Witamy na forum! Informacje o projekcie VCMI

Z tego co ja wiem, to całość działa na SDL a poza tym używane są biblioteki boost, ale poczekaj aż wypowie się ktoś z ekipy :wink:

Witamy i dziękujemy za ciepłe słowa!
W sprawie AI do tej pory nie było znaczących postępów, ale mam dobrą wiadomość — zamierzam je stworzyć w ramach pracy inżynierskiej. Prace nad jego implementacją ruszą w wakacje. Choć nie wiem jeszcze, jak to AI mi wyjdzie, to chyba najtrudniejsze zagadnienie z całego silnika.

Biblioteki AlienX dobrze wypisał. Żeby dołączyć nie musisz ich jakoś szczególnie znać, czego będzie trzeba, to można łatwo douczyć się w miarę potrzeb. Konieczna jest jednak dobra znajomość C++. Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem projektu, zapoznaj się ze wskazówkami, jak go zbudować na naszym wiki wiki.vcmi.eu ].

Szkoda, że nie wiedziałem o VCMI wcześniej, bo może udałoby mi się podpiąć jakiś projekt na uczelni pod VCMI :stuck_out_tongue_winking_eye: Myślę, że z C++ bym sobie poradził, po przypomnieniu sobie składni i zapoznaniu z bibliotekami (całkiem sporo rzeczy na uczelni robiłem w C) Jeśli będę miał miesięczne, a nie 3-miesięczne praktyki w wakacje, to się do was zgłoszę i ustalimy czym mógłbym się zając.
pozdro

A, właśnie. VCMI jako projekt uczelniany to świetna praktyka, pozwalająca na łączenie pożytecznego z przyjemnym i pożytecznym. :slight_smile: Inna sprawa, że nie zawsze się da oraz nie zawsze te akurat elementy, które byśmy chcieli.
Daj znać, jeśli Ci się korzystnie te praktyki wyklarują, roboty jeszcze mnóstwo zostało, choć to już w sumie bardziej poprawki i uzupełnienia niż jakies wielkie nowe ficzery.

Co do AI, to nie da się wykorzystać tego z freeheroes2?

Freeheroes2 ma zupełnie inną architekturę i inaczej rozwiązane interfejsy. U nich mechanika gry jest przemieszana z logiką gracza, u nas jest to silnie rozseparowane. Niby można otworzyć w jednym oknie źródła AI z FH2, a w drugim sobie napisać to w zgodności z VCMI, ale to już bardziej jak pisanie od zera w oparciu o obcą logikę, niż ponowne wykorzystanie tamtego AI.

Po drugie AI w FH2 jest bardzo proste, coś takiego można bez problemu napisać wieczór bądź dwa. (Niby jest tego sporo, ale AI w AI mają bardzo malutko…) Moje prace nad AI już trwają, choć właściwego tempa nabiorą dopiero we wrześniu. Pewnie oryginalnemu heroesowemu AI tak zaraz to nie dorówna, ale do końca roku będzie się dało w miarę normalnie grać w trybie SP — a to już ważny kamień milowy dla projektu.

Witam wszystkich. Śledzę wasz projekt od prawie 2 lat, ale jakoś tak wyszło, że konto założyłem dopiero teraz. W każdym razie szczerze podziwiam to co robicie i życze powodzenia w dalszej pracy. :wink:

Dzięki, miło nam to słyszeć! :slight_smile:

ja tez, trzymam kciuki :stuck_out_tongue:
To juz blisko 4 lata :))

Widzę, grupa fanów rośnie. Również czekam co dobrego z tego projektu wyniknie. Życzę powodzenia :slight_smile:

A jak sprawa ma się teraz?
Zgłosiłem niedawno buga (odtwarzalnego) i nie wiem czy cisza wiąże się z natłokiem pracy, feriami czy brakiem żywotności projektu.

Obserwuję aktualizacje na gicie i paczka na launchpadzie ostatnio się zaktualizowała, ale jak jest w rzeczywistości? Czy mam się bawić w wyłapywanie i zgłaszanie błędów?

Niemniej, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom mającym wkład w rozwój projektu - większość błędów i problemów z jakimi się spotykam (crashe, niedopracowania graficzne i stosunkowo niska trudność na 200%) jest zdecydowanie pomijalna w zamian za… no, efekt:

Dzięki!

Pozdrawiam!