Pomysły

Tilogour, to nie ten temat. To co żeś napisał, powinno znaleźć się tu: [forum.vcmi.eu/t/mniejsze-bledy-i-zle-zrobione-opcje/49/13)[/quote]

Jeżeli kiedykolwiek robiliśmy edytor, to postaramy się o to zadbać. :slight_smile:
Ale to raczej pieśń dalekiej przyszłości.

Generalnie przez skrypty powinno być możliwe praktycznie dowolnych warunków zwycięstwa / porażki.
Jeśli chcesz więcej podstawowych - dostarcz nam precyzyjną rozpiskę, co dokładnie powinniśmy dodać. Sami wymyślać nie zamierzamy.
Generalnie propozycje z serii “dodajcie więcej czegoś” nie są bardzo pomocne.

Błędów odtwarzać nie zamierzamy.

Niezupełnie, tamten wątek jest przeznaczony do zgłaszania błędów w VCMI. Wszelkie życzenia - faktycznie powinny trafiać tu.

@Język skryptowy
proponuje Python
znany, wydajny, ma wersję do integracji z c, wykorzystywany przy wielu znanych projektach, obsługuje klasy i kilka zaawansowanych typów podstawowych, można tworzyć wrappery umożliwiające prosty dostęp do kodu w c z poziomu pythona

To rozwiązanie umożliwia dogodne skryptowanie przy niewielkim nakładzie pracy z ekipy VCMII (wymaga tylko kilku dodatkowych linijek dla podstawowej działalności + wraperry dla funkcji VCMII wykorzystywanych w skryptach Pythona, umożliwia korzystanie z istniejących bibliotek dla Pythona)

PS: Python jest językiem skryptowym który umożliwia korzystanie z skompilowanych bibliotek

Warunki zwycięstwa

  • Utrzymanie[Ochrona] miasta przez x dni/tyg./mies
  • Pokonanie gracza x [tylko jednego gracza :slight_smile: ]
  • Pokonanie wszystkich potworów typu x
  • Oflagowanie wybranego siedliska[o współrzędnych x/y/p,lub siedliska wybranego stworzenia]
  • w rozbudowie miasta też mogło by być więcej warunków[Np. wybudowanie siedliska pot. lvl.7]
    Tak w ogóle to fajnie by było, gdyby w edytorze była możliwość wpisania ilości dni/tyg/mies [wystarczą tylko dni]
    Np. Specjalny warunek przegranej -> Limit czasowy 4miesiące i 2tygodnie

Co do warunków przegranej i wygranej - bardzo przydała by się możliwość ustawiania kilku warunków wygranej i przegranej, tak samo jak w chatkach jasnowidza. I też do edytora - możliwość w miarę prostej zmiany nazwy obiektu.

Dodanie opisywanych przez Was warunków zwycięstwa/porażki w sumie jest do zrobienia (choć może faktycznie wystarczyłoby zamiast tego udostępnić taką funkcjonalność językom skryptowym, aby każdy mógł mieć takie warunki, jakich sobie zażyczy), problemem jest przede wszystkim brak edytora, w którym dałoby się je ustawić.
Napisanie przez nas edytora to naprawdę bardzo daleka przyszłość, ogromna praca pozostała nam jeszcze do wykonania przy samym VCMI.

Za implementację języków skryptowych się wezmę po kodzie sieciowym, nad którym to obecnie zacząłem pracować. W sumie najfajniej by było mieć jeden ładny, wspólny interfejs dla nich, pod który dałoby się w sposób nieprzesadnie skomplikowany podpiąć parę języków skryptowych - choć na ile takie coś jest wykonalne trudno mi teraz powiedzieć.

Tow, o ile się nie mylę, to taki edytor już powstał (właściwie grupa trzech edytorów do ogólnego użytku). Jak jesteś zainteresowany, to podaję ci adres strony, na której (jeszcze za free) się znajduje ten plik. Oto i on: hmm3.fclan.ru/redir.php?id=12

Aha, i malutka instrukcja postępowania dla wszystkich, którzy zaciekawieni, pobiorą ów plik.

  1. Pobrać plik erm_tools.zip na dysk.
  2. Rozpakować zawartość archiwum.
  3. Przenieść w bezpieczne miejsce plik erm_tools.zip i zmienić rozszerzenie pliku erm_tools.wog na erm_tools.zip.
  4. Rozpakować zawartość archowum do jakiegoś wcześniej utworzonego katalogu na pulpicie.
  5. W podkatalogu erm_s znajdziecie te trzy edytory.
    PRZYJEMNEJ ZABAWY!!!

Tutaj o ile ja się nie mylę chodzi o graficzny edytor map (h3m). Nie ściagałem tego, ale kiedyś z erm_tools się bawiłem i o ile pamiętam nie ma tam graficznego edytora map h3m (bo i po co ktoś miałby taki robić skoro jeden już jest?).

Ja robiłem to samo co nieco wyżej tylko nie kumam ERM a tak wogle to co to jest ???
I gdzie można pobrać graficzny edytor do h3.

Ja mam kilka pomysłów .

  1. Czy strona może być jak Acid cave ? Chodzi graficznie . I żeby mogła byc osobno po polsku i angielsu ?
    2.Czy VCMI będzie po polsku ?
    3.Od czego jest skrót VCMI ?
    4.Jak łatwy będźie w obsłudze edytor ? Jak w spore ? xD
    5.I z punktu cztery pomysl na prosty edytor jak w spore .

Jeśli nie potrafisz się dowiedzieć, czym jest ERM, to najpewniej nie przyda Ci się on na nic.
Niemniej - polecam Gildię ERM Altaira - najlepszy polskojęzyczny zbiór informacji o ERM:
erm.acidcave.net/arty.php?id=11

Edytor instaluje się razem z H3…

Jak ktoś zrobi, uzyskawszy uprzednio błogosławieństwo od Acid Dragona (w zakresie graficznym) - może.
Czy my to zrobimy? Nie zamierzamy obecnie. Zajmujemy się silnikiem, nie stroną.

VCMI praktycznie nie ma własnej wersji językowej, korzysta z plików WoG-a. Jak masz spolonizowaną wersję WoG-a, to VCMI też będzie po polsku.

Tajemnica :->

Jest za wcześnie, by móc stwierdzić cokolwiek konkretnego o edytorze. Zdziwiłbym, gdyby powstał w ciągu najbliższego roku.

Nie wiem jak wygląda edytor “prosty jak w spore” w kontekście Heroesów.

Czy znasz gre spore jak nie to zapraszam tu www.spore.go.pl

Nie znam gry Spore i nie chce mi się jej poznawać. Stronę przejrzałem i nadal nie mam bladego pojęcia co rozumiesz przez “prosty jak w spore” edytor dla H3.
Chcesz edytor do tworzenia jednostek, czy co?

Mój drogi zibi17k, zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Otóż są odpowiednie narzędzia do ekportu/importu plików DEF, odpowiedzialnych za grafikę w Herosach 3, z plików LOD, które obsługują H3. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby VCMI rozwijało się tak jak dotychczas, jako dodatek do H3. A później jedynie dotworzyć odpowiednie pliki DEF, które odpowiadają za “innowacyjność” VCMI. I je (pliki DEF, oczywiście popakowane w ZIP/RAR) jedynie zapakować do działu DOWNLOAD i odpowiednio nazwać i podołączać dodatkowo pliki TXT z informacją, do jakiego pliku LOD powsadzać. Ot, cała filozofia tworzenia oddzielnego VCMI.

PS. Tow, sorry za słowo “innowacyjność”, ale nie wiedziałem jakiego innego słowa użyć, żeby nie urazić kogokolwiek z TEAM-u VCMI. :mrgreen:

Tow, koledze dokładnie o to chodziło, tylko żeby było mniej więcej tak, żeby możnaby dobierać osobno różne części ciała i je dowolnie kolorować. A oto kilka screenów, które kolega miał na myśli:
simy.focus.pl/spore/up/screeny/012.jpg
simy.focus.pl/spore/up/screeny/015.jpg
simy.focus.pl/spore/up/screeny/079.jpg

Tak o to chodziło Zoubuz Raucus. 2 pierwsze zdjęcia są stare:)
I ponawiam pytanie czy będzie tego typu edytor czego kolwiek ?

Chyba “które obsługuje H3”?

Może to późna godzina, ale nie bardzo rozumiem ten opis. Za “innowacyjność” VCMI (rozumiem, że przez to rozumiesz wszystko to, co jest w VCMI, a nie ma w H3?) nie odpowiadają DEF-y, VCMI nie wnosi żadnych nowych grafik.
Żeby VCMI mogło działać bez oryginalnego H3 musi dostać jakiś alternatywny zestaw grafik i plików konfiguracyjnych. Te grafiki trzeba by było wtedy ściągnąć - zaś to wymaga czasu.

Inna sprawa, że dla wielu ludzi zmiana zawartości LOD-ów jest czymś zbyt trudnym. Wystarczy choćby spojrzeć, ile osób potyka się na instalacji WoG-a… Zwłaszcza, że brak prostych, intuicyjnych narzędzi do edycji zawartości gry. Ech, czasem aż mnie kusi by samemu coś takiego napisać. :wink:

Nie, to zupełnie inna bajka, niż H3.

Mam (nieco kontrowersyjne) pytanie do VCMI Team-u: Czy w opcjach będzie możliwość wyboru opcji tygodniowego/dziennego przyrostu stworzeń zarówno w zamkach jak i siedliskach?

Myślę, że w końcu tak. To interesująca opcja, może i kontrowersyjna, ale taki jest urok opcji, że skorzysta z niej ten, kto zechce :wink:

Można zrobić zapisy gier tak, że jak się edytuje jego mapę, to żeby mapa się zmieniała w zapisie, a nie była wciąż ta sama.
To by było dobre dla betatestów i aktualizacji map.

Raczej niewykonalne.
W czasie gry mapa się zmienia, czasem do tego stopnia, że niemożliwe jest rozeznanie się co jest pierwotnym czym czego.

Mam pomysł :wink:

Otóż w edytorze map można by dodać opcję ograniczającą maksymalny poziom WYBRANEGO bohatera…[po prostu opcja ta byłaby dodana tam gdzie jest edycja bohatera]
BTW:ERM-em nie da się tego wykonać…[niestety]
Dlaczego akurat wybranego?
Ponieważ dzięki temu można np. zmusić gracza do “polubienia” wybranego głównego bohatera
[wiem że będzie to zrealizowane prawdopodobnie na końcu,o ile w ogóle przejdzie,ale chciałbym wiedzieć czy w ogóle kiedyś będzie wykonane]