VCMI Daily Build - ładowanie Single Player

Od Avatara z Kwasowej Groty dowiedziałem się, że jakoś od kwietnia buildy VCMI przy ładowaniu single player najpierw pokazują okienko, które ma podobno służyć podłączaniu się pod serwer multi. Podobno u większości wystarczy poczekać kilka-kilkanaście sekund, żeby okienko zniknęło i można było normalnie grać.

Gdy zainstalowałem normalnie najnowszego builda, okienko po prostu nie znikało, a po wyłączeniu go gra crashowała. Po paru próbach rozwiązania tego doszedłem do bardzo prostackiego rozwiązania - poprosiłem Avatara, aby zainstalował VCMI w swoim folderze i przesłał mi wszystkie pliki z tego folderu.

I tym razem gra zadziałała w inny sposób. Otóż owszem, po paru sekundach okienko zniknęło… ale gra się scrashowała całkowicie.

Jakieś pomysły, co może być przyczyną, jeżeli u innych to nie występuje? Daily Buildy są dla mnie o tyle potrzebne, że pracuję przy produkcji modów i nie mogę testować ich najnowszych wersji, które są właśnie o Daily Buildy oparte…

EDIT: Chętnie wysłałbym crashloga, ale trochę się pogubiłem, który z plików jest właśnie nim… :stuck_out_tongue:

Ok, to pare pytań, może uda się ustali przyczynę.

  1. Jaki system operacyjny?
  2. Gdzie instalujesz VCMI? do katalogu z h3, osobno, dysk z systemem czy nie
  3. Jak okienko się pojawi to jakie procesy VCMI są w systemie? (ctrl+shift+esc, zakładka procesy, posortować po nazwie i szukać takich zaczynających się na VCMI)
  4. Nie masz nadgorliwego antywirusa, który blokuje pliki bez informowania cię o tym?

co do logów to server_log.txt VCMI_Client_log.txt VCMI_Server_log.txt

  1. Windows 7.
  2. Dysk z systemem, katalog H3 oddzielny specjalnie na VCMI (coby nie gryzło się z Hotą).
  3. O tym za chwilę.
  4. Raczej nie, wyłączyłem wszelkie zapory i problem jest dalej ten sam.

Teraz mam taki problem, że zadziałało i wszystko śmiga. :stuck_out_tongue: Wyślę logi, jeśli problem będzie się powtarzał.

Cieszę się że mogłem pomóc :smiley:
Na przyszłość, bo ten problem chyba od czasu do czasu gdzieś widuje, można spróbować z instalacją VCMI na dysku innym niż systemowy mimo wszystko.
I jeszcze jeden pomysł co może powodać taki zachowanie: coś innego korzysta z domyślnego portu VCMI