Bledy w VCMI

Mam Crash
Mapa Tovar’s Fortress
Atakuje czarodziejów,biorę Miecz Sprawiedliwości>klikam na bohatera i Crash

Nowa wersja i dwa spore bugi:

  • Każdy bohater z księgą posiada czary, których normalnie nie powinno być, np. przywołania żywiołów, ofiarę, a nawet błyskawica tytana! Działa chyba na każdej mapie, ale sprawdzałem na Arce Noego.
  • Pociski nigdy się nie kończą

Ale i tak nie może ich na razie użyć. Będzie to przydatne do testowania, zablokuje się pewnie w następnej wersji.

To nie bug tylko brak ficzera. Ale postaramy się go w miarę szybko dorobić (do następnej wersji).

No to już mam kilka błędów :slight_smile:
Pierwszy, poważniejszy - atak ifrytami i zwiecha klienta:
img231.imageshack.us/my.php?image=blad1nc0.jpg
Tu prawie to samo tylko z Mantikorami:
img126.imageshack.us/my.php?image=blad1ale7.jpg

Drugi, błąd czysto graficzny, nie mam screena, bo ciężko uchwycić, gdy Arcydiabły się teleportują to mniej więcej 2 heksy od atakowanego przeciwnika wychodzą ze swojego płomienia i suną na przeciwnika :slight_smile:

Trzeci - drobny chaos w budynkach Lochów (możliwe, że w innych też, nie sprawdzałam):
img216.imageshack.us/my.php?image=blad2uc1.jpg

PS. Tak przy okazji, czy armie zawsze będą się tak inaczej, szybciej niż w oryginale poruszać, gdy nie wykonują żadnej akcji? W niektórych przypadkach wygląda to świetnie, ale np smoki dyszą jakby przeleciały pół świata :stuck_out_tongue:

Trochę dłubałem z bitwami po wersji 0.63b i pewnie już tego błędu nie ma. W każdym razie dzięki za zgłoszenie ;].

Szczerze mówiąc to jestem zdziwiony czemu one w ogóle się teleportują a nie suną na przeciwnika cały czas… no, w końcu i to dodamy poprawimy.

Sprawdzę to zaraz. Jeśli to nie problem z tłumaczeniem, to naprawimy do kolejnej wersji.

Jak przyjdzie czas na poprawianie detali graficznych to się tym zajmę. Jeśli miałabyś wybierać między dwoma - trzema używalnymi czarami (już zaczęliśmy je dodawać) a niedyszącymi smokami to chyba wybrałabyś to pierwsze, nie?

mam tki problem kiedy gram w heroes 3 na vcmi gra nagle gasnie co mam zrobic zkad jest blad

gram na tablecie asus transformer
mam angielska wersje gry z dodtkami taka jak zaleca sie w necie wog i armagedons blade (ni jestem pewiec nczy restoration erth to kampania podstawki czy tez jakiegos dodatku)
wersja gry jest sciagnieta z chomika wyszukanego w gogle pod chaslem "heroes 3 android"
niestety nie wiem jak sprawdzic wersje.

prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu

Android nie jest oficjalnie obsługiwany i gra nie będzie na nim działać.

blad najczesciej pojawia sie gdy chce wejsc w jnterakcje z budynkiem ale nieraz i podczas ruchu walki czy przelaczania gracza

wiec co mam zrobic i poco to jest w takim tazie w android markecie. i czemu ogulnie dziala w jakims powiecmy randomowym momecie gry mnie wywala

My nie stworzyliśmy portu ani nie umieściliśmy go w sieci.

  1. Użyć wersji na Windowsa albo Linuxa.
  2. Zacząć pisać po polsku.

hejka, miałem jakąś wczesną wersje projektu, chyba 0.8 co mi smiagała, teraz wrzuciłem wszytskie pliki z 0.91 i po filmiku mam error.

Przypuszczam iż jakieś pozostałosci i wywalają gre?
img19.imageshack.us/img19/5676/hommz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wywal wszystkie stare pliki VCMI, wyrażnie konfliktują się z aktualnymi. Dopiero potem rozpakuj archiwum.

O i tyle z grania, gdy usunąłem wszytskie stare katalogi i przywróciłem katalogi z backupu.
Dałem sobie i AI cove + mapa o tytule vcmi test
img854.imageshack.us/img854/8858/vcmi.jpg

Dziwne, nie potrafię tego odtworzyć.
Czy jezeli usuniesz mody (poza WoG-iem i VCMI rzecz jasna) to czy błąd dalej występuje?
Czy błąd występuje tylko na tej mapie?

Która? Tych testów to mam chyba z tuzin. :wink:

Dobra działa, mapka to była L na 8 graczy.

Teraz gram na jakiejś wbudowanej
Ale z oblężeniem jest problem, nie moge strzelać katapultą, bo wyskakuje error :confused:
(ale to pewnie dlatego że gram cove i używam hero z taka specjalnością)

Wystarczy przejrzeć bugtracker, żeby się zorientować, co i dlaczego.

ja mam pytanie, zanim oficjalnie zgłoszę buga

Czy wy też tak macie, że jak atakujecie zamek, gra się wywala? Mam najnowszą wersję VCMI dla Ubuntu 12.10 (mam 13.04) i gra poza tym problemem działa dobrze

Fervi

Nie wiem, czy dobrze zgłaszam. Po wybudowaniu w COVE legowiska Oceanidów, zakończeniu kolejki oraz wybudowaniu ratusza, po kliknięciu na portret bohatera gra się wysypuje

Także w okienku doświadczenia aktualny jego poziom wychodzi poza ramkę…

Załączam log z crasha oraz odpowiednie screeny.

Dodam jeszcze, że błąd można bez problemu spowodować ponownie po ponownym uruchomieniu scenariusza (Arrogance).





Crash.7z (14.5 KB)

To, jak wierzę, to samo co błąd #1211 i jest już poprawione. Wkrótce 0.91c.

Wrzuć to proszę na tracker, żeby nie zapomnieć.

  • Assidy z Cove (ulepszona forma) posiadają bug praktycznie uniemożliwiający grę nimi. Specjalna umiejętność sprawia, że zamiast atakować dwukrotnie jak to było zamierzone, dziobią przeciwnika aż ten wyzionie ducha. Można to poprawić, albo chociaż zamienić na standardowy double strike?
  • Podczas próby sprawdzenia opisu umiejętności na uniwersytecie (konkretniej Nauki) gra się wyłącza się.
  • Nie wiem jak na oryginalnych mapach, ale na ściągniętych z neta nie działa predefiniowanie bohaterów (wiecie, w edytorze są ustawieni na 8 levelu z wysokimi statystykami czy umiejętnościami, a w grze są goli i weseli, ze statami i umiejkami jak na pierwszym poziomie. Z tym, że nadal mają ten nieszczęsny poziom 8 i awansują wolniej)
  • Podobnie na takich mapach nie działają wydarzenia zwiększające populację w miastach. Owsze, wyświetlają się, ale nie daje to żadnego efektu.
  • Na każdej rozdzielczości, poza domyślną i równą rozdzielczości mojego monitora, gra się wykrzacza, a w tym “pseudodosowym” okienku pisze, że nie można ustawić takiej rozdzielczości. Przez to nawet nie da się przywrócić podstawowej rozdziałki i trzeba przeinstalowywać grę.

To na razie tyle, więcej raportów wyślę w miarę gry (choć mam nadzieję, że nie będzie to konieczne) :slight_smile: