Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
[Modding] Commanderzy
Author Message
Daedalus

Posted: 2013-02-06, 11:53   [Modding] Commanderzy

Z tego co zauważyłem, to w VCMI będzie podobnie do WOG i commanderzy podpięci są pod frakcję. Moim zdaniem w ten sposób potencjał dowódców jest nieco marnowany.

Przed chwilą testowałem grę i widziałem, że można tworzyć własnych, nowych dowódców. Gdyby tylko jeszcze do tego pojawiła się możliwość "nadpisania" commandera poprzez odpowiedni wpis w configu .json bohatera, by zamiast z frakcyjnego domyślnie korzystał z tego zdefiniowanego, to wreszcie można by było poszaleć i stworzyć takich bohaterów, o jakich się marzyło.

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że jednakowi dowódcy u każdego z przedstawicieli danej frakcji nieco zabijają samych bohaterów, różnice między nimi i to, jak tych bohaterów się odbiera. Bo co z tego, że prowadzę kogoś, kto specjalizuje się w łucznictwie i ma pod komendą grupę wprawnych elfickich strzelców, podczas gdy do walki razem z nimi staje dowódca - jakiś brodaty dziadek w habicie. Cały czar bohatera wówczas pryska niczym bańka mydlana.

Dodanie możliwości przydzielenia commandera nie tylko mogłoby uratować "specyficzność" i "klimat" poszczególnych bohaterów, ale i jeszcze bardziej je uwypuklić, pozwalając lepiej wczuć się w grę.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: