Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
heroes 3 z這ta edycja
Author Message
Pootie
Guest
Posted: 2013-04-10, 09:24   Re: heroes 3 z這ta edycja

herrbatka wrote:
cze嗆, mam wydanie heroes 3 z這ta edycja na dw鏂h p造tach zawieraj帷e RoE, AB i SoD. Zainstalowa貫m poprzez wine, wskaza貫m folder dla vcmi a ten skopiowa cz窷 plik闚. Pobra貫m te pozosta貫 pliki.

Chcia貫m uruchomi gr ale vcmi twierdzi, 瞠 Resource with name DATA/VCDESC and type TEXT wasn't found.

Co mog zrobi? Czy mog uruchomi vcmi razem z tym wydaniem Heroes?

Nie trzeba kopiowa plik闚 od kolegi
wystarczy wykonac kilka prostych ruch闚. mia貫m podobny problem i rozwi您a貫m go (zaj窸o mi to troche czasu, ale 郵edzi貫m co pisze terminal)

po 1. musisz wskaza KATALOG Z GR! a nie 軼ie磬 do folderu DATA!!!! b陰d o kt鏎ym piszesz wynika z b貫dnego wskazania 軼ie磬i
po 2. musisz zmieni nazw folderu mp3 na Mp3 (z du膨 liter M), wielko軼 liter ma znaczenie na linuksie. Jesli tego nie zrobisz nie b璠ziesz mia muzyki

Pozdro

pozdrawiam

fenuks
Guest
Posted: 2013-04-19, 17:12   

Witam,
podobnie jak osoby wy瞠j mam problemy z uruchomieniem VCMI. Kompilacja przebieg豉 pomy郵nie (kompilacja z svn trunk), wywo豉貫m vcmibuilder z --data i 軼ie磬 do plik闚 H3 (Z這ta Edycja) z WoG-iem (WoG+polonizacja+polskie czcionki) i --download. Niestety przy uruchomieniu pojawia si b陰d, poni窺zy tekst to output z wywo豉nia vcmiclient:
Code:
Starting...
Creating console and logfile: 0  Initialization: 10
         Data loading: 70
        Mod handler: 0
Resource with name CONFIG/MODSETTINGS and type TEXT wasn't found.
terminate called after throwing an instance of 'std::runtime_error'
  what():  Resource with name CONFIG/MODSETTINGS and type TEXT wasn't found.
Przerwane (core dumped)

Pe貫n log znajdziecie tutaj
Zauwa篡貫m te, 瞠 vcmibuilder 幢e obchodzi si ze 軼ie磬ami, je瞠li ko鎍z si one znakiem /. W ko鎍owych 軼ie磬ach pojawiaj si wtedy '//'.

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-04-21, 06:26   

Czy VCMI ma mo磧iwo嗆 pisania do folderu z configami?
Plik config/modsettings.json nie jest cz窷ci dystrybucji, ale jest tworzony przy pierwszym uruchomieniu, tutaj wydaje si to zawodzi.

fenuks wrote:
W ko鎍owych 軼ie磬ach pojawiaj si wtedy '//'.

Nadmiarowe uko郾iki s ignorowane. Ale gdyby nie by這 瘸dnego, to katastrofa. Dlatego czasem na wszelki wypadek lepiej zawsze doda. :P

fenuks
Guest
Posted: 2013-04-21, 09:36   

Dzi瘯uj za odpowied.
Tow wrote:
Czy VCMI ma mo磧iwo嗆 pisania do folderu z configami?
Plik config/modsettings.json nie jest cz窷ci dystrybucji, ale jest tworzony przy pierwszym uruchomieniu, tutaj wydaje si to zawodzi.

Nie potrafi jednoznacznie na to odpowiedzie. Czy config/modsettings.json znajduje si, a przynajmniej powinien w ~/.vcmi? Je瞠li tak to odpowied jest twierdz帷a, je瞠li ten plik ma by w data directory, a vcmiclient -v wskazuje, 瞠 jest to /usr/share/vcmi, to te raczej tak (uprawnienia 744 w przypadku folder闚 i 633 w przypadku plik闚, wiem 瞠 to brzydka praktyka ale nawet zmieni貫m uprawnienia na 777 w obydwu tych folderach). Uruchamianie jako sudo jak rozumiem nie ma sensu, gdy wtedy zmienia si $HOME i nie znajdzie forderu ~/.vcmi?
Dodam na koniec, 瞠 u篡wam Archa i VCMI zainstalowa貫m z aura, konkretnie chodzi o vcmi-svn.
Tow wrote:

Nadmiarowe uko郾iki s ignorowane. Ale gdyby nie by這 瘸dnego, to katastrofa. Dlatego czasem na wszelki wypadek lepiej zawsze doda. :P

Racja;)

fenuks
Guest
Posted: 2013-04-21, 09:57   

Przepraszam, 瞠 pisz to w nowym po軼ie, ale jako guest nie mog edytowa post闚, mam za這穎ne konto, ale zapomnia貫m has豉, wi璚 jest to prowizoryczne rozwi您anie.

Przeczyta貫m jeszcze raz Tw鎩 post i postanowi貫m zobaczy czy i gdzie znajduje si plik modsettings.json. Uda這 mi si go znale潭 w w ~/.vcmi/config, tylko 瞠 by bez rozszerzenia. Doda貫m je wi璚 i uruchomi貫m vcmiclient. Pojawi si nowy b陰d
Code:
Starting...
Creating console and logfile: 0
         Initialization: 10
         Data loading: 70
File CONFIG/MODSETTINGS is not a valid JSON file!
At line 1, position 0 error: Unexpected end of file!
         Mod filesystems: 40
Basic initialization: 120
terminate called after throwing an instance of 'std::runtime_error'
  what():  Resource with name CONFIG/SETTINGS and type TEXT wasn't found.
Przerwane (core dumped)
W folderze config nie znalaz貫m 瘸dnego pliku settings ani settings.json, wi璚 go stworzy貫m (settings.json) i chwil p騧niej us造sza貫m wspania陰 muzyk z g堯wnego menu H3 :D
Wygl康a na to, 瞠 vcmibuilder nie doda tych plik闚.
Dzi瘯i za pomoc.

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-04-21, 21:42   

Dzi瘯i za podzielenie si rozwi您aniem! :-)

fenuks wrote:
Wygl康a na to, 瞠 vcmibuilder nie doda tych plik闚.

Te pliki nei maj by dodawane przez vcmibuildera, VCMI powinno je tworzy przy pierwszym uruchomieniu. Z jakiego powodu to zawodzi… Stawiam, 瞠 co jednak jest nie tak w lokalnej konfiguracji. Niemniej z naszej strony na pewno poprawy wymagaj informacje diagnostyczne, tak aby da這 si doj嗆, co si dzieje i gdzie sprawy id nie tak.

fenuks
Guest
Posted: 2013-04-22, 17:18   

Tow wrote:

Stawiam, 瞠 co jednak jest nie tak w lokalnej konfiguracji..

Te tak s康z, gdy nie uda這 mi si znale潭 na forum 瘸dnych informacji na ten temat, a raczej trudno nie zauwa篡 podobnego b喚du gdy gra si nie uruchamia ;P Je瞠li b璠ziecie potrzebowali jakich dodatkowych informacji ch皻nie ich udziel, ale moja instalacja jest raczej standardowa.
Tow wrote:

Niemniej z naszej strony na pewno poprawy wymagaj informacje diagnostyczne, tak aby da這 si doj嗆, co si dzieje i gdzie sprawy id nie tak.

W zasadzie to mi brakuje tylko 軼ie磬i do (w tym przypadku) zasobu, kt鏎ego nie uda這 si znale潭. Sam komunikat s逝篡 g堯wnie dla programist闚, ale rzeczywi軼ie CONFIG/MODSETTINGS mo瞠 by nieco myl帷e gdy mo積a doj嗆 do wniosku, 瞠 tak si nazywa ten plik, kt鏎ego brakuje, a pomini皻o rozszerzenie (pod *niksami dochodzi dodatkowo kwestia wielko軼i liter). Nie jest to jakich wielki problem.

Nawiasem m闚i帷, testowa貫m VCMI dawno temu, gdy jeszcze wi璚ej rzeczy nie dzia豉這 ni dzia豉這 i jestem pod wra瞠niem aktualnego stanu rzeczy. 安ietna robota!

rhn
Guest
Posted: 2014-07-27, 14:05   

Hej!

Mam podobny problem - instalacja z wersji Z這ta Edycja. VCMI wersja git 0.96 oraz dzisiejsza.

Instalacja posz豉 bezproblemowo (z wersj gitow).
Code:
# ./vcmibuilder --download --data /.../Heroes_win/ --validate

Pliki zosta造 umieszczone w ~/.local/share/vcmi.

Podczas uruchomienia, w obu wersjach mam ten sam problem:

Code:
# ./client/vcmiclient
Starting...
Creating console and configuring logger: 0
The log file will be saved to /home/rhn/.cache/vcmi/VCMI_Client_log.txt
         Initialization: 6
         Data loading: 49
File CONFIG/MODSETTINGS is not a valid JSON file!
At line 1, position 0 error: File is empty

Mod filesystems: 27
Basic initialization: 83
File <unknown> is not a valid JSON file!
At line 1, position 0 error: File is empty

Initialized logging system based on settings successfully.
Error: VCMI mod was not found!
Killing console...
Killing console... done!

Logi nie pokazuj nic interesuj帷ego - po dodaniu paru dodatkowych informacji w CFilesystemLoader:

Code:
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader  find DATA/HELP type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader CONFIG/ find DATA/HELP type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader DATA/ find DATA/HELP type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader MODS/ find DATA/HELP type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader CONFIG/ find DATA/HELP type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader  find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader CONFIG/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader DATA/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader MODS/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader CONFIG/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader DATA/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader MAPS/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader MODS/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader SOUNDS/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 TRACE global [7f1fc41e8880] - FSLoader SAVES/ find MODS/VCMI/MOD type TEXT
13:52:29 ERROR global [7f1fc41e8880] - Error: VCMI mod was not found!

Wygl康a na to, 瞠 w paczce VCMI brakuje pliku mod.json? Czy to kolejny plik, kt鏎y powinien by generowany automaytycznie?

Rozwi您anie:
Code:
# cp GIT_VCMI/Mods/vcmi/mod.json ~/.local/share/vcmi/Mods/vcmi/

Teraz widz menu - mo瞠 komu to pomo瞠 :)

Mog popracowa nad problemem, je郵i kto powie mi, gdzie i czego szuka.

rhn
Guest
Posted: 2014-07-27, 14:51   

Kolejna niedogodno嗆 - pliki MP3 nie zosta造 skopiowane. Nad tym te mog popracowa.

Nie wiem, czy to wina "dziwnej" wersji HOMM3, czy tego, 瞠 mam Fedor (kt鏎a "nie obs逝guje" MP3), w ka盥ym razie my郵, 瞠 instalacja MP3 powinna dzia豉 niezale積ie od systemu, ewentualnie z jak捷 flag do vcmibuildera.

rhn

Posted: 2014-07-27, 15:30   

M鎩 pierwotny problem znikn掖 po przekompilowaniu VCMI z poprawnymi 軼ie磬ami:

Code:
#cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=`pwd`/../install ../vcmi
#make install

Najwyra幡iej VCMI nie dzia豉 uruchomione od razu po samym "make" - w zasadzie nie ma si czemu dziwi, 軼ie磬i nie s znane. My郵, 瞠 informacja o instalacji powinna znale潭 si na wiki. Je郵i starczy mi dzi czasu, to sama dodam.

Je郵i kogo to zainteresuje, to mam patcha, kt鏎y zmienia spos鏏 konwersji plik闚 MP3 z OGG na FLAC oraz dodaje wykrywanie plik闚 FLAc. Mo瞠 r騜nicy nie s造cha, ale przy dzisiejszych wielko軼iach dysk闚 kilka MB to nie problem.
Swoj droga, dlaczego ResourceID nie jest oparte na wykrywaniu typ闚 MIME, np. za pomoc libfile? Rozszerzenia to niezbyt pewny spos鏏 na sprawdzanie rodzaju pliku.

Pozdrawiam!

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2014-07-28, 05:36   

Obawiam si, 瞠 z polskich programist osta貫m si tylko ja. Nie u篡wam Fedory. Pami皻am jednak, 瞠 konwersja na .ogg jest wymuszona przed brak bibliotek .mp3 we wszystkich systemach.

Dalsze posty sugeruj umieszcza [url=http://forum.vcmi.eu/viewforum.php?f=11]tu[/a].
Warmonger, you are the best!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: