Migracja z woga

Witam, dość długo przyglądam się scenie VCMI. Do dej pory jestem wielkim zwolennikiem WOGa, głownie za wprowadzenie nowych zasad, jednostek i obiektów. Lecz odkąd pojawiła się hota, która dodała nowy zamek (a nie go zastąpiła zaczynam powoli szukać alternatywy). Z tego co mi wiadomo VCMI wspiera hote izi. Z tego co zrozumiałem VCMI jest w stanie dodawać nowe obiekty a nie je zastępować co mnie rajcuje.

Dlatego proszę o podpowiedzenie czy efekt którego szukam jest osiągalny z pomocą modów. Jeśli tak to jakich.

  • import jak największej ilości zasad/jednostek/objektów z woga. (choć w sumie jest to opcjonalne)
  • hota
  • duża ilość nowych objektów, jednostek, zamków ale pasujących do estetyki h3.
  • do balansu nie przykładam aż takiej uwagi - gram z dziewczyną

Największą bolączką vcmi dla zwykłego gracza jest głupie AI. Bardzo głupie - to przede wszystkim odpycha graczy. Ale załóżmy, że będziesz dalej zainteresowany, to:
VCMI możesz rozszerzyć o mody. Lista modów na stronie vcmi jest regularnie aktualizowana i tam znajdziesz najaktualniejsze ich wersje.
Istnieją wersje WoGa/HotA działające z vcmi, ale pamiętaj, że są one okrojone o 99% w stosunku do oryginałów. Mod WoGa pod vcmi nie obsługuje skryptów i wogowskich opcji - tylko dostępne są wogowskie jednostki, banki stworzeń, Dowódcy i system doświadczenia jednostek.
Wersja HotA pod VCMI to zamek Cove, artefakty oraz banki stworzeń.

Mody pod vcmi dodają sporo obiektów, ale na razie jako nieodwiedzalne dekoracje - nie można zaprogramować obiektów jeszcze by robiły coś ciekawego. Za to są mody z nowymi artefaktami, czarami, jednostkami.
W liście modów do większości modów masz screen pokazujący czy stylistyczne dopasowanie ci pasuje czy nie.
Ogólnie to ciągle rozwijany projekt, więc jest dużo dziwnych , nieoczekiwanych crashy. Pomimo wszystkiego - można polubić vcmi mimo swoich ułomności.