Mapy większe od XL

no mapki większe by się przydały np 288x288 i 576x576

[size=75]/Posty wydzielone z wątku na problemy z instalacją - Tow/[/size]

Jak napisałem post wyżej - wspierane są.
Tylko kto będzie robić takie wielkie mapki i kto je będzie przechodzić?
Przecież XL-ka już jest w sumie naprawdę wielka. Pamiętaj, że powierzchnia mapy rośnie kwadratowo do długości boku (tak więc mapka 4 razy szersza/dłuższa będzie 16 razy większa).

Z większymi mapami o tyle jest problem, że już 144x144 ciężko sensownie zapełnić obiektami. Z tego co czytałęm (sam robieniem mapek się nie zajmuję) przygotowanie dobrej mapki XL to jakieś 3 miesiące - 288x288 jest 4x większa, więc zapewne i 4x dłużej by się ją robiło - czyli cały rok. Każdemu, kto potrafiłby przez cały rok pracować nad jedną mapką od gry gratuluję cierpliwości. A o mapach 9000x9000 nie ma nawet co wspominać - to ponad 3900x więcej pracy, czyli prawie 1000 lat! Ja bym raczej proponował dowolny rozmiar mapy - czyli aby można było robić prostokątne. Na pewno byłoby to lepiej wykorzystywane niż gigantyczne rozmiary map.

ale duże mapki nie muszą by robione .od tego jest generator map

Zgadzam się z wami wszystkimi losowe mapy mogę być tworzone na 288x288 ,lecz 576x576 to już przesada.
Nie wiem jak wy ale ja bym zamknąl ten temat z mapami (temat problemy instalacji i uruchamiania)

Mapy prostokątne to ciekawy pomysł, a ich wsparcie w VCMI wydaje mi się możliwe bez przesadnej ilości zabiegów. Problemem jest to, że wymagałoby nowego formatu map (.h3m wspiera tylko kwadratowe).
Jeśli będę opracowywać taki format, to na pewno tę możliwość w nim umieszczę.

Teoretycznie mogą, ale czy generator map H3 wspiera takie wymiary? [generatora od VCMI w przewidywalnej przyszłości się nie doczekacie]
Inna sprawa, że nawet przejście z jednego końca takiej mapy na drugi trwałoby dostatecznie długo, by uczynić konwencjonalną rozgrywkę na niej po prostu nudną.

Zamiast zamykać wolę wydzielać :slight_smile:
Niech się forum rozkręca.

A po co prostokątne, skoro zawsze można kwadratów częściowo nie zapełniać :question:
Myślę, że dowolny rozmiar mapy byłby najlepszym rozwiązaniem - wszystkim by pasowało, a oznaczenia S, M, L, XL, XXL, itd. By się odnosiły do przedziału różnych rozmiarów, np. XL od 120x120 do 180x180.

Po prostu ładniej by wyglądało, jakby mapy nie było tam gdzie mapmaker jej nie chce niż gdyby tam miała być np. skała. No i mniejsze zużycie pamięci przez VCMI. A, tak jak pisze Tow, jakbyśmy robili nowy format mapy dodanie takiego bajeru nie byłoby zbyt trudne.

Zawsze zostaje Town Portal oraz Dimension Door… możnaby rozgrywkę w dlaszej części gry opierać na wykorzystaniu tych dwóch czarów. Ale czy takie ganianie się po mapie byłoby ciekawe to nie wiem, bo nigdy tak nie grałem.

może 500x500 to przesda ale 200x200 mogło by byc

wg mnie ciekawy pomysł.
Ja lubie grać długo, tylko poziom musiałby być naprawdę Ciężki.
Plu oczywiście takie bajery jak w WoG, czyli co raz trudniej w miare upłwu czasu.
Ach tak z siostrą grać tygodniami, i mieć bohatera na wysokim lvl

Taaa jestem za większymi mapami ale w sumie to już na tych największych co teraz są czasami potrafi powiać …nudą. :neutral_face: Więc musiałyby dojść nowe opcje systemu walki który by można zmieniać(nie wiem czy to możliwe ale powiedzmy że z h4 z h5 co by urozmaiciło widok na walkę bo w sumie to chyba jest z jedną z bardziej ważnych rzeczy ;P) większy rozwój jednostek bohatera i jego zdolności (dodało by smaczku na extra dużej mapie rozwijanie większej ilości zdolności;P) a szczególnie rozwój pathfindera lub czegoś jeszcze co by dodawało ruchy etc.

No i jakieś dodatkowe eventy na mapie…

Więc myślę że poziom trudności zmieniający się względem czasu (powiedzmy 10% miesiąc- co można by ustawiać:P) byłby naprawdę urozmaicający np. mi grę (nach w sumie bez kolegi w to już nie mogę za dużo grać ;P) Jeżeli sie nie myle to chyba Bad zrobił coś w te klimaty do woga 3.59

Bardzo przyszłościowa wizja ; P

Można by dodać tak że jednostki dezerterują jak od dłuższego czasu nie było jakiejś większej bitwy.Wtedy było by to dopiero trudno

Bo nie ilość, ale jakość się liczy! :slight_smile:

Konkrety, proszę, konkrety. Jakie dokładnie opcje z H4/H5 byś chciał ujrzeć w VCMI? Jak byś właściwie sobie wyobrażał realizację rozwoju jednostek? Wszystko, co uznam za sensowne i wykonalne nieprzesadnie wielkim nakładem sił (zwłaszcza, jeśli ktoś nas wesprze) ma szansę wejść do gry (lub też silnikowi skryptów się udostępni odpowiednie możliwości).

???

Ja, to bym raczej dezerterował, gdyby miała być jakaś większa bitwa :wink:

I w sumie racja :stuck_out_tongue:
Losowe mapy to nie to samo co coś produkowanego przez xx czasu :slight_smile:

Pisząc to miałem głównie na myśli rzuty kamerą na pole walki jak z h5, to z h4 to średnio sobie wyobrażam pole walki ale zawsze :stuck_out_tongue: Chodź sama możliwość obrócenia była by dość …xD w sumie to nie 3d :stuck_out_tongue: Ale jakby się jacyś amatorzy 3d znaleźli… :wink: Rozmarzyłem się ; D
Dalej idąc w h4 dla mnie magicznym punktem jest ryzyko. Na najwyższym poziomie praktycznie bez wrócenia się po walce z wyższym poziomem stworzenia nie dało się wygrać :mrgreen: W sumie w h3 z wogiem jest podobnie ale tylko z jednostkami 8 poziomu…(Uwaga:uogólniam :P) Przy zwiększającym się poziomie trudności powinny zatem nawet 1lvl (po paru miesiącach xxrazy trudniejsze do pokonania, tak żeby ich było po ileś k a nie 200 na jakąś dużą armie)[Hardcore:P XD] Więc proponuje tu dodać czynnik losowy zależny od poziomu bohatera i poziomu trudności (co by bylo opcjonalne :P)

Wyglądało by to tak że można by wybrać po jakim czasie miałyby występować “ryzykowne” ataki i od jakiego % chcesz zacząć :slight_smile:

Kk

W h5 fajnym smaczkiem (i chyba jednym z nielicznych poza grafiką)jest ograniczenie wskrzeszania trupiaków na punkty które się odtwarzają co tydzień myślę że taki pasek to nie problem :slight_smile: i dla fanów przedobrzonej trupiarni to wy było opcjonalne w miarę możliwości :wink:

Dalej niezłym smaczkiem jest trochę bardziej rozbudowana taktyka ataku, myślę że w h3 można by to zaimplementować w taki sposób że było by większe pole walki i jakiś bardziej sensowny rozkład ruchów coby nie latającymi/nie jeżdżącymi jednostkami nie można by latać po całej planszy :slight_smile:
C.D. Może potem jak pomyśle ;D

Myślę że tu by się przydała zmiana różnych detali np chłop dostaje lepsze uzbrojenie etc,ale to graficy :stuck_out_tongue: a jak nie to po prostu to co jest już w wogu tyle że możliwość jeszcze dalszego rozwoju powiedzmy x więcej:P w zależności od wielkości mapy czy poziomu trudności :stuck_out_tongue:
achhh…zmieniająca się grafika wraz z poziomem stwora była by czymś naprawdę odświeżającym do zobaczenia :slight_smile: :3

mhm powiedzmy że jak będzie możliwość dalszego rozwoju zdolności poza ekspert to by jako tako zatuszowało problem z poruszaniem się po dużej mapie :stuck_out_tongue:

Albo alternatywnie zdolności by się zdobywało żadziej niż co poziom i dawałyby większe bonusy do wszystkiego O:

Edytowane kilka razy :stuck_out_tongue:

Zwiększenie poziomu trudności z czasem w walkach to raczej kwestia, którą będzie można rozwiązać skryptami. Zresztą jakieś utrudniacze do walk są w WoG-u, choć nigdy się im bliżej nie przyglądałem.
Jak myślę o ryzyku i H4, to raczej nasuwa mi się na myśl natychmiastowy kontratak.

Większe pole walki jest raczej nieosiągalne w przewidywalnej perspektywie. Więcej heksów tych samych rozmiarów na ekran w obecnej rozdzielczości po prostu nie wejdzie. Pomniejszać też ich nie ma jak - raz, że i tak jest to na współczesnych rozdzielczościach ciupcie; dwa, że potrzeba by było także wtedy przeskalować wszystko inne.
Co do rozkładu ruchów - to już kwestia wspomnianego balansu (zresztą nie wszystkim latającym da się fruwać po całej planszy - w przeciwieństwie do H2).

To samo nekromancja - też balans. Nie pamiętam już jak to wyglądało w H5, grałem niewiele (przy czym nekropolią tyle co nic) i dawno. Rozumiem, że chodzi o ograniczenie jej “możliwości przerobowych” do odpowiedniej ilości HP w jakimś czasie. Pomysł wydaje się być sensowny, gdyż nekromancja w H3 jest ewidentnie zbyt silna.

Na kwestie związane z poprawą balansu przyjdzie czas później. Balans jest ważny w grach gracz vs. gracz, które możliwe będą najwcześniej w VCMI 0.8 (które będzie - przy pomyślnych wiatrach - może za jakies pół roku).

Ano niestety…

Czy to w sumie nie wychodzi na jedno - rzadziej i mocniejsze oraz częściej i słabsze?

Właśnie sobie przypomniałem starą grę Transport Tycoon Deluxe były (i nadal są:P) 2 mody ttdpatch i openttd. Ten 2 dawał opcje map 2000x2000
i praktycznie ogromną ilość dozwolonych rzeczy po graniu przez 2-3 miesiące totalnie gra straciła smak myślę że mimo wszystko nie może być map 1000x1000 bo gra się stanie zbyt wyeksploatowana (czy jak to się tam mówi ;P) i pójdzie do kosza :stuck_out_tongue:

Mhm brzmi ciekawie :slight_smile:

Taa napewno będzie mniej szkieletów :stuck_out_tongue:

Mhm w sumie tak ,ale jednak nie chciałbym zobaczyć ograniczonych zdolności. Jakby nie patrzeć na mniejszej mapie to by się sprawdziło na mój gust. Chodź jakby się rozwijały podobnym systemem jak stworzenia to wy było coś naprawdę wypasionego :stuck_out_tongue:

O i może system karawan? To było dość użyteczne przynajmniej nie trzeba latać co chwile po stworzenia , ale to chyba na większe mapy, żeby zachować jakiś balans :stuck_out_tongue:

Co do dużych map typu 200 na 200 to powinny być tam takie rzeczy

  1. Większa liczba bohów bo 8 to ledwo na L starcza

  2. Większa liczba graczy komputerowych. Idzie to jakoś zwiekszyć np. z 8 na 12 ? Dodać kolory Czarny,Biały i jakieś jeszcze

  3. Jako że bohater ma ograniczenie do 8-10 slotow umiejetnosci (zalezy jak kto sobie w Wogu ustawi) i praktycznie juz po 1-1,5 miech gry ma się wszystko na expercie granie tak duzej mapy i zwiekszanie sobie tylko statow atak,obrona,moc,wiedza byloby nudne to mozna zrobic inne przydzielanie expa w zaleznosci od mapy lub od wyboru gracza że ktoś sobie wybiera 2x wolniejszy exp,4x wolniejszy exp itp.

Większa liczba wszystkiego na pewno nie zaszkodzi, szczególnie jeśli mowa o ośmiu bohaterach - zapomniałem zupełnie o tym ograniczeniu.
Wsparcie dla większej liczby umiejętności nie jest trudne do zrobienia (EmpireIII daje wszystkie poprzez skrypty), a jak widac okazuje się potrzebne.
Można też wprowadzi dodatkowy mnożnik doświadczenia jak w H5, aczkolwiek nie jest to często używany bajer.

Przy okazji przydałoby się sprawne manipulowanie stworami podczas gry - możliwoś dodania dowolnej umiejętności / statystyki i kopiowanie jednostek, by te zmiany nie wpływały na wszystkie stwory na mapie. Kto grał w mapy nadużywające erm wie, o czym mówię :wink:

Tak Gorynycz z tysiącami punktów zycia

Proste do zrobienia, taka możliwość powinna być w grywalnych wersjach.

Bardzo trudne do zrobienia. Trzeba by wykonać wiele grafik w odpowiednich, nowych kolorach. Głównym problemem jednak będzie to, iż w wielu miejscach te grafiki się po prostu nie pomieszczą. Na pasku z listą sojuszników i wrogów, przy wybieraniu startowych opcji, w gildii złodziei - wszędzie tam miejsca nie ma. Ponadto format map .h3m także nie umożliwia przechowywania w wielu miejscach informacji o ilości graczy większej od ośmiu.
Oczywiście, grafiki można zrobić, tam gdzie nie ma miejsca - ścieśniać, lub dodawać suwaki (tudzież wykorzystać większą rozdzielczość, gdy będzie), a mapy przekonwertować na nowy format VCMI, który tych ograniczeń nie zawiera.
Tylko, że my tego wszystkiego na pewno w przewidywalnej przyszłości nie damy rady zrobić.

Takie możliwości będą miały skrypty.

Na pewno taka możliwość będzie w nowym systemie skryptów.

Nie pisz, proszę, postów niewnoszących nic do tematu.