Bledy w VCMI

Właśnie nie wiem bo trzeba było zrobić format dysku, a nigdy wcześniej mi się to nie działo.Myślałem że to wina WoGa ponieważ tuż po jego instalacji(dzień póżniej) się to stało, ale jak mówisz że nie to nie wiem jaka może być przyczyna.

Nie ma możliwości, żeby WoG (albo jakakolwiek inna gra) uszkodził Ci sprzęt, zwłaszcza z dziennym opóźnieniem. Skoro format dysku wystarczył, to mógł to być wirus albo jakaś usterka systemu. Ew. zawiódł hardware - zgadnąć nie dam rady.

Znalazłem bład
Mapa Arogane 3 czy jakoś tam :wink:
Atakuje ogry 3 razy(uciekam i znów atak)
Po jednej z prób pokazał się pusty ekran bitwy(bez jednostek) no i błąd programu

Byyło!
Błąd ten już został poprawiony. :slight_smile:

Na przyszłość zobacz jakie komunikaty dostajesz jak windows się nie ładuje, to pozwala czasami rozwiązać problem z inny sposób niż tylko format :slight_smile:

1.Po najechaniu kursorem na mgle jest napisane jaki obiekt się na niej znajduje [tak nie powinno być :wink: ]
2.Czasami gdy przełączymy z innego programu na VCMII to można zauważyć chwilowy brak mgły wojny :wink:
3.Tawerna nie działa…szkoda :frowning: [ale to pewnie nie błąd,tylko na razie jest to nie zrobione] [W vcmi_client_log pisze: You’ve clicked on 5 This building isn’t handled… ]
4.Można wybudować stocznię ,chociaż koło zamku nie znajduje się woda
5.Brama klucznika - Można przez nią przejść bez zaglądania do namiotu,ale nie można się ruszyć za bramą ,dopóki się w nią nie wejdzie
6.Błędne wyświetlanie niektórych grafik :wink: [część namiotu klucznika zasłania bohatera ] img158.imageshack.us/img158/9489/beztytuupk0.jpg
7.Wszedłem na bohatera ,który przebywał w zamku img125.imageshack.us/img125/2298 … uu2xj3.jpg
8.Brak informacji o wrogim bohaterze[po najechaniu kursorem],który przebywa w zamku
9.Przy próbie walki z harpiami [wolnostojące jednostki] w cmd.exe wyskoczyło invalid string,walka się nie rozpoczęła[bohater był na harpii(na mapie przygody)],nie mogłem sie ruszyć bohaterem,a następnie przy próbie zamknięcie VCMII wyskoczył błąd img159.imageshack.us/img159/7551/errordg8.jpg Mapa na której to się stało to “Nadszedł czas” [Time’s Up]
vcmi_client_log.txt spakowany w załączniku.Współrzędne harpii - 25 , 11 , 0
10.Walka z cyklopami[Bohaterem Bron].Tym razem miałem więcej szczęścia,ale po zabiciu cyklopów walka nie mogła się zakończyć,a jaszczuroludzie mieli ikonkę strzelania po najechaniu na zwłoki img159.imageshack.us/img159/2915/64931918bc6.jpg
11.W legowisku nawet przy ilości 0 stworzeń opcja kup i max. ilość stworzeń nie jest zablokowana.
Szkoda że na razie nie ma całkowitego wyświetlania polskich znaków
To tyle na razie.Część zapewne jest przez to że po prostu te opcje nie są do końca zrobione/zostały zmodyfikowane żeby lepiej się testowało :wink: Jak coś jeszcze znajdę to wam napisze :wink: :wink:
Edit:Właśnie znalazłem jeszcze 1 - jeżeli wybierze się mapę ze stopniem trudności niemożliwy [w menu pisze nieprawdopodobnie],a potem zmieni na inną z mniejszym poz. trudności to część napisu nieprawdopodobnie zostaje :wink:
img68.imageshack.us/img68/5690/63664524eb5.jpg
Edit2:Zbyt szybkie odejmowanie ilości jednostek w przypadku ataku jednostek strzelających
Edit3:Zaś ten błąd z walką…[a dokładniej jej brakiem].Tym razem są to złote golemy
w cmd.exe pisze invalid string postion.Golemy zaatakowałem “po skosie”.Mam nadzieję że ten błąd zostanie rozwiązany :wink: [ta sama mapka,golemy są koło wejścia do podziemii i artefaktu]
[BTW:Kusznicy strzelają tylko raz i ich strzała nie współgra z animacją(za szybko się pojawia),ale to pewnie przez to że jeszcze nie ma zrobionych zdolności jednostek]
Edit4:Zbieram sobie złoto i crash :slight_smile:
img154.imageshack.us/img154/8850/crashtr2.jpg [ciągle ta sama mapa,złoto znajduje się nad jednostką lvl.6]
złoto.rar (5.89 KB)
vcmi_client_log.rar (3.56 KB)

Dzięki za obszerny raport!

Invalid string to skutek literówki w jednym z plików konfiguracyjnych, problem dotyczy dowolnej bitwy rozgrywanej na bagnie, w repozytorium jest już poprawiony.

1, 10 - poprawione

11 - wkrótce poprawię

2, 8 - przyjrzymy się temu.

3, 4, 5 - to po prostu brak jakiegoś ficzera, trzeba poczekać aż będzie (tawerna jest względnie wysoko na liście priorytetów)

6 - bo wchodzenie z góry na obiekt nie jest poblokowane, gdzie być powinno i w ogóle brzydko się wyświetla, kiedyś to poprawimy

7 - to kwestia niedodania walk z bohaterami

A bo ten napis jest zwyczajnie za długi i się nie mieści… po angielsku wszystko ładnie jest. Poprawi się kiedyś przy jakiejś okazji.

Podwójny atak dość prędko zamierzam dodać.

Dziwna historia, nie jesteś w stanie odtworzyć tego błędu?

Znalazłem 2 kolejne błędy :slight_smile:
Podeszłem łucznikiem do jednostki i zaatakowałem ją w bezpośrednim starciu [chyba wiadomo o co chodzi] - Crash
Chciałem zaatakować wolnostojącą zjawę na skorupie - Crash
img125.imageshack.us/img125/3807 … awyrv4.jpg
img238.imageshack.us/img238/6459 … awyav7.jpg
Mapa - ta co wyżej :wink: | Ustawienia - Wszystko losowe | Zamek - Conflux | Pliki są w załączniku
Błąd ze złotem spróbuje niedługo odtworzyć.
BTW:Korzystałem z wersji dla zibi17k-a
Crash zjawy.rar (10.4 KB)
Strzelec.rar (5.68 KB)

Jak arcydiabeł się porusza to normalnie powinien się teleportować. W Vcmi natomiast rzuca ten płomień i zamiast teleportacji normalnie podchodzi do przodu.Magog w czasie strzału prawie się nie rusza.Tytan jak żywiołak burzy strzela Strzałami z balisty.Arcylisz nie atakuje chmurą śmierci.Cyklop strzela z nóg zamiast z rąk.Smoki gdy atakują nie wydają ognia. Cel jednostki strzelającej ma zmniejszoną ilość życia w okienku gdy leci pocisk (nie przy zetknięciu).Jak na mapie przygody nasunie się kursorem na mgłę wojny to widać co pod nią jest
img225.imageshack.us/img225/4516/beztytuuuh1.png

Dzięki za informacje i logi, oba błędy namierzyłem i naprawiłem.
Wkrótce nowa wersja do testów.

krystian1995, z diabłami, liczbą w okienku i mgłą wojny już było zgłaszane - to ostatnie dosłownie parę postów wyżej. Co do reszty, to liczę, że odpisze Ci Dragon, któremu problematyka bitew jest bliższa. W większości są to jednak nie tyle błędy, co po prostu nieobecne jeszcze efekty graficzne.

Co do błęnych pocisków - jak pisałem, prosiłbym o nazwy defów z animacjami. Resztę postaram się sukcesywnie poprawiać (choć to na pewno potrwa trochę, nie są to bardzo pilne rzeczy)

Kolejne błędy.
Mapa: Bohaterowie miecza bez magii
Crash gdy klikniemy na gildie czarów(która ma zablokowane czary) .
img440.imageshack.us/img440/227/beztytuult8.png
img440.imageshack.us/img440/beztytuult8.png/1/w812.png

Kula Magoga gdy leci obraca się

Dzięki, bug z tą magią jest trafiony.
Ta mapa używa niezbyt IMHO eleganckiej sztuczki do blokowania magii, niewspieranej przez VCMI.
Poprawimy to do 0.63.

Mam kolejny błąd
Mapa Last Chance

Atakuje żywiołaki energii,w konsolce wyskakuje “Invalid string position” .Po tym incydencie klikanie gdziekolwiek myszą nic nie daje(niemożna chodzić , patrzeć na miasta itd…)
img512.imageshack.us/img512/2356/beztytuutx7.png
img512.imageshack.us/img512/beztytuutx7.png/1/w553.png
I nowa wersja VCMI.
Pasek pokazuje odziały które zginęły :-/ :neutral_face: :mrgreen:
img520.imageshack.us/img520/4356/beztytuuta4.png
img520.imageshack.us/img520/4356/beztytuuta4.ff82f5d5f1.jpg

Znalazłem kolejne błędy
Podczas zajmowania kopalni w mapie odwrót mnichów[Monk’s Retreat.h3m] mój bohater nie chciał jej zająć idąc po przekątnej :wink: Ciągle zajmował ją idąc kierunkiem -> prawo góra
[nie namieszałem?]
Żeby błąd “działał” należy najpierw zabrać kamienie ,które są koło kopalni :slight_smile:
[Widzę że kłopot ze ścieżkami jest nie tylko po przekątnej]
Edit:Nie mogę również wziąść artefaktu po przekątnej,ani wejść do tego miejsca jeżeli jestem tylko 1 pole przed nim
[jakbym namieszał to wrzuciłem screena]
img399.imageshack.us/img399/2264/screenkt1.jpg
Edit2:Jeżeli najedziemy kursorem na zamek,a potem najedziemy na miniaturkę zamku/bohatera/opcje to kursor “zamkowy” zostaje :wink:
img217.imageshack.us/my.php?image=kursoril9.jpg
A teraz błąd
img399.imageshack.us/img399/121/errorup2.jpg
Zaklinowałem się na mapie,będąc na polu o wsp. 4 , 26 , 0
Bohater Tazar.Co zrobiłem przedtem - najpierw próbowałem zaatakować żywiołaka na wodzie ;), potem klika razy kliknąłem na pole o wsp. 5 , 25 , 0
Pliki w załączniku
Błąd.rar (1.88 KB)

A to błąd który osobiście powalił mnie na kolana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
img88.imageshack.us/img88/7190/beztytuuvp4.png
img88.imageshack.us/img88/beztytuuvp4.png/1/w795.png

Znalazłem ciekawy błąd:
Mapa: Chyba każda, ale dla formalności podaję Meeting in Muzgob.
Otóż po wprowadzeniu systemu kontrataków, możemy przegrać bitwę…
Tylko że się wtedy nie dzieje. Mamy normalnego herosa z armią z przed bitwy. BTW jak wygramy bitwę, to też nie tracimy wojsk.

Przyjrzę się temu zaraz.

Drobne niedopatrzenie, zaraz naprawię.

To w sumie przez złą inicjalizację pewnej zmiennej w pewnych szczególnych warunakch… powinno być łatwe do naprawienia.

Drobne niedopatrzenie… ;]

To akurat brak pewnego ficzera… ale postaramy się dodać w następnej wersji.

[edit]
Tego pierwszego błędu nie mogę powtórzyć… mógłbyś podać jak go dokłądnie odtworzyć?
[/edit]

I nie tylko na tej, też znalazłem ten błąd tylko na innej,więc chyba zastosowany jest do wszystkich

Jak stracimy w bitwie jednostki to ich nie tracimy

Błąd chyba dotyczy tylko wygenerowanych automatycznie bohaterów, którzy “sami się blokują” i nie mogą ruszyć o jedno pole w któryś z kierunków górnych.
Niedługo puszczę nową wersję, pozbawioną tego defektu - jak również i paru innych.

EDIT: O, już puściłem :slight_smile: