Heroes 6

Co sądzicie o tej grze? Czy podobają się wam nowe jednostki itd…

Według mnie niektóre rzeczy są fajne(np. Breeder w Inferno) .Tych mniej fajnych jst niestety trochę więcej(np.1 surowiec luksusowy , garnizony,przekształcanie miast).

Nowe-jednostki nie powalają ale coś dać musieli huh

  • zajednolitszy rzut kamer
    ale mam nadzieje że nie wyjdą poza 4 rdzenie z ai i cos z nim zrobia.

Zajmowanie kopaln przez jakis punkt czy co tam jest podrzuca tematyke warhammera ciekawe jak wypadnie bo nie lubie wh

Znowu tęczowa kolorystyka : p

Sądze że to najgorszy pomysł na jaki mogli wpaść. Teraz zamiast wysyłać zwiadowców żeby pozdobywać kopalnie wystarczy pokonać jakiś fort. Aż tak przesadzonych ułatwień nie lubię.

PS : Jak ktoś chce więcej informacji to proszę wchodzić na h6.heroes.net.pl

Ciekawostka dość podobne rozwiązanie, dośc dobrze sie sprawdza w Disciples 3 tam to właśniie na takiej zasadzie działa zajmujesz punkt i dostajesz pod władanie kawałek terenu zmienijący się z np pustkowia w trawę i np dostajesz 1 kopalnie.

Funkcjonuje to dość fajnie co prawda Ai w d3 nie jest zbyt ee rozwinięte i łatwo je rozwalić :stuck_out_tongue:

Jak dla mnie to przerobili tą serię w wersje bardziej dla mas - osób, które grać zaczynały od farmville. Stąd te uproszczenia. Zagrać, zagram. Ale to z kopalniami też niezbyt podpada mi do gustu.

Ja się tylko zastanawiam nad jednym, czy dojdzie do tego, że w (nie dopuść do tego, Boże) następcy Heroes 6 wystarczy zdobyć jeden obiekt, poza swoim zamkiem, żeby wygrać mapę/kampanię. Bo jeśli tak, to tylko będzie oznaczało bolesną śmierć w męczarniach całej serii.

Seria dogorewa - jak dla mnie już jest praktycznie martwa, producenci tylko patrzą jak tu opchnąć następne tytuły z niej i dotrzeć do jak największej liczby docelowej. Zamiast brać pod uwagę opinie starych fanów i próbować stworzyć kolejną legendę po Heroes III patrzą na średnią społeczną, która nie jest zbyt wygórowana (jeśli też jesteś zmuszony do posiadania konta na facebooku ze względu na to, że to podstawowa możliwość komunikacji teraz oraz idealne źródło informacji o innych do celów wszelakich, jedno spojrzenie i już wiesz o czym mówię :wink: )

Parę dni temu została wydana wersja demo H6 .Co o tym sądzicie ?Jak dla mnie to nie są Herosy , przez te “udoskonalenia”.

Nie ściągałem tego dema, nie zamierzam tego robić ani kupować tej gry. Pooglądałem sobie screeny i opisy miast. Gra może i będzie dobra, ale nowatorstwo moim zdaniem godne jest większej zmiany nazwy niż przestawienie wyrazów.

Ja sobie ściągnąłem, wypada dość mdło?
najbardziej mnie zirytowało zdegradowanie konstrukcji w mieście do czegoś “takiego” i chowanie jednostki strzelającej w wieży bo rozwalanie murów trwa i trwa a to cie cały czas tłucze :P.

Ma potencjał żeby być lepiej niż w h5 ,ale do dopracowania tyle że zaraz będą wydawać =P.

Mnie rozwaliła nauka czarów bez gildii magów , drzewko umiejętności,ekran miasta(choć to chyba poprawią) i niektóre jednostki(frakcja ludzi zdecydowanie świeci się za bardzo).
Tą grę można potraktować jako ciekawostkę , lecz na dłuższą chwile jest dla mnie niestrawna .

dostałem się do bety h6, ale grałem bardzo mało. Ekran miasta porażka(ale to podobno tylko na czas bety bo nie zdarzyli), jakoś nie przyciągnęła mnie ta gra tak jak h3, trochę brakuje klimatu, niektóre jednostki są przekombinowane.
Moim zdaniem najlepszy by był remake H3, taka sama grafika tyle że z modelami i animacją 3D w wysokich rozdzielczościach z tą samą mechaniką. Pewnie dlatego zainteresowałem się VCMI :wink:

Niestety, z cech które wymieniłeś VCMI oferuje tylko wysokie rozdzielczości. Nie zamierzamy robić wersji 3d. W ogóle to moim zdaniem 3d nie pasuje do serii HoMM. W ogóle nie słyszałem jeszcze o naprawdę porządnej strategii turowej w 3d, te dwie rzeczy chyba niespecjalnie do siebie pasują.

A propo wyższych rozdzielczości, istnieje szans na remake modeli jednostek i miast pod wyższą rozdzielczość? Czy nie macie do tego dobrych grafików? chodzi mi o to by np w walce czy zamku wyższa rozdzielczość realnie była wyższa a nie przez dodanie pasków woków ekranu

Co do wysokich rozdzielczości mam pewien pomysł. Co prawda nie jest najlepszy ale lepsze i to. Chodzi mi o algorytm( link ) do skalowania pixel artów. Tekstury nie będą zbytnio rozmyte.