Pomysły

jak mówimy o wspieraniu, to w dzikich hordach(i wcześniej) zaobserwowałem dziwność.
Wiec jak bedziecie dodawali rózne rzeczy do silnika to zwrócie uwagę na to że:
Niby są 2 różne ulepszenia, ale jak chce się ją ulepszyć to takie kuciupkie okieneczko się łotwiera i mamy do wyboru 2 malenkie guziki (1280x800 Full Detail)
Ja bym to zrobił podobnie jak w HoMM3 czyli 2/3 duże okna z porównaniami cech i statystyk

Wiec spróbujcie jakoś to dorobić, aby ewentualne zmiany w jednostkach godziwie wyglądały

Alternatywe ulepszenia to pieśń odległej przyszłości… bardzo odległej. Do tego czasu na pewno będzie to dobrze przemyślane.

Racja, ale chciałem naświetlić problem ewentualnych nowych miast i jednostek.
Bardzo się cieszę że jesteście aktywni na forum

Wiem, że to takie mało tolerancyjne z mojej strony, ale nie mogę się nadziwić, dlaczego wszyscy chcą tak bardzo iść Homm 3 w stronę jego następców. Tak jakby czwórka i piątka były jakoś lepsze na tyle żeby do nich zasięgać po pomysły. Może jestem nazbyt idealistą, ale VCMI marzy mi się jako Heroes 3, a nie hybryda z 4 i 5. Np przesadne pakowanie umiejętności w jednostki nada im zbyt dużego znaczenia i zrobi się zapych taki jak w piątce.

Dla mnie wystarczy tu usunąć pewne niedociągnięcia z oryginału, dodać kilka artefaktów, miast, jednostek, może umiejętności. Ze wszystkich pomysłów ingerujących bardziej w zasady gry byłbym tylko za wniesieniem możliwości manipulacji sojuszem/przekazywania sojusznikom bohaterów, kopalni, zamków itp.
Można by też dodać alternatywną możliwość wyboru drogi jednostki podczas bitwy. Przydatne dość, kiedy np nie chcemy, żeby nasza jednostka przeszła przez wszystkie miny podczas oblegania Towera.
No i co mi jeszcze przychodzi do głowy, to pokazywanie np jakimiś czerwonymi, półprzezroczystymi hexami gdzie i na kogo padnie atak typu zionięcie i inne podobne (chmura lisza, kula ognie magogów itp).

Dla wszystkich koncepcji znajdzie się miejsce, będzie można wybrać z jakich dodatków do oryginalnego Heroesa III będzie się chciało korzystać.

To możnaby zaznaczać tak samo, jak zasięg czarów obszarowych - zacieniowanymi hexami. Jak dodamy ataki wielopolowe, to może nawet będzie to w standardzie.

Już o tym myślałem, ale byłoby z tym trochę pracy i na razie nie planujemy dodawania tego.

Niekoniecznie. Wystarczy jakiś przycisk odpalający, po wciśnięciu którego kursor przesunie się na daną jednostkę. Od tego momentu samymi ruchami myszki gracz “rysowałby trasę” wyróżnionymi hexami. Jak mu nie spasuje, to kliknie prawym i wyłączy tryb rysowania trasy. Tyle tylko, żeby zliczać te hexy, co by ich ilość nie przekroczyła speeda.

Spodobał mi się system z Kings Bounty, gdzie szybkość wyznaczała liczbę punktów akcji i gracz mógł dowolnie przesuwać jednostkę tak długo, na ile ich starczyło. Warte rozważenia, ale byłaby to dość znacząca ingerencja w mechanikę gry.

Czy będzie możliwość dodania jakichś bardziej konkretnych aktywowanych zdolności jednostek, na przykład w formie księgi czarów lub jednego tylko przycisku zdolności jak w H5?

Pisząc o trudnościach, myślałem głównie o zmianach w silniku. Trzebaby przerwobić pathfinder bitewny i protokół komunikacji klient - serwer. A twoja propozycja działania tej funkcji nie jest najprostszą, po pierwsze ten przycisk jest problemem, po drugie użytkownicy ciągle wyjeżdżaliby myszą poza trasę, która by ich interesowała, a jak przejechaliby za szybko to ruch myszą mógłby pominąć pewne hexy. Jeśliby to już miało być, to raczej coś w stylu “wciśnij ctrl i wybierz milestone’y” - klikasz kolejno na hexy, między którymi jednostka ma iść.

Żeby był przycisk zdolności, trzebaby modyfikowac interfejs. A dodawanie elementów interfejsu przez skrypty to przyszłość, o jakiej obecnie możemy tylko marzyć. Natomiast księga czarów jak najbardziej mogłaby być, AFAIR już w WoGu jest to możliwe.

Cały czas grywam w heroes 3, więc na bieżąco pomysły mi wpadają ^^

Dobrze by było, jakby była możliwość rozkazania harpii pozostać przy jednostce atakowanej.
Przyda się możliwość proszenia komputerowego sojusznika o surowce.
Miło by było, jakby wyszukiwanie drogi na mapie uwzględniało odkryte teleporty, których wyjścia mamy odsłonięte.

Jest w Wogu

Tez kiedys myslalem o tym, ale…

A jak sa inne wyjscia z tego teleportu(moga byc, ale nie musza), ktorych nie odkryles?

Wówczas mamy NIESPODZIANKĘ!

Ten system jest świetnie zaimplementowany w H5, na dodatek uwzględnia oprócz teleportów i wejść do podziemi jeszcze statki ^^

Może dodamy takie usprawnienia do pathfindera, ale w przypadku teleportów dodałbym możliwość zablokowania znajdywania ścieżek przez nie. Jak ktoś nie chce ryzykować, to będzie się irytował, że nie może dostać ścieżki bez teleportu, jeśli taka tez istnieje.

CO do pytania czemu wszyscy chcą dodać coś z innych herosów.
Otóż nie które pomysły były dobre a inne tak wykokszone, że z gry robi się sito.
Dlatego ja jestem za vcmi pełną piersią, jak kto chce tak ustawia rozgrywki, już w WOG tak dobierałem aby gra była Ciekawa i obfita z suprise np crash, Bandyci itp xD
Nie mogę się doczekać fullversion :stuck_out_tongue:
Ah ta wolność, ograniczona bedzie chyba lenistwem modderów

Ja proponuje też dodać warunek zwycięstwa zebranie określonej liczby surowców lub jednostek (np 1000 rtęci dałoby zwycięstwo). Innym pomysłem jest automatyczne przydzielanie punktów do zdolności (np. jak bohater dostanie poziom będzie kratka do zaznaczenia z automatycznym przydzielaniem umiejętności).

To trochę za ardzo microsoftowe: program ma mysleć za użytkownika. A jak wiemy to nie wypala. Trzeba y było przyjąć kryteria doboru umiejętności, a te każdy gracz przeważnie ma inne.

Znam kilka osób, które losowo wybierały umiejętności, ale pomysł jednak głupi :mrgreen:
A ja akurat nie chcę nic z heroes 4, 5 no może wyświetlanie kolejki ataku podczas bitwy ale to było już było na forum

Koleja ataku już jest zrobiona i można z niej korzystać w najnowszej wersji ;]. Co od automatycznego przydzielania umiejętności, to jedno kliknięcie więcej przy awansie chyba nie jest dużym problemem. A jeśli dla kogoś jest, to może ktoś kiedyś zrobi odpowiednią modyfikację, moim zdaniem nie jest ona zbyt ciekawa.

Jak będę w domu to sprawdze jak to wszystko działa i surowo ocenie :wink:

Ja proponuję jeden pomysł: Żeby bohater dostawał doświadczenie wtedy, gdy zostawi w spokoju uciekającą neutralną armię w wysokości 1/20 normalnego doświadczenia (zaokrąglając w dół), zdobytego dzięki walce z tą neutralną armią.