Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Programowanie pomoc
Author Message
hary1988pl 

Posted: 2011-01-09, 22:48   Programowanie pomoc

witam wszystkich forumowiczow, zaczalem bawic sie w programowanie w c++ i mam taki maly problem

na uczelni mamy do napisania maly programik,(raczej fragment wiekszego programu)

program wyswietlajacy przyciks "akcja" ktory ma 30 uzyc, a kazde klikniecie obniza wartosc 30 o 1 , i dodaje 1 po uplywie 1 godziny,

prosze wasz o pomoc

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2011-01-10, 08:59   

Do takich rzeczy wykorzystuje się Javę. W Netbeans to jakieś pięć minut roboty ;-)
Warmonger, you are the best!

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2011-01-10, 13:04   

Do C++ też istnieją jakieś GUI designery (Visual C++, Qt Designer, ...), jest Qt, wxWidgets, GTK, czy nawet WinAPI, w których można takie coś napisać. Myślę, że jak ktoś się z tym już bawił, to 5 minut w C++ też by wystarczyło.

Tak czy siak - w czystym C++ nie da się tego zrobić, musisz najpierw zdecydować, jakiej biblioteki i jakich narzędzi będziesz używał. Ciężko mi coś polecać, bo nigdy nie robiłem interfejsów okienkowych w C++.

krystian1995 

Posted: 2011-01-10, 15:48   

Równie dobrze możesz to napisać w jakiejś biblotece do tworzenia gier ( np. SDL ) , jednak jestem pewny ,że w 5 minut nie uda się nikomu zrobić taki program ( i pozostaje nauka ).

majaczek 

Posted: 2011-01-11, 16:36   

ja bym to w allegro (bibliteka do robienia gier, nie allegro.pl) zrobił w kilkanaście minut najwyżej
tylko mały problem: allegro bez nakładek ma bardzo brzydkie gui :P
(można użyć nakładki AGUP lub zdefiniować wygląd przycisku jako bitmapę o stałym rozmiarze)
drugi problem: allegro jest biblioteką napisaną pod C (nie pod c++) więc zamiast klas masz struktury z ewentualnymi wskaźnikami do funkcji, co nie jest ładne pod względem OOP

najpierw proponuje napisać hello world, a potem jakiś prosty programik na wskaźniki i tablice, reszta to kwestia składni - łatwo wejdzie chyba że masz się blisko związać z pisaniem klas i szablonów, ale nie od razu kraków zbudowano
PS: nie uczyłem się SDL a chyba warto :P

PS2: klasy nie są takie trudne, wystarczy trochę teorii i idzie gładko, szablony natomiast są miłe dopóki się nie pomylisz bo większość kompilatorów nie potrafi napisać zjadliwego komunikatu o błędzie na ten temat (błąd który ci wyskoczy jest na kilka stron i musisz przejrzeć taki komunikat przy czym zobaczyć w którym miejscu jest opis faktycznego problemu a nie reakcja na inne błędy tym spowodowane czy pozostałe bezwartościowe podpowiedzi (kilka z kilkudziesięciu będzie pomocnych))

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: