Kod Źródłowy

Nic w tym temacie nie mogłem znaleźć, więc piszę. Można w jakiś sposób zdobyć kod źródłowy waszego dzieła? Ogólnie to sam nie wiem w jaką stronę nastawiony jest ten projekt. :confused:

Jak narazie nie. Chyba że chcesz zosta człlonkie teamu :mrgreen:

Jak narazie nie. Chyba że chcesz zosta członkiem teamu :mrgreen:

Jak “narazie” (powinno być: na razie) chyba nie, chociaż gdyby ten projekcik był bardziej otwarty, to pewnie i jacyś chętni do teamu się znaleźli.

taa, potem ktos by sporzątnął i opatentował, sprzedal UBI i jeszcze zarobił

Jest otwarty.Za zgodą Towa i Tow Dragon.Jeśli nie dasz tego UBI :stuck_out_tongue: i będziesz nad tym pracował

Póki co kod jest zamknięty i udostępniamy go tylko potencjanym członkom teamu (musisz wyrazić chęć pracy nad projektem). Ale myślimy o udostpęnieniu kodu na licencji GPL - lecz nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi. Mam nadzieję, że w miarę niedługo, ale fakty są takie, że ani mi, ani Towowi nie zależy na tym aż tak bardzo, żeby się z tym mocono spieszyć.

I teraz są chętni. Chodzi o to, żebyśmy dostawali od nich kod, a jak na razie jest z tym kiepsko.

A na co Ubisoftowi nasz kod? Mają przecież oryginalny…

Nie wątpię, ale gdy kod jest dostępny dla wszystkich zawsze jest ich więcej. Nierzadko ktoś sobie go przejrzy, a potem coś podeśle. Czasem ktoś chce coś dodać od siebie nie zostając członkiem teamu. Ja za dobry w c++ nie jestem, więc się do teamu nie zgłaszam. Chciałem sobie poprzeglądać, spróbować to odpalić pod linuxem itd. :slight_smile:

Moim zdaniem dobrze, że kod źródłowy jest zamknięty dla obcych, gdy ma to pare zalet, a jedną z nich jest zgłaszanie się tylko pewnych,l odpowiedzialnych i zaawansowanych członków do VCMI team’u.

wiem o tym Tow.
Ale pamiętasz może afere z StarCraft’em ?
Dali edytor map, a kilka dni później były w sprzedaży "dodatki"w postaci map.
Mam nadzieje że się nie obraziliście, ale lubie skrajności :stuck_out_tongue:

Jest to jeden z powodów, dla których jestem raczej za otwarciem źródeł. Jednakże nie liczę na zbyt duży wzrost popularności.

Osobiście wydaje mi się, że jest dokładnie na odwrót. Obecnie każdemu członkowi teamu musimy dać możliwość robienia zmian na repozytorium, zanim cokolwiek dla nas zrobi. Przy otwartym kodzie przyjmowalibyśmy do teamu tylko tych, którzy zrobiliby dla nas już trochę dobrego kodu.

Nie słyszałem o niej, ale co to ma wspólnego z VCMI? w googlu jakoś nie udało mi się znaleźć szczegółów. A co do obrażania, to nie wiem, za co miałbym się na ciebie obrażać…

Tow proszę cię. :slight_smile: Podeślij mi ten kod na mejla. Przecież nic z nim złego nie zrobię. Jakby co to masz mój adres: [email protected]

Próbowałem wysłać kod VCMI na ten adres, ale się nie udało:

Czy na pewno podałeś dobry adres?

Chyba @gmail.com a nie @pocztagoogle.com

Nie chcę zgadywać jego adresu, tylko go dostać…

No tak. Nie ma czegoś takiego jak pocztagoogle.com. Myślałem, że to oczywiste, a spamu nie lubię. :slight_smile: Sorki. [email protected]

:laughing:

Jest wręcz dokładnie odwrotnie. Wszyscy “nieudacznicy” zajrzą w kod i stwierdzą, że nie dadzą rady i zrezygnują z kandydowania.

daliscie przyklad free heroes 2 ze pracuje nad tym 1 programista - ostatnio sprawdzilem juz jest 4 developerow i projekt zaczol sie szybciej rozwijac. Sadze zebyscie rozwazyli dodanie kogos do pomocy a moze projekt nabral by tempa.

Phi. A my bez otwarcia źródeł mieliśmy SZESNASTU deweloperów. Tylko, że ich liczba jeszcze na nic się nie przekłada.
Co do fheroes2, to ten projekt istnieje od grudnia 2003 roku. Ma pięć lat. Jego nabranie tempa napełnia me serce radością, ale za przykład dynamizmu ten projekt raczej służyć nie może.
A nawiasem mówiąc, to drzwi, które wyważasz, są już otwarte. Nasz zespół jest otwarty. Kod takoż.

PS. Pisownia, błagam!

No tak. Trochę się rozpędziłem z kodem i developerami. Mój błąd.