[Android] Udoskonalenie sterowania

Cześć wszystkim!
To mój pierwszy post na forum. Pobrałem dziś VCMI na Androida i działa to całkiem sprawne. Uruchamiam aplikację na HTC M9 (5" ekran), więc domyślna opcja jest do niczego. Zrozumiałe, na tablecie z pewnością się sprawdza. Korzystam z opcji Relative - jest duuuużo wygodniejsza na komórkę. Niemniej jednak, o misclick w tym schemacie sterowania nietrudno. Silnik ma problemy z odróżnianiem tapnięcia w ekran z chęcią przesunięcia po nim myszką. Nie wyobrażam sobie, jak miałoby to być na tyle skuteczne, żeby gra była komfortowa, bo nawet po poprawieniu tego nigdy nie będzie idealnie. Stąd moje propozycje:
-możliwość przypisania LPM i PPM pod klawisze fizyczny (głośności)
-konfigurowalne przyciski ekranowe
Co sądzicie o mojej sugestii?

Najpierw musisz napisać z jakiej wersji vcmi na androida korzystasz. Tej z google play czy tej z daily buildów.

Najnowszy daily build. Nie widzę nic na Google Play:

Daily build is not on Google Play and to be installed as apk:

We will bring VCMI back on Google Play as soon as someone has time to add TOS, manage some packaging issues, etc. For now there just no one to do it so it’s unlisted unfortunately.

A coś na temat, który poruszyłem? Każde dotknięcie ekranu, nawet w celu przesunięcia kursora, a nie kliknięcia, kończy się misclickiem.

W tej chwili wsród programistów vcmi nie ma nikogo, kto umie programować pod androida. Ale to projekt typu open-source, więc jak komuś z zewnątrz będzie się chciało to naprawić to naprawi.

Konfigurowalne przyciski to dobra rzecz. Jak znajdziesz kogoś kto to zakoduje i będzie miał na to czas to już połowa sukcesu :wink:.

To skąd się biorą te daily buildy co 4 dni?

Każdy koduje na co ma ochotę, o to chodzi w open-source. Nie ma szczególnych wytycznych. Każda poprawka w branchu develop robi daily build.

Aha, czyli to są jakby jacyś ludzie z zewnątrz, wolontariusze, niezwiązani z projektem?

Tu są sami wolontariusze :slight_smile: Na tym polegają projekty open-source. Kod źródłowy jest dostępny dla wszystkich, każdy kto wie o tym projekcie i ma czas, wiedzę i ochotę może coś do tego kodu dopisać. Oczywiście musi ogarnąć podstawy i pewne programistyczne reguły, ale ogólnie projekt rośnie w siłę dlatego że różni ludzie ze świata mają chwilę czasu i rozwijają wspólnie projekt. Ogólnie samo to vcmi pisane jest pod wiele systemów operacyjnych: windows, linux, mac, android. Mechanika dla tych wszystkich systemów jest taka sama - różnice są już w obsłudze. Po prostu musi się znaleźć jakaś osoba, która zna komendy tylko pod androida i wie jak zaprogramować odróżnialne pacnięcia w ekran od kursora, jak zapanować nad mis-clikami i takie tam. Czyli ogólnie musi znać rzeczy, których w windowsach nie ma :slight_smile:

No dobra, to jak tylko przyjdą nowe zawiasy do lapka i zrobię kilka rzeczy do inżynierki to rzucę okiem w kod :wink: