Mniejsze błędy i źle zrobione opcje

Mam pytanie.
Czy mógłbyś zmienić Tow Dragonie szybkość animacji jednostek jak się nie ruszają .No bo jak włączymy maksymalną szybkość bitwy jednostki wyglądają jak napalone :unamused:

Heh, to chyba nie aż tak źle, że wyglądają na chętne do walki ;]. Tak w sumie to w oryginalnym Heroesie animacja nic nie robiącej jednostki była wybierana w nienajprostszy sposób… zobaczę, może coś zrobię w tej sprawie, ale mam dużo pilniejszych rzeczy - jak choćby czary albo upłynnienie aniamcji ruchu bohatera po mapie przygody.

Grafika:

img139.imageshack.us/my.php?imag … ka2fm0.jpg

A tu taki błąd częściowo graficzny, częściowo nie, żywiołaki wody mają źle ustawiony heks, który jest ich “osią” bo nie na pierwszy/oba tylko na drugi (ogon) przez co po pierwsze łucznikami nie można do nich strzelać tak jak się powinno tylko trzeba celować w ogon, po drugie można w nie wejść, po trzecie jak już się wlezie i zaatakuje czymś innym to zacina się ikonka miecza i nic się nie da zrobić, plus mały problem graficzny z ikoną strzały pozostającą w akcji “strzał łucznika, następna armia>>ikonka strzały zamiast miecza”.

img84.imageshack.us/my.php?image=grafika1zg2.jpg

Wydaje mi się, że obydwa problemy zostały rozwiązane w wersji 0.63b. Co do tego małego problemu graficznego - jest już na naszej liście “do zrobienia”. Niestety, obok mnóstwa innych w większości ważniejszych rzeczy…

Plik tekstowy który zmienia nazwy jednostek na angielskie
(LINK) Crtraits .txt] niedziała w VCMI

Jak przełączam na wyższą rozdzielczość, to są lagi :frowning:

Cóż, koszt wyświetlania grafki jest proporcjonalny do jej powierzchni. SDL jest wolny.
Możesz wyłączyć płynne przewijanie mapy przy ruchu bohaterów. W pliku config/settings.txt ustawić smoothMove na 0 dla większych rozdzielczości. Powinno pomóc.