Kilka pytań o VCMI

Witam!!!
Zaglądam już pare miesięcy na forum ale dziś dopiero udało mi się urchomić VCMI pod Windą nic wielkiego wystarczyło rozpakować vcmi_074.zip do katalogu z grą.
Ale nie o Winxp chodzi, a mianowicie o Linuxa.

Przeglądałem starsze posty o kompilacji vcmi pod linuxem ale dla mnie to magia i białe myszki :wink:. Nawet postępowałem zgodnie z tutkiem autorstwa Skoruppy (ten po angielsku) ale próba zakończyła sie fiaskiem. Niestety na informatyce był tylko Windows, a moja wiedza o kompilacji jest na poziomie ./configure make make install.

Czy jest szansa dla zwykłego śmiertelnika, aby uruchomić vcmi pod linuxem czy dać sobie z tym spokój narazie, a może kiedyś gdy światło dzienne ujrzy vcmi_1.0 (trzymam kciuki;) wszystko stanie się prostsze czyli normalne.

Aha i jeszcze jedno czy architektura inna niż x86 np. ppc ma jakieś głębsze znaczenie dla vcmi i czy zacne vcmi będzie na niej działać :wink:?

EDIT:
Doczytałem reszte i chyba już znam odp. na postawione pytania :smiley:
Pytałem bo pod ppc są tylko zwykłe H3:RoE, które to są lekko ubogie w stosunku do WOG’a ale nie mozna mieć wszystkiego :wink:
Pozdrawiam i zycze wszystkiego naj.

Witamy na forum :slight_smile:
(Z kilkudniowym opóźnieniem, ale zawsze)

Z Linuxem intensywnie zmaga się niejaki Ubuntux, ale niestety nie włada on językiem polskim i na pewno nigdy tu nie zajrzał. Od razu zaznaczam, że kontakt z nim jest wysoce utrudniony, więc najlepiej przenieś temat do sekcji anglojęzycznej i miej nadzieję, że kiedyś się odezwie.