Gra nie włącza się (segmentation fault)

Parę razy udało mi się już uruchomić grę (co prawda bez muzyki), jednak pewnego razu, gra nagle wyłączyła się w trakcie walki. Nie wiem czy to istotne, ale od tego czasu Heroes nie chce się załadować. Załączam log.

Starting... 
Creating console 0
	 Initialization: 1
	 Data loading: 65
	Mod handler: 0
	 Mod filesystems: 33
Basic initialization: 100
Initialized logging system based on settings successfully.
Error: campaign movies was not found!
Error: campaign music was not found!
Loading settings: 103
VCMI 0.94 (client)
Error: SDL says that 1366x768 resolution is not available!
	Initializing screen: 31
	Initializing video: 2
	Initializing minors: 0
	Initializing sound: 9
Initializing screen and sound handling: 10
[smk @ 0x23b8e40] max_analyze_duration 5000000 reached at 5066160 microseconds
		Bonus type handler: 5
		General text handler: 4
		Hero handler: 2
		Artifact handler: 0
		Creature handler: 0
		Town handler: 0
		Object handler: 2
		Def information handler: 24
Naruszenie ochrony pamięci (core dumped)

Dodam jeszcze, że ustawiona jest rozdzielczość 1366x768, która niestety nie działa. Może to jest problemem?

Zdaje się, że czasami tak się zdarza, jeżeli VCMI zapamięta ustawienie rozdzielczości na taką, która nie jest obsługiwana.

Spróbuj usunąć plik z ustawieniami użytkownika — to powinno przywrócić wszystko do stanu domyślnego.
W katalogu domowym jest ukryty podfolder .vcmi — usuń stamtąd plik config/settings.json.

Dziękuję ;D. Z dźwiękiem też udało mi się sprawę rozwiązać – w mojej instalacji gry katalog mp3 oraz niektóre pliki w nim są nazwane w inny sposób niż powinny być (wielkości liter).

Witam serdecznie. Wiem, że nieco po czasie, ale mam pytanie. W jaki konkretnie sposób to naprawiłeś? Bo mam podobny problem.

To posty sprzed 9 lat, gra już stare problemy załatała, teraz są nowe przyczyny :slight_smile:
W jaką wersję vcmi gra? Ja jakim systemie? Co dokładnie się dzieje?

Cześć. Mam samsunga galaxy note 9, android 10. Ściągnałem vcmi 1.1 zainstalowałem na telefonie, heroes 3 oryginalne ze steama. Wszystko zrobione według filmiku. Nie działa, wylącza się aplikacja. Co może być przyczyną?

Może być Complete z goga, może być SoD, albo złota edycja. Ważne, by owa wersja H3 zawierała grafiki Confluxu i artefaktów składanych, które doszły w dodatkach.

Zatem w jaką wersję najlepiej się zaopatrzyć? Heroes 3 complete z gog’a? Skąd najlepiej wziąć/zakupić heroes 3 żeby działało sprawnie i w miarę bez problemu?