Tak jak w 4, 5 i nietylko

Niektóre propozycje ja lub ktoś napisał na forum.

Z Heroesa 4.
Teren, który by był teksturą, a nie zlepką kawałków.
Mosty, pod którymi można przechodzić i na nich.
Walczący bohater zamiast dowódcy.
Jednostki chodzą po mapie (nie tak, że się teleportują, tylko chodzą).
Zmiana terenu wnętrza zamku.
Różne szybkości animacji i przezroczystość (można by zrobić ją za pomocą map alfa, lub żeby czytało standardową przezroczystość w bitmapach).
Robienie własnych pędzli przeszkód.

Z Heroesa 5.
Alternatywne jednostki.

Z King’s Bounty.
Skrypt zdarzeń w czasie rzeczywistym.

Jakieś wygładzenie pomiędzy dwoma terenami i było by fajnie :sunglasses:

To powinno być bardzo łatwe do zrobienia.Niestety brak grafik

To było by jednak bardzo trudne do zrobienia
Np:
Zrobić Animacje
Pozmieniać umiejętności żeby dawały coś bohaterowi itd…
Jednym słowem mnóstwo roboty

Zobaczcie ciekawy pomysł
http://img48.imageshack.us/img48/4687/goodidea2gp8.jpg

A to mi się osobiście nie podoba

9 miast * 8 terenów = 72 Tyle trzeba zrobić grafik.Pomysł dobry tylko trzeba nam jakiegoś grafika :imp:

To jednak byłoby możliwe chyba już w grywalnej wersji VCMI

Przecież to już jest. Znajdziesz to w Gildi ERM

Fajny pomysł .Fajne byłyby różne specjalne ulepszenia np.
Mag - Arcymag -Mag ognia lub Mag wody lub Mag powietrza lub Mag ziemi.Przy ataku atakowali by klątwą ,spowolnieniem ,osłabieniem lub promieniem osłabienia

Ja osobiście chciałbym żeby każda jednostka miała jakąś zdolność specjalną tak jak W HOMM IV oraz zdolności uaktywniane jak np rozproszony strzał łucznika w HOMM V.No i księga zakleć dla niektórych jednostek

Brakuje grafik…

To akurat jak widać nie wszystkim się podoba… a w sumie to czy czasem nie było wskryptu ERM, który robił coś podobnego?

Znowu brak grafik…

Przezroczystość w sumie już jest, ale znowu nie mamy po co jej testować jeśli i tak nie ma grafik, które miałyby z niej bardziej korzystać… jest nawet wsparcie dla grafik 32-bitowych ale co z tego, jak nikt takich nie robi?

To akurat nie do samej gry… a edytora na razie robić nie zamierzamy.

Znowu grafiki… chyba, że miałyby tylko różnić się statystykami? Ale i tak w standardzie tego nie bedzie, modów na razie nie wspieramy a nawet jeśli to i tak potrzebny byłby jakiś modder, z którym byśmy współpracowali…

A dokładniej? ERM to włąśnie takie skrypty zdarzeń… i są wykonywane w czasie rzeczywistym.

Ja tego nie napisałem tylko Kulex,

Graficy się znajdą, np ja.
Chodziło mi o skrypt, że np: za minutę (nie turę) coś się wydarzy, nie ma tego w ERMie.
Niedługo zrobię dla was testową grafikę dla przeźroczystości.

Tak ! Jakieś ogłoszenie na Jaskini Behemota i Kwasowej Grocie, napisać że przyszłość Antargrichu jest w ich rękach :laughing: .Ktoś by się znalazł.Przydałyby się teraz nowe ramki do paska ruchu bo te wyglądają niezaładnie

Tak ale minuta to może być jeden dzień albo dwa tygodnie więc było by trudno określić to wszystko

A jak się chce zrobić mapę stylu King’s Bounty?

Ale tam też dzień może trwać pare minut jak i parę sekund

Zamiast alternatyw fajne byłyby rożne ulepszenia
Np.Archanioły ,czempioni, kapłani i krzyżowcy mieliby 3 ulepszenia a halabardnicy,kusznicy i gryfy alternatywy

Z tych propozycji są 2 których napewno bym nie dał i co tworzą H4 badziewnym mianowicie chodzące jednostki i walka bohaterów tak samo jak w WoG’u mi się dowódcy nie podobają a dlaczego że dobry boh przynajnmiej tak było w H4 był lepszy od całej armii co jest w tym przypadku bezsensowne. A najlepszy pomysł hmm chyba te grafiki zmiany wnętrza zamku chodź w każdym zamku są już 2 czyli przed fortem i z zamkiem brakuje fort i cytadela czyli razem 16 grafik.

Bohater powinien czarować i wspomagać jednostki a nie walczyć, to urok HOMM.A im później tym bardziej się angażował.W I i II siedział sobie wygodnie w namiocie, w III już na koniu a IV chyba mu się znudziło i wziął sprawy w swoje ręce

Walczący bohater to pomysł do map typu RPG.
Jest wiele takich map, a psują je właśnie jednostki walczące zamiast bohatera.

Np. Kampania Woga Czas P-R-Z-Y-G-O-D-Y : :question:
No i przydało by się rzucanie zaklęć z księgi zaklęć niektórych jednostek np. ogrzy mag rzuca: żądze krwi ,kamienną skórę,kontratak i tarcze ,mag rzucałby wszystkie zaklęcia 1 poziomu a arcymag wszystkie 1 i 2 poziomu

Kulex masz racje lecz Heroes to strategia turowa z elementami RPG a nie RPG z elementami strategi i to jest najwazniejsze w tym przypadku RPG to cala seria MM. Bo trochę to glupio wyglada ze jeden bohater pokonuje np. 100 smoków takich Heroesów to w mitologii nie wymyslili a co dopiero w H3

A jak bohater walczy z innym bohaterem?
To by było głupie, jak zamiast ich walczyły by ich jednostki.
WOG team wprowadził RPG do Heroesa i trzeba to ulepszyć.

Ale co za dużo to niezdrowo.Dowódcy są w Wogu i to wystarczająca rola herosów.

Ale nawet w IV Herosi niebyli tak silni jak ty opisujesz

Dobry by był jeszcze pomysł z IV czyli klasy w zależności od umiejętności

Nie wiem po co wypisujesz propozycje, które z oczywistych względów (Brak grafików w załodze) nie da się zrobić. Warto się zastanowić nad rzeczami, które są w miarę łatwe do zrobienia i graficznie i programistycznie.

Fajnie jest nieraz pomarzyć, ale czasami trzeba zejść na ziemie.

Pozdrawiam

Czasami trzeba pomarzyć, bo bez marzeń nie można żyć :wink: :wink:
A wracając na ziemie to nie wszystkie pomysły wymagają grafik.Np. ta zmiana klas w zależności od umiejętności drugorzędnych

Grupa VCMI zrobi najpierw testowe grafiki, potem ci, którzy stworzą mody, stworzą nowe grafiki.

Ale i teraz przydał by się nowy grafik

A czy nie wygląda głupio sytuacja, w której barbarzyńca z potężnymi, magicznymi artefaktami i jednym chłopem przegrywa z trzema chłopami?

Co do walczącego bohatera - dyskusja i tak czysto akademicka ze względu na brak grafik. A i oprócz grafik trzeba by sporo mechaniki do tego wymyślić. Wątpię, by ktoś się tego podjął. Na pewno nie my.
Jeśli jednak by się coś takiego pojawiło (w co nie wierzę, ale mniejsza), to skłonny bym był dodać wsparcie ze strony silnika. Jakieś zainteresowanie tę możliwością istnieje, więc jedna opcja więcej nikomu by nie zaszkodziła. Choć faktycznie rolę walczącego bohatera w znacznym stopniu pełni WoG-owy dowódca i miłośnikom udziału bohatera w walce musi to obecnie wystarczyć.

O nie.
Jeśli idzie o nowe możliwości (nieobecne w H3:WoG), to najpierw musimy mieć grafiki i koncept, a dopiero potem będziemy coś takiego dodawać.