Bledy w VCMI

Dziwna historia. Stawiam na problem z odczytem jakiegoś nagłówka mapy, ale to trochę loteria.
Wrzuć do folderu z VCMI/WoGiem ten plik, rozpakuj i uruchom.
Powinno zachować się jak normalne VCMI i wysypać analogicznie, ale po drodze stworzy plik log.txt, który już powinien zawierać informacje pozwalające na w miarę konkretną diagnozę problemu.
Spakuj i wgraj ów plik jako załącznik do postu, tudzież wyślij mi na maila ( impono(MAŁPA)gmail.com ).

I wtedy zobaczymy co dalej :slight_smile:

Wysłane na maila, i ciekawi mnie co to będzie ^^

Mam, zaraz przetrawię i odpiszę.
Dzięki za pomoc :slight_smile:

No i teraz sie nawet włączyło :slight_smile: ,cieszy to moje oczka _ no ale bodajże na randomowej mapie już bohaterka nie dało się zakupić no nic :stuck_out_tongue: Spróbowałem na Arrogance no tu można trochę więcej oblookać :stuck_out_tongue:

Znalazlem blad ktory w wesji 0.55 byl naprawiony

  • dwaj bohaterowie nie moga wejsc na to samo pole
    Mimo ze bohater “podobno” nie moze wejsc na pole z 2 bohaterem to bohater wchodzi na pole z przeciwnikiem (potworem),a powinna walka zaczac sie o pole wczesniej.

Jest to drobna uwaga i sadze ze vcmi wkoncu pobije swoj pierwowzor i wyjdzie wersja nie testowa, lecz chociaz podstawowa 1.0

To nie do końca błąd :->
Dwaj bohaterowie nie mogą wejść na to samo pole. Tak ma być i - o ile wiem - jest. Natomiast Ty piszesz o potworach, a one już bohaterami nie są i wchodzenie na ich pole nie zostało nigdy zablokowane. Prawda - w oryginalnym H3 potwory blokowały przejście i docelowo tak to będzie funkcjonowało i u nas, jednakże dopóki nie da się usuwać potworów poprzez bitwy, taka opcja w sumie by utrudniła testowanie. Tak więc, przynajmniej na razie, zostanie to jak jest. Niemniej brawa za czujność :slight_smile:

Postaramy się nie zawieść :slight_smile:

Póki co nie ma zaimplementowanej “widoczności” pól, więc stwory “nie widzą” z takiej odległości. Na obecnym etapie nie jest to moim zdaniem problemem. Jedyne co mi obecnie daje się we znaki to zbyt wolne poruszanie się bohatera po mapie.

Znalazlem blad,a wlasciwie male nie dopatrzenie.

  1. W czasie bitwy gdy rozkazujemy jednosce zajmujaca wiecej niz 1 pole (centaur,gryf,smok itp) isc do tylu idzie on 1 pole ztrzymuje sie i znowy idzie.

2)Gdy uciekam z walki wyskakuje error vcmi i wychodzi mi z gry.
img396.imageshack.us/my.php?imag … cmiyy2.jpg

Wiemy o tym, to jest troszkę bardziej skomplikowany problem, postaram się go rozwiązać do wersji 0.7.

Sprawdzę to (jeśli dobrze widzę, to niezmodyfikowana wersja mapy Arrogance, tak?).

Zonk w tym ze na all maps pojawia sie ten blad.
Mapa jest dobrze “skonfigurowana” gdyz H3 oraz WOG nie posiadaja tego bledu.
Mozliwe ze cos moze miec z tym wspolnego vista.

GRACZE NA WINDOWSIE,LINUKSIE WYPOWIECCIE SIE CZY MACIE ROWNIEZ PODOBNY PROBLEM,GDYZ NAPEWNO POMOZE TO VCMI TEAM.

Na początek witam.
Nie działa dzielenie oddziałów - po prostu wyskakuje błąd windowsa i gra się zamyka (konsola nic nie mówi).

To dość dziwne… jeszcze nie wiem, co to może być.

Na Linuxie niestety VCMI nie idzie (nawet z Wine’m).

Jeśli chodzi o dzielenie na ekranie bohatera, to już naprawiłem ten błąd (będzie poprawiony w kolejnej wersji). Czy występował także w miastach?

Właśnie zobaczyłem, że korzystasz z wersji 0.6 VCMI. Czy taki sam błąd występuje po uaktualnieniu do 0.61?

Mam zainstalowana wesje 0.61 w 100% (zaintalowal ponownie) i caly czas jest ten blad ;(
A na wersji 0.61 nie pisze ze program jest o.61 tylko 0.6 podobnie jak 0.55 pisze 0.5x.

To bardzo dziwne, właśnie pobrałem wersję 0.61, sprawdziłem, i mi pisze 0.61… sprawdź to jeszcze raz. Tu jest link dla pewności: forum.vcmi.eu/dload.php?action=download&id=4 .

Co do dzielenia - błąd tylko u bohatera, w mieście działa jak złoto. Tylko przydałoby się jeszcze, aby reagował też na skrót z shiftem - ale szczegół.

EDIT
I jeszcze dwie rzeczy:

  1. Boh może chodzić bez armii, a nawet atakować wroga - pojawia się jednak wtedy puste pole walki (bez siatki, przeszkód, a nawet bohatera)
  2. Kiedy przeszedłem pod kopalnią złota (jakieś 2 pola), nad bohaterem (jedno pole wyżej) pojawiły się dwa wyższe kawałki obrazka z tą kopalnią (przesuwały się razem z herosem).

Tera blad zniknal wyglada na to ze plik na waszym forym forum.vcmi.eu/dload.php?action=file&id=4 jest zly.Najwyrazniej jest to wersja nadal 0.6.

Paczka jest absolutnie dobra, specjalnie sprawdziłem.
Upewnij się, czy aby na pewno nadpisałeś wszystkie stare pliki VCMI (także te w podfolderach).
Nowy plik wykonywalny (VCMI.exe) powinien ważyć dokładnie 1 344 512 bajtów i mieć datę modyfikacji 15-06-2008 20:20. I stanowczo pokazuje w tytule okna “VCMI 0.61”.

Dzielenie, jak podał Dragon, jest już poprawione. Co do dzielenia z shiftem - zobaczy się :slight_smile:

Słusznie, wkrótce postaramy się wyeliminować taką możliwość.

Jesteśmy świadomi pomniejszych problemów z wyświetlaniem bohaterów, są to niestety dość skomplikowane sprawy, nie wiem kiedy zostanie to poprawione.

W kazdym razie - dziękuję Wam obu za testowanie i zgłaszanie błędów :slight_smile:

Ogólnie nie lubię wypominać komuś błędów,ale cóż zrobić wersja testowa wymaga sprawdzenia,a każdy odnaleziony problem należy zgłosić,by w pełnej wersji nie było tekstów (przykład “To gówno,a nie gra.”

Tow przecież nie musisz od razu,przejmować się błędami,a likwidować je w wolnym czasie. (na forum chyba nie znikną ;p)

img171.imageshack.us/img171/3214/beztytuume6.jpg - oto, co się stało, gdy zaatakowałem oddział, który normalnie się by do mnie przyłączył. Mapa to ,Przeklęta misja", a stworki to pierwsi z brzegu pikinierzy. Mogłem ruszać swoimi, ale i tak się odwracali po ruchu.