VCMI 0.98 Problem z portretami herosów i filmikami

Siemanko mam Windows 10 i Heroes 3 Złotą Edycję. Zainstalowałem wczoraj VCMI 0.98 i mam następujący problem:

• w grze zamiast portretów bohaterów jest pomarańczowe kółko z czerwonym przekreśleniem (prawie wszystkie poza portretami Tarnuma i HOTA, te wyświetlają się normalnie)
  • filmiki kampanii nie wyświetlają się i nie ma w nich dźwięku tylko czarne tło i napisy

Nie mogę tego zobrazować, bo gdy wciskam print screen to robi mi screenshota pulpitu a nie gry. :open_mouth: Jednak mam screenshota z konsoli gdzie jest cała masa błędów. Może to wam coś powie jak można mi pomóc.

No dobra mam jeszcze jeden problem po dokładniejszym zbadaniu. Nie mogę walczyć. Zawsze gdy rozpoczynam walkę nieważne na jakiej mapie i jakim zamkiem to crashuje mi grę i wywala do pulpitu.

Wygląda na to, że brakuje plików -> niepoprawna instalacja. VCMI_Client.exe musi znajdować się w tym samym folderze, co plik .exe oryginalnej gry.

I tak właśnie jest, a mimo to jak widzisz sam pełno błędów. Zainstalować jeszcze raz? Czy może, któreś z dodatków się ze sobą gryzą? Na przykład Hota i WoG? Albo jakieś inne. A może to przez to że to windows 10?

Najlepiej zainstalować kopię Heroes 3 Complete w nowym katalogu a potem na czystą instalającję VCMI. HoTa, WoG niech mają swoją odrębną instalację.

No dobra ponowna instalacja pomogła gra już działa i nie crashuje (tylko sporadycznie zdarza się crash), ale za to zdarza się że po rozpoczęciu walki jakieś zielone napisy z błędami, gra się nie wyłącza, ale coś jest nadal źle czy to jeszcze niedopracowanie czy znowu to ja coś zwaliłem? :smiley:

A i filmiki kampanii w dalszym ciągu nie mają dźwięku i obrazu tylko napisy i czarne tło. Czy ktoś ma podobnie?

No i komputer prawie nic nie robi. Zamku nie rozbudowuje, po mapie nie chodzi i nie zajmuje siedlisk, kopalni, nie pokonuje potworów. Tylko rekrutuje wojska te co ma już w mieście zbudowane.

Też to mam. Wydaje się nie mieć znaczenia, więc olewam.

Tak, wszyscy tak mają. W dużym projekcie, jakim jest odtworzenie Heroes3, to tak naprawdę… pierdółka w zalewie poważniejszych rzeczy, które czekają w kolejce do odtworzenia.

Jak włączasz VCMI launcher to po lewej stronie masz dwa przyciski: Mods i Settings. Klikasz Settings i tam szukasz zakładki AI Settings. W opcji Neutral AI zmieniasz ustawienie StupidAI na BattleAI.
Niestety nie oczekuj cudów. AI jest wciąż GŁUPIE na obecną chwilę i często się gra crashuje podczas tury komputera. No obecną chwilę VCMI jest fajne by sobie pograć modami - wyzwań taktycznych jeszcze długo nie uświadczysz.

No to z tym AI mnie nie pocieszyłeś. Chyba będę musiał po prostu grać w normalnego WoGa, bo tam działa chociaż AI z oryginalnego herosa. Takie coś jak jest w VCMI to niestety nie jest gra jakiej oczekuję. Muszę uzbroić się w cierpliwość. :stuck_out_tongue:

Jednak polecam granie w VCMI od czasu do czasu i zgłaszanie błędów na bugtrackerze. Wówczas czas do doskonałości będzie krótszy! Granie nowymi zamkami daje mimo wszystko powiew świeżości!

Tak nowe zamki to to co mnie zachęciło do instalacji VCMI. Jest tych zamków chyba z 7 nowych, ale niestety 4 z nich są do starszych wersji VCMI a z tych czterech dwa wygasły linki.

Najnowszą wersję Abyss Town (stale lekko szlifowaną) możesz znaleźć w pierwszym poście:
[forum.vcmi.eu/t/abyss-town-revived/1010/1)

Grove Town pobierasz stąd: vcmi.acidcave.net/inne_modyf … _town.html
Nie przejmuj się wersją 0.96 - jest tam przystosowana do 0.98e. Aczkolwiek podczas bitry przeciwko Treebirds nie radzę klikać prawym przyciskiem myszy na tę jednostkę aby sprawdzić jej parametry. Czasami dochodzi w tym momencie do niezrozumiałego crashu.

Resztę miast pobierasz np, stąd: vcmi.acidcave.net/
Nowa wersja Bastionu jest w trakcie tworzenia, ale ta dostępna hula bez większych błędów.
Poprawki nad Forge też trwają, na własny użytek poprawiłem w niej to, co umiałem. Jak chcesz, to jest tu: www86.zippyshare.com/v/ZLOK3yaw/file.html
Cove mam nadzieję, że VCMI Team szybko zaktualizuje vcmową wersję o pewne rzeczy, które wyszły niedawno w oryginalnym dodatku.
Preserve odbugowałem do działania pod 0.98, ale w tym modzie są skopane dźwięki. Jak poszukam na necie za innymi, to podzielę się linkiem.

W każdym razie każdym miastem da się grać, aczkolwiek odradzam włączanie ich wszystkich na raz - gra ma za dużo dobrego na raz i lubi się crashować jakby zarządzanie modami ją przerastało.

Bzdura. Można używać dowolnej ilości modów na raz.
Mody te jednak nie znalazły się na Launcherze, bo są niedopracowane i to one mogą ewentualnie zawierać błędy.

No dobra miasta już mam. Powiedz mi jeszcze gdzie są zapisy? Chciałem usunąć niektóre i nie mogę ich znaleźć.

W teorii tak. Nie mam na to twardych dowodów, by to zgłosić ale coraz częściej obserwuję pewne ‘błędy’, które występują w przypadku dołączenia do gry większej ilości miast. Znaczy, dana sytuacja nie ma miejsca w przypadku podpięcia dwóch miast, ale w przypadku podpięcia pięciu już ma. I nie jest to wina modów - mody zawierają wszystkie potrzebne linie komend. Tak jakby zarządzanie “zmiennymi” i “pamięcią” w przypadku dostarczania danych przez większą ilość modów zaczęło szwankować. Nie znam się na informatycznych rzeczach - ot, to tylko moje odczucia. Dla przykładu - w przypadku sześciu miast niekiedy Dowódcy nie ma na pasku inicjatywy, w przypadku podłączenia dwóch miast - jest za każdym razem.

U mnie są na dysku C: w katalogu C:/Users/[user]/Documents/My Games/vcmi/saves.

Nie ma takiej gwarancji. Mogą zawierać również wiele niepotrzebnych danych. Było już kilka przypadków, gdy mody dobierały się do dowódców i innych zasobów, do których nie miały prawa.

Bastion mi nie działa. Przy używaniu tego miasta wywala mnie z gry. To tylko u mnie czy Tobie też nie działa?

EDIT: Faktycznie gdy wyłączyłem jedno z miast to Bastion zaczął działać. A konkretnie to Bastion żre się z Abyss. I jeszcze jedno Twój Forge jest jakiś inny. Są inne stworzenia i niektórzy bohaterowie są inni.

EDIT2: Co ciekawe żre się z nowy Abyss, a ze starym nie. :smiley:

Czasami wywala, czasami nie wywala. Zależy od nastroju. Próbuj do skutku, za którymś razem załapie. Dobrze też wyłączyć i włączyć mod ponownie.
A “moje” Forge jest… normalne. Coś mi się zdaje, że wczesne wersje Forge wyglądały inaczej, ale oficjalna, stabilna wersja wygląda tak: vcmi.acidcave.net/mdt_forge.html

Jaggernaut był robotem smokiem, a nie jakimś mutantem, pierwszym wojskiem był zombie z piłami maszynowymi zamiast rąk. Brakuje nag na gąsiennicach jako szóste wojsko, minotaur był piąty, a stinger czwarty. Nie było brain suckerów. Tak więc bardzo się różni. :slight_smile:

Odnośnie bastionu to kłóci się z nowym abyss, a jak wgrałem starszą wersję abyss to bastion działa bez zarzutu.