Pomysły

WOG team projektował Bastion w 3D.
Więc można zrobić miasta 3D.

Pomyśli się o tym jak inne elementy będą działały (jak gra będzie grywalna). Nawet wtedy jednak nie będziemy chcieli korzystać z Dark GDK, bo jest nieprzenośne (chcemy, aby w miarę łatwo było skompilować VCMI na Linuxa).

Witam, natknąłem się na ten projekt na forum Heroes Community i zamieszczę tu te same requesty, które przedstawiłem tam:

-Usunięcie ograniczeń cech bohatera (obecnie 99)
-Usunięcie limitu wielkości armii neutralnych (4000)
-Rozwiązanie bugów z wielotysięcznymi oddziałami
-Nieograniczona liczba obiektów dowolnego typu na mapie (np. aktualnie jest to 256 siedlisk stworzeń, o ile pamięć mnie nie myli)
-Support dla map o dowolnym rozmiarze: klik

Podejrzewam, że skoro tworzycie engine od nowa (ambitne, nie powiem), to z zaimplementowaniem tych możliwości nie powinno być problemu. Tym niemniej to mi w obecnym WoG przeszkadza najbardziej.

Wszedzie tutaj granica jest pojemnosc inta, czyli 2147483647. Powinno starczyc :slight_smile: [jakby byly skargi bedzie zawsze mozna dac wiecej ;)]
Waskim gardlem natomiast jest format .h3m: ilosc stworzen w oddziale trzyma na dwoch bajtach - wiec wiecej, niz 65535 nie wejdzie; atrybuty bohatera sa zas tylko na jednym, wiec gora 255.
Z drugiej strony pomysl tworzenia bohatera o wyzszych wartosciach umiejetnosci pierwszorzednych wydaje mi sie na tyle patologiczny, ze moze zaczekac az beda dzialajace skrypty i nowy format mapy.

A to juz bylo poruszane tutaj na forum - wsparcie dla takich map juz jest.
Mozesz nawet sciagnac te przykladowa mapke z tamtego watku i odpalic ja na VCMI. Nawet minimapka bedzie dzialac :slight_smile:

3D
Mysle ze miasta jak i inne obiekty w grafice 3d w heroesie sa nie potrzebne wkoncu probujemy w vcmi stworzyc mod ktory nie zmieni zbytnio gry.
Poprawa grafiki mogla by zle wplynac na rozrywke gry.(Heroes III przypomina mi stare dobre czasy mojej mlodosci)
WYMAGANIA
Wymagania napewno beda wiekrze od zwyklego H3,ale przeciez technologia sie rozwija,komputery kupujemy coraz lepsze wiec nie przejmujcie sie wymaganiami bo na 100% ruszy wam ta gra ;p
PORY DNIA
W sumie nie glupi pomysl,lecz doszedlem do wniosku ze 1 tura to 1 dzien.Noc jest na turze innych graczy wiec po co pory dnia.Czy pory dnia mialy by sie zmieniac podczas ruchu po mapie???A gdy w “wieczoru” ruszymy sie dopiero 2 bohaterem ???

Wedlug mnie najwazniejsze jest odnowienie silnika, a w nastepnej kolejnosci zrealizowac w vcmi skrypty z wog’a.Pomysly zostawmy na pozniej teraz martwcie sie o silnik gry.

I tak ktoś na pewno stworzy taki mod.
Nie będzie 3D, ale render obiektu.

Grałeś w Heroes 5?
Tam były różne oświetlenia, podczas zdarzeń.
Rozwiązania wymyśliliby twórcy modów.

Tak jak tu wspomnial filazaf,przydala by sie w H3 wlasnie dyplomacja. Skladala by sie z funkcji takich jak sojusz czy wojna podczas tury gracza.Nastepnie gracz ktoremu wyslalismy propozycje zatwierdza ja badz odrzuca.

Sojusz podczas tury gracza? Przecież istnieje już taki skrypt. Napiszę go i do VCMI jeśli tylko będzie dostępny jakikolwiek język skryptowy. :slight_smile:

Myslalem rowniez o potworach podrozujacych po mapie.Wiecie idziesz,zwiedzasz teren a tu wychodzi ci grupa potworow podazajaca z daleka.Bo co to za frajda jak wszystkie potwory stoja na mapie i czekaj poki je zaatakujesz.

W sumie uważam podobnie, z zastrzeżeniem, że VCMI to nie mod :wink:
Implementacja sensownej grafiki 3D oznaczałaby nie tylko wzrost wymagań, ale przede wszystkim ogromną ilość pracy dla nas. Zamiast niej wolimy poświęcić siły na wykańczanie innych aspektów rozgrywki.
Może zresztą jestem nieco uprzedzony do 3D (spora w tym zasługa rozmaitych produkcji z ostatnich kilku lat), ale często przynosi ono więcej złego niż dobrego.

Dokładnie tak - z zastrzeżeniem, że wymagania “na pewno będą większe”.
Chociaż i tak musimy się pilnować. Niegdyś, wskutek niefortunnego złożenia kodu, pojawiła się wersja wymagający jakichś 8GB [sic!] RAM-u. I się dziwiłem dlaczego nie chciała się odpalić :wink:

Nie wiem, implementację tego cyklu dnia/nocy widział z naszych programistów tylko TowDragon - z tego co słyszałem była ona bardzo niewydajna i pomysł - przynajmniej w najbliższej przyszłości - nie będzie realizowany.

Taka jest też nasza dewiza - najpierw odtwarzać, potem dodawać.
Z drugiej jednak strony pewne pomysły warto poznać już teraz, żeby tak skonstruować silnik, aby ich wdrożenie było możliwie proste. :slight_smile:

Z tego co wiem, to oryginalne grafiki H3 powstały jako rendery trójwymiarowych modeli. Przyjęcie takiej samej metody przez twórców co większych modów wydaje mi sie jak najbardziej sensowne.

Na pewno będzie, choć nie tak prędko. Teraz zajmuję się już przygotowaniami do wprowadzenie kodu sieciowego, który powinien być obecny już w wersjach 0.7x. Potem prawdopodobnie wezmę się właśnie za możliwość skryptowania. Obecnie wprawdzie istnieje szczątkowy i niedokończony system obsługi skryptów w Lui jeszcze z czasów wersji 0.3/0.4, ale będzie on wymagał znacznych przeróbek, lub w ogóle napisania na nowo. Z tego też powodu rozważamy w ogóle użycie jakiegoś innego języka skryptowego, ale też w tej kwestii jeszcześmy niczego nie postanowili. A Wam jakie języki skryptowe by najbardziej odpowiadały?
Niezależnie od wszystkiego oprócz nowego języka skryptowego chcemy też docelowo zapewnić wsparcie dla ERMa z racji znacznej ilości już zrobionych skryptów.

Ruchome potwory… taki pomysł był w H4.
Jest to wykonalne, jakkolwiek ktoś winien najpierw przygotować grafiki ruchu potworów po mapie przygody.

W H4 byla funkcja wlaczenia poruszania sie potworow ,lecz bylo to zaledwie dojscie do stojacego nieopodal bohatera.Lecz moj pomysl polega na calkowitym ruchu stworow po mapie,zeby mialy one prawo przejsc nawet z konca mapy w dalekie nieznane krainy.

Chodzenie potworów, wprawdzie w ograniczonym zakresie, już było choćby w skrypcie gildii najemników na mapie przygody w WoGu, czy też na wędrowne stworzenia.
Ruch potworów (i generalnie obiektów) na mapie przygody w VCMI na pewno też będzie możliwy.

Witajcie.

Ostatnio szukałem w sieci jedną rzecz i natknąłem się na takie coś jak Heroes:Rebirth.
Z opisu wynika, że to jest open source-owa wersja Heroes 3: Shadow of Death. tyle, że niedokończona i autor tego projektu zaczął od (chyba) kompilowania własnej wersji formatu H3M i H3C. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do tego projektu: sourceforge.net/projects/heroes-rebirth oraz mam nadzieję, że na coś się przyda? :slight_smile:

Dzięki za czujność, ale autor owego projektu już Cię uprzedził: [forum.vcmi.eu/t/archived-i-want-to-help/35/1) :wink:

Nie od kompilowania własnej wersji tychże formatów, a od złamania oryginalnych. My teżśmy zaczynali od rozgryzania h3m-a :slight_smile:

Może to pytanie też padło, ale je zadam. Czy można się kiedykolwiek spodziewać, że VCMI będzie działać jako niezależna gra/aplikacja od H3, WoG-a i innych dodatków?

PS. Tow, dzięki za odblokowanie konta i wytrzymałość psychiczną, na jaką ciebie wystawiłem :mrgreen:

Niby po co miala to by być odzielna aplikacja?
Każdy fanatyk H3 ma w swoich płytach orginalnego badż pirata Heroesa (przynajmniej posiadają ją osoby które pobrały vcmi oraz WOG’a.
A jaki sens widzisz w robieniu własnej aplikacji?
I Kolejna praca dla VCMI team
II Długo późniejsze wyjscie vcmi 1.0
III Byś to ściągał nie w kilka sekund tylko kilka godzin.

Niby tak - my odtwarzamy silnik Heroesa i choć do gry potrzebna oryginalnych plików gry, to teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zastąpić własnymi. Nawet w tej chwili. Wystarczy odpowiednio spreparować pliki .lod - narzędzia do tego niezbędne są dostępne w sieci.
W praktyce nie sądzę, aby to było w przewidywalnej przyszłości wykonalne - powody dobrze określił zibi17k. Dzisiaj szerokie grupy fanów praktycznie nie są w stanie zmontować kompletu dobrze wyglądających grafik dla jednego choćby miasta. Jakże więc można oczekiwać, że ktoś wykona grafiki dla całej bardzo rozbudowanej gry? Nie mamy w naszym Teamie grafików, a nawet gdybyśmy mieli, to na pewno za coś takiego nie bralibyśmy się - po co?
Odtwarzamy H3, ponieważ cenimy tę grę - dlaczego mielibyśmy się jej pozbywać?

Zawsze do usług :wink:

Well jeśli heroes3 jest taki idealny to nie powstawałby WoG :)…
Inna przyczyna to licencja na grafikę h3 w rekach ubisoftu.

Z resztą perspektywa całkiem wolnej gry w stylu homm jest kusząca … Fani civilization mają Freeciv … IMHO przydałoby się i Freeheroes

Karkołomne. Freeciv po parunastu latach rozwoju wciąż wydaje się stać pod względem grafiki i interfejsu za Civ II.
Może i jestem sceptykiem, ale sceptycyzm w zakresie rozwoju VCMI i ocenie różnorakich projektów nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.

Ja, to bym najbardziej chciał, żeby się ktoś wziął za odtworzenie Alphy Centauri, bo ze wszystkich “cywilizacji” ta jedna gra się naprawdę wyróżniała. Ale to już tak offtopem :wink:

Jeżeli kiedykolwiek robilibyście edytor to moglibyście w nim umieścić opcję edycji statku żeby można było upchać tam bohatera]
Przydało by się tez więcej warunków zwycięstwa i przegranej [chociaż w razie czego zawsze pozostanie ERM]

Przydało by się też poprawienie błędów związanych z :

  • kulą osłabienia
  • magicznym zwierciadłem [znany błąd…dziwne że patche tego nie poprawiają…:-/ ]

Jeżeli chodzi o umiejętności bohatera to wg. mnie to że ma max. 99 to plus…ale szkoda, że gdy bohater ma 99pkt. mocy i zyska chociaż 1pkt. to traci całą moc (z wiedzą jest tak samo)
Jednak jak dodacie taką opcję, to dajcie możliwość jej wyłączenia :slight_smile:
Edit:Co do tych błędów to napisałem o nich,gdyż są w H3.Jak znajdę czas to przetestuje czy nie ma ich w VCMI