[Modding] Commanderzy

Z tego co zauważyłem, to w VCMI będzie podobnie do WOG i commanderzy podpięci są pod frakcję. Moim zdaniem w ten sposób potencjał dowódców jest nieco marnowany.

Przed chwilą testowałem grę i widziałem, że można tworzyć własnych, nowych dowódców. Gdyby tylko jeszcze do tego pojawiła się możliwość “nadpisania” commandera poprzez odpowiedni wpis w configu .json bohatera, by zamiast z frakcyjnego domyślnie korzystał z tego zdefiniowanego, to wreszcie można by było poszaleć i stworzyć takich bohaterów, o jakich się marzyło.

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że jednakowi dowódcy u każdego z przedstawicieli danej frakcji nieco zabijają samych bohaterów, różnice między nimi i to, jak tych bohaterów się odbiera. Bo co z tego, że prowadzę kogoś, kto specjalizuje się w łucznictwie i ma pod komendą grupę wprawnych elfickich strzelców, podczas gdy do walki razem z nimi staje dowódca - jakiś brodaty dziadek w habicie. Cały czar bohatera wówczas pryska niczym bańka mydlana.

Dodanie możliwości przydzielenia commandera nie tylko mogłoby uratować “specyficzność” i “klimat” poszczególnych bohaterów, ale i jeszcze bardziej je uwypuklić, pozwalając lepiej wczuć się w grę.

1 Like