Tworzenie modów - pytania i odpowiedzi

Wszelkie pytania, błędy, ale także porady i odpowiedzi dotyczące tworzenia nowych modów proszę zadawać w tym temacie. Sugestie dotyczące nowych funkcji można przedstawić na forum pomysły.

Najważniejsze informacje znajdują się na wiki. Każdy użytkownik forum może pomóc w pisaniu artykułów na wiki, do gorąco zachęcam.

Mam nadzieję, że z czasem przekształci się on w miarę kompletny przewodnik po systemie modów :wink:

Wydaje mi się, że istnieje błąd związany z trybem “auto” (Town Format -> Buildings.json). Używam go do stawiania domków na tle, które budują się razem z kolejnymi poziomami ratusza (tak jak jest np. w Bastionie w oryginalnym H3). Wszystko działa cacy kiedy na początku ma się tylko village hall. Problem polega na tym, że jak zaczyna się grę już z rozbudowanym ratuszem to domki nie są automatycznie postawione. Ale jeżeli dolevelujemy ratusz do kapitola to nagle stawiają się domki ze wszystkich poziomów.

Błąd czy używam trybu “auto” w złym celu? :stuck_out_tongue:

Prawdopodobnie jedyną osobą, która zna szczegóły formatu miast, jest Ivan - bo sam je robił. On na polskie forum nie zagląda :wink:

Rzuciłem okiem w kod i to wygląda na bug. Autoamtyczne budynki są dodawane tylko w czasie rozbudowy miasta, powinny jeszcze na starcie gry.

Czy jest jakiś poradnik jak zrobić plik DEF ? Ponieważ nie mogłem w googlach znaleść odpowiedzi jak podmienić klatki, jedynie jak rozpakować def na BMP.

Znalazlem program Defmaker ,ale sa jakies bledy ,ktorych niepotrafie naprawic.

Witam.
Gdzie można zmienić ‘statystyki’ budynku inne niż koszt? Np.: Chciałem w Cove dać 2 ulepszenie do tego jegomościa na 2 poziomie, wzorem pirata, lecz po stworzeniu stwora testowego, umieszczeniu jego nazwy w pliku ‘faction.json’ na drugim poziomie po przecinku jak w 3 poziomie cove, zrobieniem dla niego budynku o określonym id etc., gra crashuje po kliknięciu na ów budynek, a konsola jest zaspamowana żółtym napisem - ‘Dwelling 47 offers no creatures!’. Jak wstawię stwora w pliku faction.json pomiędzy matem a swashbucklerem to jest tam. Tylko że wtedy z kolei nie umie strzelać. Chociaż to już na 90% jakieś niedopatrzenie z mojej strony. Więc gdzie tu ustawić ten budynek jako siedlisko określonej jednostki?

Następna sytuacja - da się jakoś ustawiać premie od budynków w postaci np. możliwości nauczenia wybranego skilla w postaci podobnej do uniwersytetu w Confluxie, albo zwiększenia przyrostu wszystkich stworzeń jak to robiła studnia w h2? Nie wspominając już o takich rzeczach jak np. +1 do wiedzy.

Witam.
Jestem tu nowy, nazywam Ratonhnhaké:ton(tak wiem oryginalna nazwa) :stuck_out_tongue: .Mam projekt, który ma na celu stworzenie miasta egipskiego Bastion-lekko zmienionego jeśli chodzi o jednostki. Projekt nazywa się Restoration of Bastion.Mam duże chęci i dużo czasu(przynajmiej na razie).Niestety nie wiem od czego zacząć, bardzo proszę o pomoc.Przyjme każdą w każdej postaci.Czy to DEF-ów,czy wyglądu miasta.

Proszę o szybką odpowiedz.Dziękuje.

Bastion masz o tu:
translate.google.pl/translate?hl … wns.com%2F
[Link do tłumacza, bo strona rosyjska].
A defy masz o tu:
[forum.vcmi.eu/t/bastion-5-units-from-bianor/721/1)
Ich nazwy krzaczą, bo Windows polski nie czyta cyrlicy.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Dziękuje za pomoc, ale nie o to mi chodziło.Chce zrobić coś innego. Inne jednostki, wygląd. Po prostu chce wiedzieć jak zrobić ekran miasta, miasto zewnątrz, jednostki i innne.

rtx, generalnie tworzenie nowych budynków przez mody nie jest wspierane, nie ma jak nadać im funkcjonalności. Do pewnego stopnia się dodawać nowe siedliska, ale to trochę przez przypadek (po ID wymyśla jak je interpretować) i nie nalezy traktować tego jako docelowego rozwiązania.

Te liczby źle wyglądają. Dwelling 47 to raczej nie drugi poziom? Czy na pewno poziom jednostki i ID twojego budynku są zgodne?

Dostępne są mody z nowymi miastami, ściągnij któryś i podpatrz, jak rozwiązane są pliki konfiguracyjne. Układ wydaje mi się dość przejrzysty, w razie wątpliwości formaty są udokumentowane na nszej wiki wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod … d_articles

Dziękuje Tow.Nie myślałem, że to takie łatwe teraz tylko stworzyć DEF-y i reszte.

A tak z innej beczki na wiki dodałbym miasto forge do wersji 0.94, tu jest link:Grove MOD-fixed
Warto dodać to do wiki.

Witam. Czy jest możliwość pozbycia sie oryginalnej umiejętności u stwora w systemie modów? Chodzi mi o to aby ognisty ptak nie miał całkowitej odporności na ogień (FIRE_IMMUNITY) tylko zastosować (SPELL_DAMAGE_REDUCTION)