Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
heroes 3 z這ta edycja
Author Message
herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-04, 12:44   heroes 3 z這ta edycja

cze嗆, mam wydanie heroes 3 z這ta edycja na dw鏂h p造tach zawieraj帷e RoE, AB i SoD. Zainstalowa貫m poprzez wine, wskaza貫m folder dla vcmi a ten skopiowa cz窷 plik闚. Pobra貫m te pozosta貫 pliki.

Chcia貫m uruchomi gr ale vcmi twierdzi, 瞠 Resource with name DATA/VCDESC and type TEXT wasn't found.

Co mog zrobi? Czy mog uruchomi vcmi razem z tym wydaniem Heroes?

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-04, 16:05   

Instalowa貫 WoGa? Bo jest wymagany, a nie napisa貫 o nim. Najlepiej zainstalowa Heroesa na jakim Windowsie i skopiowa pliki, o ile tylko masz tak mo磧iwo嗆. Nie wiem jak z instalacj WoGa pod wine. W ko鎍u pewnie b璠ziemy musieli si albo pozby tej zale積o軼i (zrobi j opcjonaln) albo dystrybuowa jako wymagane pliki WoGa (s czynione post瘼y w tym kierunku).

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-04, 17:50   

Nie instalowa貫m woga. S康zi貫m 瞠 opcja --download zrobi to za mnie. Dopiero teraz zauwa篡貫m, 瞠 jako podejrzanie ma貫 te pliki/

Wydaje mi si, 瞠 woga da si zainstalowa pod wine ale nie spos鏏 zmusi go do dzia豉nia wraz z wersj loki. No c騜, dzi瘯i za odpowied. Teraz kopiuje pliki od u篡tkownika kt鏎y ju ma dzia豉j帷e vcmi wi璚 na pewno b璠zie dobrze.

PS
鈍ietny projekt, naprwd cieszy mnie determinacja zespo逝 i efekty jakie przynios豉 oraz przyniesie. Brawo i gratulacje!

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 00:17   

herrbatka wrote:
Wydaje mi si, 瞠 woga da si zainstalowa pod wine ale nie spos鏏 zmusi go do dzia豉nia wraz z wersj loki.

To nie musi by problem. Dla VCMI nie ma znaczenia, czy WoG dzia豉. Jedyne co nas obchodzi, to 瞠by jego pliki z zasobami zosta造 dodane do instalacji.

Zamiast WoG-a mo積a te u篡 Ery, jej instalator jest du穎 bardziej zno郾y.

PS.
Dzi瘯i za dobre s這wa! :)

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-05, 10:34   

Cze嗆, vcmi ju dzia豉. Skopiowane pliki pomog造.

Zaskoczony jestem stanem pracy: zdecydowana wi瘯szo嗆 rzeczy dzia豉, bug闚 nie ma wcale wiele. Najbardziej brakowa這 mi mo磧iwo軼i oblegania miast: pr鏏a zdobycia conflux chronionych przez kilka 篡wio豉k闚 powietrza ko鎍zy si crashem. W 2013 pewnie uko鎍zycie ca趾owit implementacje wszystkich funkcji, czego sobie i wam 篡cz :D

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 11:18   

Obleganie miast jest i w wi瘯szo軼i dzia豉, wi璚 lepiej podaj szczeg馧y, aby鄉y mogli to naprawi (tu jest opis po angielsku jak to robi: http://wiki.vcmi.eu/index...ting_guidelines ).

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-05, 12:23   

Problem najwyra幡iej po mojej stronie bo

vcmiserver: /usr/include/boost/thread/pthread/condition_variable_fwd.hpp:52: boost::condition_variable::~condition_variable(): Assertion `!pthread_mutex_destroy(&internal_mutex)' failed.

Kompilowa貫m 廝鏚豉 dla wydania 0.91. Jakiego libboost nale篡 u篡?

Guest
Guest
Posted: 2013-02-05, 13:22   

A ja mam drobne pytanie, czy planujecie w najbli窺zym czasie (2-3 kolejnych wersji) mo磧iwo軼 instalacji VCMI na go造 H3 SoD/z這t edycj, bez WoGa? Ewentualnie czy istnieje mo磧iwo嗆 by wymagane pliki woga by造 do陰czane z instalk VCMI.

I kolejne pytanie czy planowane jest w czasie odleg造m zrobienie instalki VCMI z pe軟ym zestawem plik闚 by instalowa j na czysto bez uprzedniej instalacji h3? (To ju czysta ciekawo嗆 bo nie uwa瘸m tego za potrzebne)

I trzecie pytanie, czy planujecie w przysz這軼i zacie郾i wsp馧prac z HoT'a Crew. Z zewn徠rz patrz帷 wydaje si, 瞠 przynios這by to obop鏊ne korzy軼i, ale nie wiem jak to wygl康a od 鈔odka.

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 15:17   

Guest wrote:
A ja mam drobne pytanie, czy planujecie w najbli窺zym czasie (2-3 kolejnych wersji) mo磧iwo軼 instalacji VCMI na go造 H3 SoD/z這t edycj, bez WoGa? Ewentualnie czy istnieje mo磧iwo嗆 by wymagane pliki woga by造 do陰czane z instalk VCMI.

Tak. Wsparcie czystego H3 bez WoG-a to kwestia czasu, cho troch zmian b璠zie trzeba. Liczymy, 瞠 to wyjdzie jako skutek uboczny systemu wsparcia mod闚.
Dystrybucja WoG-a razem z VCMI to kwestia przepakowania plik闚. Trudne to nie jest, ale nikomu si nie chce. A i transferu szkoda, aby ludzie w k馧ko 軼i庵ali WoG-a przy ka盥ym apdejcie. :P

Guest wrote:
I kolejne pytanie czy planowane jest w czasie odleg造m zrobienie instalki VCMI z pe軟ym zestawem plik闚 by instalowa j na czysto bez uprzedniej instalacji h3? (To ju czysta ciekawo嗆 bo nie uwa瘸m tego za potrzebne)

Nie. Uwa瘸my, takie post瘼owanie mia這by charakter piracki.

Guest wrote:
I trzecie pytanie, czy planujecie w przysz這軼i zacie郾i wsp馧prac z HoT'a Crew. Z zewn徠rz patrz帷 wydaje si, 瞠 przynios這by to obop鏊ne korzy軼i, ale nie wiem jak to wygl康a od 鈔odka.

Nie prowadzimy regularnej wsp馧pracy z HotA Crew. Jako zespo造 obrali鄉y r騜ne cele i odmienne 鈔odki ich realizacji. HotA to kompletny produkt przeznaczony dla graczy. Nie wspiera, a wr璚z sabotuje potencjalne modowanie. VCMI ma na celu stworzenie nowej platformy, umo磧iwiaj帷ej 豉twe modowanie. HotA opiera si na in篡nierii wstecznej, w VCMI piszemy gr od zera. VCMI nie pomo瞠 nikomu w in篡nierii wstecznej, ani nam jej wyniki nie s (ju) potrzebne.

Natomiast wierz, 瞠 陰cz帷 ze sob elementy obu projekt闚 mo積a stworzy co fajnego, atrakcyjnego dla graczy. Przyk豉dem niech b璠zie dystrybucja miasta Cove jako modu do VCMI. W miar jak nasza platforma b璠zie coraz bardziej grywalna, za zesp馧 Hoty b璠zie mia wi璚ej zasob闚 gotowych do wsadzenia do gry, potencja „synergii” mi璠zy projektami b璠zie r鏀.

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 15:39   

herrbatka wrote:
Kompilowa貫m 廝鏚豉 dla wydania 0.91. Jakiego libboost nale篡 u篡?

Im nowszy, tym lepiej.
Dla Visuala 2012 minimum to 1.51, na Linuksach na pewno dzia豉 par starszych. Nie potrafi powiedzie, jak daleko, nie moja platforma. :(

Jakiego GCC i jakiego Boosta u篡wasz?
Mo瞠 te by to b陰d zwi您any z instalacj, a nie bibliotekami — po prostu w niej crashuje. Jakby m鏬 tez pokaza log serwera?

Tw鎩 problem wygl康a podobnie do tego: http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?p=6694#6694
Z tym, 瞠 tamto zosta這 naprawione...

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-05, 15:51   

https://dl.dropbox.com/u/2899105/server_log.txt.zip

logi. Nie ogarniam :(

gcc w wersji 4.5.2, boost 1.50.0

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 15:58   

O Bo瞠, to. Zapomnia貫 wspomnie o najbardziej istotnym elemencie: crashuj Ci obl篹enia. To potworny, krytyczny bug z naszej strony.
Je郵i budujesz projekt ze 廝鏚e, to albo u篡j trunka (cho wtedy ryzykujesz bie膨cymi bugami, cho s one zwykle w miar na bie膨co 豉tane), albo nanie t jedn poprawk na plik client/BattleInterface/CBattleAnimations.cpp:
http://sourceforge.net/ap.../changeset/3147

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-05, 16:11   

A to ok, w wolnej chwili pobior ze svn i zrekompiluj. Dzi瘯i za informacje, nie mia貫m poj璚ia o co tu w zasadzie chodzi. :)

Ale ja wcale nie zapomnia貫m o tym wspomnie. ;-)

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 16:13   

Przepraszam, czyta貫m temat od do逝 do pierwszego twojego posta. :oops:

herrbatka
Guest
Posted: 2013-02-06, 15:36   

cze嗆, skompilowa貫m wersj z svn. Znacznie stabilniejsza, musz przyzna. Ale mia貫m crasha w innych okoliczno軼iach

Striving to goal of type VISIT TILE (28 19 1)
Considering goal VISIT TILE (28 19 1)
Decomposing goal of type VISIT TILE (28 19 1)
Attempting realizing goal with code VISIT TILE (28 19 1)
Adding query 118 - Hero Calh got level 2. Total queries count: 1
I'll answer the query 118 giving the choice 0
Attempted answering query 118 - Hero Calh got level 2. Request id=12572. Waiting for results...
Adding query 119 - Commander Commando of Hero Calh got level 2. Total queries count: 2
vcmiclient: /usr/include/boost/thread/pthread/condition_variable_fwd.hpp:52: boost::condition_variable::~condition_variable(): Assertion `!pthread_mutex_destroy(&internal_mutex)' failed.

AI wykrzaczy這 gr. Chyba. Nie znam si :(

A tak poza tym: czy obs逝ga wygl康u bohater闚 w trakcie bitwy nie jest pe軟a czy mo瞠 widz b陰d? http://wstaw.org/m/2013/02/06/zrzut_ekranu7.png Czasami te zdarza si, 瞠 jednostka przechodzi pod przeszkodami terenowymi (to jest przeszkoda jest w warstwie nad jednostk), nie zdarza si zawsze - potestuj i zrobie screena bo zapomnia貫m...

Trzeba te poprawi readme dla linuxa, nie ma 瘸dnego katalogu src. Dobrze by by這 r闚nie uaktualni stron na sourceforge bo wci捫 tam stoi informacja o wersji 0.88.0.

Poza tym 鈍ietnie si bawi貫m. :-)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: