Miesiecznik WoH

Na samym początku powiem coś o sobie. Jestem Majer w Heroesa gram 8 lat (2 lata on-line) staram się pomagać Polskiej scenie heroesa. Jestem Administratorem jednego z większych Polskich portali o H3 Akademia Wojny, organizuje turniej Master AW, napisałem samouczek gry przez internet i pomagam lidze WoH (World of Heroes).

Miesiecznik WoH

Jest to internetowa gazetka o świecie Heroesa opisywane są w niej turnieje,porady,wywiady itp. I tutaj kieruje swoje pytanie do Administratora tego projektu jak i ekipy pracującej czy moge napisać artykuł o waszym projekcie wykorzystujac wasze Logo, cytaty itp. oczywiście z podaniem linka do projektu ? I czy Tow’ie zgodzisz sie na wywiad do tego miesiecznika ?

Wasze plusy zwiazane z artykułem

Myśle że dowie sie o was wielu weteranów grających w Heroesa w Polsce co da wiele pomysłow do mechaniki gry i wtrysków poprawiajacych rozgrywke. Jak zdązyłem zauwarzyc osoby piszace na waszym forum nie sa znane na Polskiej scenie H3 i Heroes nawet że graja po kilka lat (ale tylko na singlu) to dla nich czarna magia. Rozumiem że nie chcecie się reklamowac przed zakonczeniem projektu i szanuje to lecz da wam to nowych testerów i moze jakis pomocny programista się znajdzie.

Nie wiem czy te nazwy sa wam znane lecz Polska scena H3 przez ostatnie 2 lata rozwinela sie i to znacznie i wiekszosc graczy popiera takie inicjatywy jak wasza. A jako że jestescie polskim team’em tym bardziej jestesmy dumni i zyczymy wam ukonczenia projektu.

Cześć Majer.

Mam do ciebie pytanie w sprawie miesięcznika WoH. Czy ten miesięcznik jest dostępny w wersji PDF czy jest tylko jako zwykła strona internetowa?

w wersji PDF oczywiście jak narazie wyszly 3 miesieczniki. Jeden z nich był 2 miesiecznikiem wakacyjnym

Jest to pdf.
black.webd.pl/liga/Downloads/Woh_Monthly_News_3.rar

Sciagasz jako zapakowany rar. a jak wypakujesz masz pdf.

Oczywiście, bierz co tylko chcesz, byle tylko było z sensem użyte. Także chętnie mógłbym rzucić okiem na gotowy artykuł i zobaczyć, czy wszystko się zgadza i ew. zasugerować poprawki/uzupełnienia.

Z przyjemnością :slight_smile:
Mój mail to [impono MAŁPA gmail.com] - odezwij się, to ustalimy szczegóły (forma, czas) wywiadu.

Ach, pomysłów do zrealizowania mamy dużo więcej niż czasu na ich implementację.
Niemniej pozostajemy otwarci na nowe - a nuż trafi się coś możliwego do w miarę szybkiego dodania. A jak nie - w końcu i nadejdzie czas realizowania także tych wszystkich pomysłów.
A testerzy faktycznie się przydadzą, bugów do wyłapania nigdy nie brak - niestety! :wink:

Dziękujemy i obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby waszych nadziei nie zawieść. :slight_smile:

Sam nigdy nie działałem na scenie turniejowej H3, ale mimo to bardzo się cieszę, iż ciągle istnieją osoby chcące grać w H3, gdyż to dzięki nim nasza praca ma sens.

Jak juz przy tym jestesmy, to zastanawiam sie, czy przy nastepnej aktuelce nie wrzucic newsa o tym na Tawerne RPG wraz z krotkim opisem o co cho :slight_smile:

U nas na AW pojawił się news o was. Na jaskini behemota tez kiedyś był. Ale im wiecej reklamy tym lepiej

Lepiej wrzuć to na tawernę jak najszybciej, bo jak sami nas odnajdą, to strach się bać. Mod mojego kumpla bazujący na NCF opisali tak, że znalazłem przynajmniej trzy błędy w pięciu linijkach tekstu.

Craw, jeśli masz odpowiednie dojścia - wrzuć, a nuż jakieś ziarenko padnie na ziemię żyzną :slight_smile:
Co prawda VCMI średnio pasuje do tematyki cRPG - ale też jakoś Tawerna chyba nigdy nie była w tym zakresie przesadnie ścisła, jak pamiętam był to zin raczej ogólnofantastyczny (jak ongiś kupowałem CDA to i Tawernę regularnie czytałem - ale to było z 5 lat temu).

Dziękujemy :slight_smile:
Oprócz Jaskini jeszcze Kwasowa Grota rzetelnie informuje o kolejnych releasach. Z polskich stron jesteśmy więc zadowoleni. Gorzej z zagranicznymi - po pierwszym publicznym releasie przez cały świat przetoczyła się fala newsów, ale potem stanęło.
Pewnie grywalność jeszcze zbyt znikoma. Gdy będzie się dało grać, to i ludzi przybędzie.

Najwyżej będziemy słać sprostowania :wink:

Taa … ja dzięki niej dostałem się do tego forum

I gdyby ktoś się np. dowiedział że można dodać więcej niż 256 jednostek albo dodawać nowe miasta to myślę że to forum było by parę tysięcy użytkowników albo i więcej

E tam, dodawanie mało kogo obchodzi, jeśli z tych nowych miast i tak nie można zrobić pożytku, bo reszta silnika jest w powijakach. Ale - jak powtarzam - jeszcze nadejdzie czas…
Zresztą limit jednostek nie jest aż tak palącym problemem, do WoG-a jeszcze powinno dać się upchnąć z niespełna 50 jednostek (jeśli nie zrobi się drugiego dowódcy, to ze 3 miasta mogłyby wejść). Problemem jest dogranie tego wszystkiego tak, aby się nadawało do gry. Niemniej grupa CoreWoG pracuje. Szczerze mówiąc, to jestem strasznie ciekaw, co będzie pierwsze - grywalne VCMI czy WoG 3.59 :stuck_out_tongue:

A ja z kolei jestem ciekaw, jak zareaguje świat Heroes 3, jeśli jakimś niezwykłym zbiegiem okoliczności WoG 3.59 i VCMI 1.0 wyjdą jednocześnie. :mrgreen: :mrgreen:

Mam, bo jestem m.in. moderatorem u nich na forum xD Raz na rok tez cos tam napisze do zina :slight_smile: Ale tego newsa napisze, jak juz bedzie nowa wersja. Mysle tez o krotkim artykule, moze polaczonym z wywiadem. Ale to dopiero w pazdzierkniku, jak napisze rozdzial magisterki.

Moim zdaniem byłoby to złe zarówno dla WoGa, jaki i dla VCMI - ludzie nie wiedzieliby, na co się rzucić najpierw i tak popularność obu nie byłaby taka, jak mogłaby być, gdyby była np. półroczna przerwa.

Tow Dragonie, to co masz w cytatach, to nie napisał Craw tylko ja, Zoubuz Raucus.

Zgadzam się z Tow Dragon’em, gdyż większość garczy rzuci się na WoG-a , a VCMI pójdzie w odstawkę. Moim zdaniem VCMI 1.0 powinno wyjść po WoG-u gdyż ile można grać w coś co dużo zmian nie może zaoferować.
WoG 3.59 może zaoferować jedynie:
-kopalnie mithrylu (w standardowych skryptach wogifikacji
-nowa kampanie (znów naciąganie i nudne historie kasujące SoD-a)
-nowe miasta? (jak już to podmieniane czyli psujące klimat gry bo jak grać bez zamku , cytadeli , fortecy czy nekropoli)

Po miesiącu (kilku ;p) znudzi się i wszyscy ruszą na VCMI oferujące
-Pasek bitwy ;p
-Lepszą grafike (A tak wogule jak idzie jej tworzenie CRW czy dałeś se spokój?)

Wezme sie za to jak napisze 1 rozdzial magisterki, bo musze to zrobic na zaliczenie tego semestru :frowning:

Na razie obmyslam wyglad niektorych rzeczy w czysto teoretyczny sposob :slight_smile: Na pewno trzeba bedzie wprowadzic w wielu miejscach obramowke, np w przypadku zamkow (bo jakos nie widze powiekszania DEFow, a nawet jesli, to wszelakie np dodatkowe zamki beda niekompatybilne z wieksza rozdzialka).

Dzięki, niegdy nie zwracam uwagi na ten napis… ale jak widać trzeba ;].

Nie ma obecnie żadnych gwarancji, że WoG 3.59 na pewno wyjdzie. Na VCMI 1.0 też trzeba będzie długo poczekać i nie można przesądzać, co będzie pierwsze.

A choćby skrypty Sagamosy? One już zostały zrobione. Co prawda o ile wiem działają dość kiepsko i niestabilnie, ale zawsze jakaś nowość. Co do nowych miast, to wątpię, aby dodali jakieś przez zastąpienie starego. Ale nie da się wykluczyć, że jakieś jednak dodadzą.

Praktycznie na pewno jeszcze kilka rzeczy dojdzie zanim będzie wersja 1.0. A cop do grafiki to obecnie jest raczej gorsza - zobacz choćby na animacje w bitwie (choć będą one poprawione do następnej wersji - wczoraj nad tym dłubałem).

Tow wyslalem maila