Proste FEATURE do dodania

Zatanawiam się czemu do tej pory nie zrobiliście trybu HOTSEAT ??
bardzo by umilił rozrywkę, podczas gdy jeszcze nie ma dobrego AI dla kompa

poza tym co myślicie o ustawianiu przed startem gry trybu działania MGŁY WOJNY?
propozycje dla mgły:
“Normal” - jak teraz
"Perpetual Darkness" - zakrywa cały teren na koniec tury mgłą wojny, działają wszystkie funkcje odkrywania mapy (w tym kartograf, wieża obs.)
“Extra Perpetual Darkness” - zakrywa cały teren na koniec pojedyńczego ruchu bohaterem mgłą wojny, nie działają akcje odkrywania map (np. grall tower, kartograf, wieża obs.) poza widokiem z miasta i zasięgiem wzroku bohatera
"Clean View" - mgła wojny odsłonięta od początku gry, można zakrywać mapę (np. całun ciemności
"Pure Clean View" - mgła wojny odsłonięta na stałe od początku gry, nie działają akcje zakrywania mapy (np. odwiedzenie całunu ciemności

Prowizorka na hotseat do zrobienia byłaby dość łatwo i szybko, zaś zrobienie tego porządnie, to jednak sporo roboty i grzebania. Boję się, że jeśli bym wykonał prowizoryczną implementację, już potem nie chciałoby mi się tego przepisywać (jak było z pregamem).

Raczej sprawa dla przyszłych skryptów.

ale niektóre features są trudne do zrobienia w skrypcie (np. filtrowanie obiektów) bez znacznego wsparcia w interpreterze

tą opcję możnaby dużo prościej w hardcoded


mógłbyś mi wytłumaczyć co jest kłopotliwego w hotseat i jakie zmiany musiałbyś wprowadzić by to zrobić porządnie że jest tak kłopotliwe?

Skrypty w VCMI zapewne będą wyglądały trochę inaczej niż w WoGu. Ciężko powiedzieć, co w nich będzie ciężkie a co proste.

Gdyby wzmocnić trochę odkrywanie to przy opcjach "Perpetual Darkness " i "Extra Perpetual Darkness " ta zdolność była by bardzo pomocna

Dwie kwestie.
Po pierwsze wspieranie wyboru tego trybu i jego ustawień w pregame’ie. H3 oferuje możliwość wpisania imion stosownej liczby graczy i ustawienia, kto gra kim. W VCMI jest to o tyle kłopotliwe, że cały pregame jest bardzo starą (od wersji 0.2 - wtedy wystarczało zupełnie, że się pokazuje menu i można wybrać mapę) i brzydką prowizorką. Działa na tyle dobrze, że nie bardzo chce mi się przepisywać go na elegancko, ale rozszerzanie go o kolejne funkcjonalności jest paskudną robotą. Nie wiadomo, co gorsze. Są jeszcze głosy, że w ogóle nie warto w to głębiej wchodzić, tylko lepiej zrobić niezależne od głównego pliku wykonywalnego “lobby” w jakimś ładnym, przenośnym języku, które będzie mogło w ogóle lepiej służyć graczom od nawet kompletnego odtworzenia oryginalnego pregame’a z Heroesa, zwłaszcza w kontekście szerokich oczekiwań od trybu MP.

Drugą kwestią jest już sam interfejs gracza w grze. Interfejs jest dość ściśle związany z konkretnym graczem. Można po prostu w trybie hot-seat wrzucić jeszcze jeden interfejs dla człowieka i związać go z kolejnym graczem. To jest proste, ale brzydkie, bo wtedy wszystkie grafiki interfejsu będą wczytane dwukrotnie i wymagania pamięciowe VCMI istotnie wzrosną.
Ładniej by było ponownie wykorzystywać te same grafiki, odpowiednio je dla każdego graczy barwiąc. Trzeba by te grafiki gdzieś wydzielić i dostosować interfejsy. Nie jest to nic strasznie trudnego, ale też trochę przemeblowań.

Obie te kwestie czynią razem dodanie trybu hotseat zadaniem gorzej niż nietrywialnym.