Eksport bitew i stron konfliktu [pojedynki]

czy można by zrobić żeby dało się zapisać potyczkę (hero vs hero, hero vs CRbank/potwory, siege) tak aby można było ją odtworzyć za pomocą vcmi? I nie chodzi tu o film ale o plik z danymi początkowymi potyczki i wszystkimi ruchami i zdarzeniami “losowymi”, dzięki czemu vcmi by odtworzyło walkę w wybranej prędkości. także przydałaby się możliwość odegrania jeszcze raz tej walki od początku (gracze/AI/AI+gracz by prowadziło normalną walkę tylko zaczynając od tych informacji początkowych)
gdy to się wprowadzi przydałby się eksport jednej strony konfliktu (bohater lub zamek), tak by gracze mogli stoczyć pojedynek pomiędzy swoimi nabitymi herosami ze zwykłej gry, lub sprawdzić czy sobie poradzi z wybraną grupą potworów

tak więc chodzi mi o tryb pojedynku który można by użyć zamiast zwykłej gry (jak w H5)

PS: napisałbym w temacie “eksport bohatera”, ale został zamknięty (nie wymieniono tam pożytecznego celu eksportu)

No cóż, dałoby się to zrobić, ale mnóstwo pracy - jeśli ci się chce to zrobić, to możemy zapewnić, że takiego patcha przejrzymy i jeśli będzie dobry wgramy do VCMI. Ale z tak drastycznymi zmianami rozgrywki poczekałbym jednak kilka miesięcy (albo i więcej).

Ciekawa koncepcja. Nie znam sie na programowaniu. Bardzo fajnie jest to zrobione w Starcrafcie. Zapisywanie “replay” i odtwarzania z mozliwoscia ustawienia predkosci odtwarzania, mozliwosc wyboru gracza, analizy surowcow, jednostek, budynkow itd.
Jesli chodzi o VCMI to wszystkie ruchy sa chyba zapisywane w logach. Wiec zastanawiam sie jakby mozna uruchomic ta sama gre grana tylko przez komputery zgodnie z zapisem ruchow gdzie gra wczesniej byla prowadzona na multi np. 1 vs 1 (human vs human).
Na pewno przydaloby sie do turniejow HoMM i analizy gry przeciewnika. Dla sedziow czy ktos nie oszukiwal itd.
Bardzo fajna sprawa. Mysle ze rozszerzyloby to zainteresowanie VCMI preznie dzialajacych stron turniejowych np WoH, AW czy PLH.
Oczywiscie wiem ze to jest zwiazane z daleka przyszloscia, ale moze warto odnotowac to jako feature.

Pod względem technicznym jest to dość proste, bazując na istniejących już protokołach. Wystarczy zapisywać kolejne paczki wysyłane przez serwer podczas bitwy, przy odtwarzaniu natomiast imitować działanie klienta.
Ale opcję odłożyłbym przynajmniej do czasu 0.9 jako mało istotną dla grywalności.