Problem z vcmi 0.86 w trakcie uruchomienia

w momwncie uruchomienia wyskakuje mi nastepujący błąd:

Port 3030 will be used.
Loading .lod files: 109
Reading OBJNAMES
Reading ADVEVENT
Reading XTRAINFO
Reading MINENAME
Reading MINEEVNT
invalid string position
Disaster happened.
Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 001b:7C812AFB
Thread ID: 958 [2392]
Crash info will be put in VCMI_server.exe_crashinfo.dmp

wie ktos, dlaczego?

Wygląda na złą wersję językową. Prześlij nam swoje pliki .txt (użyj komendy “get txt” w konsoli, pliki będą umieszczone w podfolderze “Extracted_txts”), w międzyczasie możesz grać w wersji angielskiej po rozpakowaniu tego: download.vcmi.eu/dataEN.7z do podfolderu Data.

niestety mam problem, gdyz nie moge puscic tury. mam złota edycję ostatnio wydana przez ubi

kiedy mam uzyc tej komendy?

pawbuj wpisz w konsoli (to takie okienko z czarnym tłem i kolorowymi napisami) a nie jako cheat (który się wpisuje na panelu rozmowy)

kiedy? gdy gra będzie załadowana. podejrzewam że wystarczy gdy się pojawi menu główne. jeśli nie to zrób to po załadowaniu nowej gry w dniu 1.

nie możesz puścić tury? rozpocznij jeszcze raz i upewnij się że firewall przepuszcza pakiety (VCMI dzieli się na serwer i klient nawet w grze single player, póki co pakiety wysyła na localhost tj. na ten sam komputer, prawdziwe multi w planach, póki co jest hotseat)… ja miałem podobny problem w turze 2, prawdopodobnie jest to ten sam błąd, ja go nie umiem powtórzyć - jest to tak zwany błąd losowy - występuje po spełnieniu warunku który trudno odtworzyć - jednym z rodzajów błędu losowego jest race condition - występuje wtedy gdy wykonywane są (prawie) jednocześnie dwie operacje które nie powinny - takie błędy zależą od mniejszej lub większej wydajności komputera, tego co jest uruchomione itp. lecz są spowodowane błędem w kodzie - zadaniem programisty jest zmienić jego występowanie z prawie nigdy na nigdy :stuck_out_tongue:

pojawia sie taki kominikat: u are identified as player 5 as expecting 0

kiedy daje “get txt” kominikat “u are not alllowed do this action”. niestety runda nie działa

rozpocznij grę od nowa, nie wczytuj zapisu (zapis sobie skopiuj na wypadek gdyby coś więcej chcieli o tym błędzie słyszeć) i wtedy użyj komendy “get txt”

dlatego tak jest ponieważ ten błąd wysypał częściowo grę tak że prawie nic nie działa

wtedy możesz poprawnie wygenerować pliki tekstowe aby team VCMI sprawdził twoją wersję językową.

natomiast w przypadku samego buga wypełnij formularz na trackerze, opisz szczegółowo zamieść screenshot i pliki wygenerowane po wpisaniu komendy crash (komenda crash crashuje grę jeśli jeszcze nie jest scrashowana, co pozwala wygenerować automatycznie informacje o crashu, jeśli gra już scrashowała sama lub jeje część plik już będzie w folderze gry)

I nic więcej?
Jesteś pewien, że wpisujesz to do okna z konsolą, o którym pisał Majaczek?
Komendę możesz wydać jeszcze przed rozpoczęciem gry (na etapie menu głównego).

To nie to. Gdyby nie przepuszczał, to gra by się nie rozpoczęła. Klient odpala serwer i przekazuje mu parametry startowe, potem idzie to w druga stronę i dopiero potem gra „właściwie” startuje na kliencie.


Jeśli idzie o sam błąd, to faktycznie wykryłem i poprawiłem jakis czas temu /race condition/ mogący do niego prowadzić. bugs.vcmi.eu/view.php?id=729
Niemniej to powinno być rzadkie, jeżeli błąd jest reprodukowalny (czy jest?), to może mieć inne źródło i chciałbym się wtedy temu przyjrzeć blizej.

przy komendzie get txt gra wysypała się.

wyskoczył komunikat:
can not find file objnames.

cały kominkat uplodaduję na sreecnshocie

zapisz.net/images/406_vcmi_error.jpg

Darmowy hosting obrazków, zdjęć

próbowałem znależc ten plik objnames, lecz nie mogę . pomoże ktoś?

jeszcze jedno, czy można grać na pełnym ekranie?

Powinien być albo w oryginalnym archiwum .lod albo w folderze Data. Wypakowanie paczki podesłanej przez Dragona kilka postów wyżej pomoże.

Aby grać na pełnym ekranie, edytuj plik config/settings.txt. To akurat jest w manualu.

domysliłem się , że cos jest nie tak w instalce Data. rozumiem, że z folderu VCMI Data zawartośc wklejamy do głównego folderu Data gry, a nie zamieniamy cały folder?

gra sie uruchamia, ale opcje wogu nie sa dostepne

VCMI - work in progress
nie wszystko jest jeszcze zrobione
mod support idzie na koniec
kilka opcji hardcoded woga zaimplementowało
ale nie ma ważniejszych rzeczy np. jest tylko ai do walk, nie ma jeszcze ai do mapy przygód :stuck_out_tongue:

PS: vcmi nie jest jakimś nowym modem, jest to silnik gry heroes3 napisany od nowa. za to jednym z celów dla których VCMI powstaje jest wsparcie dla modów które powstaną i będą dużo łatwiejsze do zrobienia dzięki VCMI

nie ukrywam, że przydałaby sie konkretna instalka, gdyż zianstalowanie moda nastręcza pewne problemy

pawbuj to nie jest mod tylko engine napisany od nowa :unamused:
proponuje przejrzyj wiki w tym serwisie i potem się wypowiedz/zadawaj_pytania
jedyne co to ma wspólnego z modowaniem to to że będą mody pod vcmi i robienie modów pod vcmi będzie dużo prostsze jako że wszystkie potrzebne rzeczy będą jak na widelcu i nie trzeba będzie istnie hakerskich wyczynów jakie były potrzebne do tworzenia h3wog i era

gdy vcmi będzie wystarczająco rozwinięte, to zrobienie moda do vcmi np. dodającego nowe miasto będzie (poza przygotowaniem grafik) proste jak napisanie skryptu erm. teraz gdy corewog próbował dodać miasto do wog3.59 (jeszcze nie wydany) lub team HotA próbował zrobić coś podobnego w charakterze moda, zajęło to im kilka lat i mnóstwo hackerskich sztuczek, mnóstwo debugowania kodu który nie do końca wiadomo co robi itp.