24 KB)

Dziękuję Panu Adminowi, działa po wypakowaniu tego, co załączyłeś :slight_smile:
No to biorę się za testowanie ;]

witam wszystkich, niedawno dowiedziałem się o tym projekcie z chęcią pomogę wyszukiwać błędy oraz mogę zrobić jakoś grafikę ,jestem studentem informatyki i Photoshop i Coreldraw to moja specjalizacja. pozdrawiam :slight_smile: :wink:

Starting...
Creating console and logfile: 16
Loading settings: 125
VCMI 0.7 (client)
        Initializing screen: 203
        Initializing minors: 0
        Initializing fonts: 78
        Initializing sound: 578
Initializing screen, fonts and sound handling: 1000

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

I crash :cry:

jak skonfigurować visuala by skompilował najnowszy build?

A co się dzieje, jak korzystasz z plików projektu z repozytorium z podmienionymi ścieżkami bibliotek?

wywala mnóstwo błędów kompilacji… (przy starym projekcie VC++)
nowego pliku projektu nie ma

a pod code::blocks w projekcie są złe flagi (-Wcrictical) (usunąłem), a kod nie działa dobrze z mingw (chyba że mam wadliwą wersję mingw), jest problem z wchar

poza tym większość błędów kompilacji było przez boosta, miałem 1_35_0, pomyślałem że za stary, ściągnąłem 1_38_0 - kompiluje się pod C:B, ale repozytorium boosta 1_38_0 było bez binariów, więc trzebaby je skompilować, a nie ma porządnego makefile, są tylko jakieś *.cmake

nie wiem, gubię się

przynajmniej ustawiłem zmienne dla bibliotek w C:B… fajnie że projekty w code:blocks są przenośne

Radzę nie tykać C::B, więcej z nim problemów, niz z Visualem, a masz ich chyba dosyć? :wink:
Kompilacja boosta jest nieskomplikowana, acz czasochłonna. Myślę, że jest dość przejrzyście opisana tutaj: boost.org/doc/libs/1_38_0/mo … ndows.html

Alternatywnie możesz ściągnąć instalator oferujący już gotowe binarki z boostpro.com/products/free
Tak jest chyba najprościej, instalator zrobi wszystko za Ciebie. Będziesz musiał tylko albo wgrać tego boosta gdzieś, gdzie go Visual zobaczy (Folder Visuala/VC i tam podfoldery /includes dla nagłówków i /lib dla libów), albo dodać folder, w którym go zainstalowałeś do folderów sprawdzanych przez Visuala.

VCMI wymaga boosta w wersji 1.36 lub nowszej.

A .lod-y masz poprawnie w folderze /Data?
Bo to dość dziwne, na ich wczytywaniu się wywala.

Flagi są dobre tylko masz innego mingw :slight_smile: Ja mam C::B svn5432 - night build + tdm-mingw, no i do #defines serwera trzeba dopisać _WIN32_WINNT

Bo ten mingw co jest razem z C::B jest dość stary i też miałem na nim dużo problemów.

ja mam sourceforge.net/project/showfile … _id=595197
z mingw.org (mingw 5.1.4)

Mam LODy dobre, ale są tam DEFy nowych obiektów.
Mam też ich kopie.

Sprawdź, czy bez tych niestandardowych defów lub bitmap w /Data będzie działać. Jeśli to w tych plikach tkwi problem, to mi je podeślij - VCMI nie powinno się na nich wysypywać.

Podmieniłem na standardowe LODy i nadal nie działa.