Odtworzenie Grove

Witamy!

Bez owijania w bawełnę - nadszedł czas, aby udostępnić wszystkim nasze wysiłki.
Od 8 maja 2009 roku, realizowany jest projekt odtworzenia miasta Grove. Pamiętacie projekt wskrzeszenia The Forge? Właśnie coś takiego…
Przywróciliśmy do życia miasto na bazie konceptu K1nga i jego zespołu. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwy, iż miasto nad którym pracował, w końcu ujrzało światło dzienne. Prezentujemy pierwsze nowe miasto do Heroes of Might & Magic III stworzone przez fanów!
Strona miasta znajduje się TUTAJ . Na stronie znajdziecie dział download, z którego można pobrać mod podmieniający Cytadelę na Grove. Wraz do wydaniem WoGa 3.59 i możliwością dodania miasta, spróbujemy dodać Grove do gry jako kolejne miasto. Przed instalacją polecamy przeczytać instrukcję i zalecenia na stronie.

Opinia twórców VCMI jest dla nas bardzo ważna. Szczególnie, że VCMI jest dla takich projektów jak nasz. Miło by było usłyszeć szczegóły na temat VCMI i trochę więcej o możliwości dodania miasta bez podmiany.

Uwaga! Jest to wersja BETA miasta, może zawierać niedociągnięcia i małe błędy. Brakuje biografii i specjalizacji bohaterów.

Pozdrawiamy…

New Grove Team

SCREEN I
SCREEN II
SCREEN III
SCREEN IV

Dobrze słyszeć, że ktoś jeszcze pracuje nad nowymi miastami. To konkretne projekty decydują o tym, czy gra pozostanie żywa.

Szczegółów w VCMI jest multum, mogę tylko opisać ogólny stan projektu: żeby dodać nowe miasto, wypadałoby najpierw odtworzyć oryginalną zawartość. Nie planujemy zajmować się wsparciem dla modów przez wersją 0.8, tym niemniej w końcu na pewno dodamy obsługę nowych miast.
O szczegółach technicznych zapewne więcej będzie mógł powiedzieć Tow.

Mi się wydaje że o ile to miasto będzie w miarę kompletne (grafiki,położenia grafik,teksty,wymagania budynków), i nie będzie wymagało zbyt dużo “hardcoded features” (np. zupełnie nowy typ budynku nie-rekrutującego) to Tow zgodzi się wesprzeć projekt

ja sam rozpocząłem projekt nowego miasta (co prawda nieukończony) i Tow (a może to był Tow Dragon?) obiecał mi że o ile spełnię te warunki które wam przedstawiłem to zgodzi się na wprowadzenie go do VCMI

jednocześnie zaproponowałem sposób na wstawienie nowego miasta na mapie bez zmiany edytora map, na co Tow nie oponował… jest to taka brzydka sztuczka, ale na razie musi wystarczyć póki nie odtworzymy edytora map (do którego i tak można wykorzystać wiele kodu VCMI odpowiedzialnego za grę) - sztuczka jest prosta: wstawiamy losowe miasto w edytorze WoG i oznaczamy je poprzez podmianę defa na taki będący markerem, a VCMI widząc marker podmieni miasto po wczytaniu mapy na jedno (odpowiednie) z nowych miast

W skrócie: dano zielone światło dla nowych miast, ale nie będą wspierać tego feature póki nie będą gotowe materiały miasta do wsparcia

Dziękujemy za zainteresowanie się projektem, wsparcie ze strony osób tworzących nowe miasta / obiekty / artefakty do VCMI jest bardzo ważne dla naszego projektu. VCMI jest już dość zaawansowane, umożliwia do pewnego stopnia sprawdzenie, jak miasto wygląda w grze. Dodanie kolejnego miasta nie jest ciągle prostym zadaniem, jednak na pewno znacznie prostym niż stworzenie ogromnej ilości grafik potrzebnych, aby nowe miasto mogło być uznane za stworzone. Jeśli macie mniej więcej komplet grafik, jedynym pozostałym problemem jest znalezienie pewnej ilości czasu przeze mnie i Towa (którego ostatnie niestety nie mamy za wiele, stąd wolniejszy rozwój projektu - kolejny semestr studiów ponoć ma jednak być luźniejszy). Dodatkowe miasto z pewnością uatrakcyjniłoby projekt.

Miło słyszeć, że VCMI może nas wspomóc :slight_smile:. Dodanie nowego miasta bez podmiany to bardzo ważna rzecz. O grafiki radziłbym się nie martwić. Już na obecną chwilę mamy ich tyle, że na nowe miasto starczy. Polecam sprawdzić to wszystko w grze. Wszystko jest jak najbardziej grywalne. Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach. Cały czas pracujemy by nasze miasto było doskonalsze. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać cierpliwie na kolejne (lepsze) wersje VCMI.

Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.

Fenomenalne!
Naprawdę. Gratuluję dobrej pracy!

Bardzo miłym zaskoczeniem jest dla mnie wasz projekt, straciłem już był nadzieję, iż społeczność jest zdolna do realizacji przedsięwzięcia tej skali. Już od dobrych kilku lat byliśmy nieustannie mamieni mirażami kolejnych miast, mającymi nadejść “już zaraz, tuż, tuż” wydaniami ich wersji beta. Wydaniami, które nigdy nie nadchodziły. Ogrom podjętych zadań nieodmiennie tłamsił słomiany zapał skrzykiwanych na prędce zespołów.

Oto po pięciu latach od ostatniego wydania WoG-a mamy doń pierwsze nowe dodatkowe (alternatywne) miasto - wasz Grove. I choćby za to tylko waszemu zespołowi należy się wielkie uznanie. Pomijając już wszelkie estetyczne zastrzeżenia jakie mogę mieć do miasta, bo nie są one tu istotne - gusta są rozmaite, a i wydanie beta rządzi się swoimi prawami. Dodatkowa pochwała Wam się należy za utrzymywanie prac w tajemnicy do czasu pierwszego wydania. Cieszy mnie bardzo, że ta elegancka praktyka - zastosowana ongiś i przez nas - nie ginie. Oby i kolejni modderzy wzięli z Was przykład.

Odnośnie dodania miasta do VCMI - nietrywialne.
Teoretycznie można by je zahardkodować (podobnie jak oryginalne miasta z H3) i zmodyfikowane/dodatkowe pliki dystrybuować razem z VCMI. Nie byłoby to trudne, choć wciąż dość pracochłonne. Niestety, jest to nieelastyczne, nieeleganckie rozwiązanie, jakkolwiek dopuszczalne jako tymczasowe.

Eleganckim rozwiązaniem byłoby wykorzystanie systeme modów i dodatków do VCMI. Niestety, ten system nie pojawi się prędko. Raz, że wciąż pozostaje trochę oryginalnych funkcjonalności do odtworzenia; dwa, że samo zaprojektowanie i zrealizowanie takiego systemu jest ogromnym i strasznie ważnym zadaniem. Może nawet najważniejszym w projekcie - wszak z myślą o modach i dodatkach powstaje VCMI. Z tego względu zbrodnią byłoby dopuszczenie, by ten system był zrobioną na szybko, toporną prowizorką.

Z innej beczki - próbowaliście się kontaktować z Darkloke’iem - liderem “oryginalnego” zespołu Grove? Z tego co pamiętam, to dalej pracuje nad projektem i wszedł w obręb grupy opracowującej nowego WoG-a. Jeśli ktoś jest w stanie dodać nowe miasto do WoG-a, to właśnie oni.

Rewelacyjnie.
Nie mam ostatnio czasu na nic czym mógłbym wspomóc jakikolwiek projekt, ale na forum zaglądam praktycznie codziennie :slight_smile: . Cieszy mnie to, że Polacy nie boją się realizować dużych projektów, i że wychodzą im one wyśmienicie.
I nareszcie ujrzałem tak długo przeze mnie oczekiwane nowe miasto w H3. :smiley:
BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO!

Szczerze mówiąc to od początku zakładaliśmy, że pomoże nam VCMI a nie teamy od innych miast. Wiele słyszeliśmy o ich umiejętnościach a nawet mieliśmy przyjemność obejrzeć gameplay z Bastionu :wink: . Problem jest taki, że od 4 miesięcy od ukazania się filmiku nie dowiedzieliśmy się nic nowego w sprawie możliwości dodania miasta. Trudno oczekiwać, że dodadzą nasze miasto jeśli nie skończyli nawet własnego. Trudno też przewidzieć czy nam pomogą. Wydaje mi się, że ten “nowy team WoG” dalej popiera wersje Darkloka. Warto też wspomnieć, że oprócz nich już nie ma nikogo kto faktycznie mógłby dodać nowe miasto (Hota w sprawie dodania miasta jest od kilku miesięcy w martwym punkcie a Rosyjska wersja “VCMI” też już chyba dawno zawiesiła pracę). Podsumowując. Do wydania pełnej wersji Grove nie planujemy żadnych prób nawiązania kontaktu z żadną inną “grupą”.

Pierwsza możliwość jest bardzo ciekawa (choć to tylko tymczasowe rozwiązanie).
Druga możliwość jest jeszcze lepsza :slight_smile:.
Myślę, że na poważnie myśleć o wsparciu VCMI możemy liczyć dopiero po wydaniu “pełnego” Grove. A potem się zobaczy :wink: .

Dziękujemy za pozytywne opinie.

Brawo :exclamation:
Miasto wewnątrz wygląda jak te oryginale i do tego jeszcze ta muzyka.Jednostki też na wysokim poziomie.Niestety są one trochę niedopracowane ( np. te niebieskie kropki na rogach faunów/ satyrów).

Do mnie niektore grafiki nie przemawiaja (tzn widzialem miasto tylko na screenach i filmiku), taki np smok jest dosc dziwny a ogolnie troche za duzo naciapane kolorow, ale szczerze powiem nie jest to najistotniejsze bo sa gusta i gusciki. Dla mnie najwazniejszy jest balans z innymi zamkami.
I mam nadzieje ze to jest przemyslane.

Mi najbardziej nie podoba się Basilisk Champion(za dużo według mnie jeźdźców w trójce) i pogromca (wygląd niepasujący do reszty).

EDIT:Zrobiłem screenshota oblężenia.
img51.imageshack.us/img51/1092/beztytuupb.jpg

Minął dokładnie rok od premiery ostatniej wersji Gaju - miasta odtwarzanego na podstawie idei K1nga i jego zespołu.
Dziś pragniemy udostępnić Wam wersję GAMMA. Nowa wersja zawiera o wiele mniej niedociągnięć, ale również mnóstwo nowości, takie jak chociażby: zmienione właściwości budynków specjalnych, czy nowe specjalizacje bohaterów. Nie ma już żadnych braków, błędów najprawdopodobniej również nie, lecz mogą zdarzyć się ich znikome ilości. Prosimy, abyście podzielili się Waszymi spostrzeżeniami odnośnie balansu, czy błędów w tym temacie.
W dziale Download naszej oficjalnej strony, która znajduje się TUTAJ, znajdziecie kolejną wersję miasta w dwóch językach - polskim oraz angielskim. Przed instalacją polecamy dokładnie przeczytać instrukcję i zalecenia na stronie. Łatka do poprawnego działania tym razem wymaga aktualizacji skryptów, lecz nie trzeba jej instalować, gdyż wersja GAMMA już ją zawiera.

Po instalacji Gaju każdą mapę TRZEBA WoGifikować!

Pozdrawiamy…

New Grove Team

O, miło widzieć, jak tworzenie nowych jednostek i modów do Heroesa jeszcze nie zamiera, a nawet ma się całkiem dobrze. Tworzenie VCMI byłoby bezsensowne, gdybyśmy nie mogli liczyć po wydaniu grywalnej wersji na silną społeczność modderów.

Najbardziej podobają mi się nowe specjalizacje bohaterów ( najbardziej kowal) i specjalność gralu .Niektóre jednostki wymagają trochę większego dopracowania np . fauni(ale widziałem w kwasowej grocie ,że robicie jednostki w 3D ,więc idziecie w dobrym kierunku).Najbardziej razi mnie tylko 3 poziomowa gildia magów ( a miasto wygląda dość “magicznie” ) . Poza tym wszystko wygląda profesjonalnie .

Przejrzałem screeny i muszę przyznać, że całość wygląda porządnie. Niektórym jednostkom (np. smokowi) brakuje plastyczności, gdzieniegdzie pojawiają się niewyraźne szczegóły i niedociągnięcia, ale ogólne wrażenie jest zdecydowanie lepsze, niż rok temu. Oby tak dalej!

Krystian1995 - Obecnych jednostek nie będziemy już poprawiać i doszlifowywać, gdyż jak już wspomniałeś, tworzymy je wszystkie od nowa w 3D.
Gildia magów ma jedynie trzy poziomy ze względów technicznych - jeżeli będzie taka możliwość, poprawimy to. Na razie istnieje budynek specjalny o nazwie “Starożytny wiąz” (ang. “Elder Elm”), który dodaje do gildii magów zaklęcia czwartego i piątego poziomu. W ten sposób miasto ma w pewnym sensie już pięć poziomów gildii.

Poza tym, mam nadzieję, że VCMI Team pomoże nam w przyszłości dodać nowe miasto i pozbyć się ograniczeń, jak np. z tą gildią magów.

Czy obecnie coś dzieje się w tym projekcie? tzn. są robione nowe grafiki wspomniane w poście powyżej?
Szczerze mówiąc mi to miasto ideowo sie podoba, ale i jednostki i budynki wydają się po prostu brzydkie, a jeszcze porównując z zamkiem pirackim z HoT’a który wg mnie jest świetnie zrobiony, to cały projekt wygląda blado zwłaszcza patrząc na czas od jakiego jest rozwijany.

Jest to chyba głowny temat o tym modzie : forum.acidcave.net/topic.php?TID=1034&page=1

speedy.sh/Z7suc/grove.rar - Gaj przepisany, mam nadzieje ze nie ma żadnych błędów, budynki specjalne jak i umiejętności bohaterów (Gajowe) są “puste”. Miłej zabawy.

Hosting provided by DigitalOcean