Kompilacja na Ubuntu PowerPC

Przeglądając Internet, przypadkiem natrafiłem na ten projekt i stwierdziłem, że fajnie byłoby, gdyby udało się to skompilować na moim Pradawnym Macintoshu PowerPC (by mieć w co grać).

Oczywiście, tak różowo nie jest. Fakt, podłubałem dość długo, by znaleźć kod źródłowy (SVN się coś rypie). Wszystkie pakiety (zgodnie z README) zainstalowałem, ale dalej nie mogę wykonać ./configure, bo zwraca fajny błąd:
configure: error: FFMpeg avformat library not found. Please install it.

Zarówno pakiet libavformat50, jak i libavformat-dev są wgrane.
Więc, co muszę zrobić, by to się nareszcie skompilowało? (tydzień się męczę i mam już dość)

Chyba nikt tu nie próbował kompilować VCMI na coś takiego… jakbyś napisał post po angielsku, to miałbyś trochę większe szanse na jakąkolwiek pomoc, tam są ludzie kompilujący VCMI pod gcc czy na dziwne platformy.

GCC to nie jest dziwna platforma, a po prostu kompilator. Ubuntu to zwykła dystrybucja Linuksa (ba, chyba jedna z najbardziej popularnych), a PowerPC to fakt - dziwaczny procesor. Poza tym, prawie niczym się nie różni, bo port na ten procesor jest identyczny jak oryginał.

Możliwe, że mam w jakiś sposób uszkodzone libavformat, bo filmy w ogóle działają mi tylko w ręcznie kompilowanym MPlayerze (reszta nie odtwarza dosłownie nic, reinstalowałem gstreamera, nawet go kompilowałem, ale coś jest dalej nie tak).

Nie nazwałem GCC dziwaczną platformą. Po prostu nie kompiluję VCMI przy użyciu GCC (tak jak pewnie wszyscy albo prawie wszyscy na polskim forum) i nie znam specyficznych dla tego kompilatora błędów.

Dziwaczną platformą wydaje mi się “Pradawny Macintosh PowerPC”.

Tak na marginesie - poza problemami z kompilacją mogą wystąpić problemy z kolejnością bajtów w słowie. x86 jest little-endian, zaś linuxy na PowerPC big-endian. Ktoś kiedyś dodawał do tego wsparcie, ale może być niekompletne.

Powodzenia w próbach kompilacji.

Witam wszystkich : ) Być może będzie to swego rodzaju odkopanie tematu ale czy komuś się udało skompilowanie VCMI na PPC G4 w Ubuntu ? Jeśli nikt nie próbował to może chociaż gdzie mógłbym dostać wskazówkę na to jak skompilować ?
Pozdrawiam i przepraszam za taką ilość pytań. Projekt jest przedni.

Nie az tak dawno ktoś budował na PowerPC, powinno działać, choć specyfiki tej platformy za bardzo nie znam.
Ogólne instrukcje dla Linuksa powinny działać:
vcmi.svn.sourceforge.net/svnroo … ADME.linux

Wymogi takie same: biblioteki i nie za stary kompilator (GCC 4.5+).
W razie problemów pisz i spróbujemy pomóc. Najlepiej w dziale anglojęzycznym, bo tu chyba wszyscy polegają na Visualu.

Dzięki za odpowiedź, z rana zabiorę się próby i dam znać co i jak. : )