Problemy instalacji i uruchomienia

Witam mam problem z instalacja VCMI.
Zainstalowalem H3 Zlota edycja + WOG3.58f + spolszczenie hmm3.fclan.ru/redir.php?id=14
Nastepnie vcmi_055 wkleilem do glownego katalogu z H3 (w folderze /sprites nie powinno czegos byc jest pusty).Wlaczam vcmi :
I:jest w oknie (zalacznik)
II:w grze nie ma zadnych dzwiekow procz gdy klikam na "odsylacze’ new game , load game ,single scenario.
III:gdy startuje mape wychodzi blad wspomniany niedawno przez Kulex’a (zalacznik).Identycznie przy zainstalowanej czystej wersji H3 + WOG3.58f
WOG dziala bez zazutow.

Pomocy z gory dzieki.




Czy na pewno wypakowałeś wszystkie pliki z paczki do folderu /config? Tam, gdzie ci wywala nie ma zbyt wielu innych możliwości wywalenia się (o ile wiem - ten fragment kodu lepiej zna Tow).

Możliwe, że to jeszcze jest kwestia wersji językowej. Nie testowałem VCMI na czystej instalacji WoGa + polonizacja. Jak znajdę w najbliższych dniach trochę wolnych chwil to się temu przyjrzę.

Nie wiem czy moze to chodzic o wersje jezykowa ale bez spolszczenia do wog’a rowniez wyskakuje powyzszy blad.Moze to wina ze zle wypakowalem pliki czy na pewno powinienem wypakowac to do glownego folderu z heroesem czy cos do folderu /data nie trzeba?

A czemu wlasciwie vcmi otwiera mi sie w okienku a nie w pelnym ekranie?(alt+enter nie dziala).

Powinieneś wypakować wszystkie pliki i foldery z archiwum do folderu z heroesem (domyślnie Heroes3), czyli np. pliki z folderu config\ z paczki z VCMI powinny trafić do Heroes3\config.

Otwieranie się VCMI w okienku zostało ustawione w celu łatwiejszego zamykania, gdy wystąpi błąd oraz prostszego testowania. Gdy gra będzie bardziej skończona, włączymy możliwość uruchomienia na pełnym ekranie.

A Będzie?
Widzę ze sie zobligowaliście, macie w końcu renomę.

Tak sobie myslałem:

wiecej niz 8 graczy,
wieksze mapy niz 144x144 (np. 9000 x 9000)
Bardziej zrównoważone rasy:
(nieumarli + bohaterka 5% nekromacji na lvl-rzeźnia)
Wiecej miast np forge, egispkie

Bedzie to mozliwe jeśli skończycie swój projekt, nie?
Błagam, jest to najlepszy, naładniejszy, najprosztszy, hot-seat wszech czasów

No tak, racja, tego typu projekty zwykle nie są kończone, tylko rozwijają się, dopóki jest zainteresowanie. Ale zanim nie będzie się dało w miarę sensownie rozegrać scenariusza, nie widzę potrzeby umożliwiania gry na pełnym ekranie - do testów znacznie lepiej nadaje się tryb okienkowy (obecna wersja to w końcu tylko techdemo).

Co do większej ilości graczy, największym problemem może być brak odpowiednich grafik. Przynajmniej jeśli mieliby mieć inne kolory niż obecni. Większe mapy nie powinny być zbyt wielkim problemem (albo mapy niekwadratowe czy więcej rozmiarów niż 4). Tak samo z balansem. Zaś dodatkowe miasta do głównie kwestia konieczności zrobienia ogromnei ilości grafik (choć o ile wiem do egipskiego nie brakuje ich za dużo). Jak widać, możeliwe będzie bardzo dużo, choć nieprędko.

Bardziej skończony niż ostatni release to już jest ;]
Kwestia okno/pełny ekran to tylko zakomentowanie jednej flagi w kodzie, w sumie myślę, że bez problemu mógłbym dodać odpowiednią opcję.

Większe mapy JUŻ są wspierane. Choć nie wiem na co komu aż 9000x9000 (i jak pamięciowo VCMI by to strawiło)… ale jeśli się znajdą amatorzy, to czemu by nie :wink:

Ostanio nie miałem czasu bu sprawdzić nowej wersji VCMI ,lecz dziś postanowiłem to uczynić i nie działa ;(
Mam problem z włączenie programu przez vcmi_client img148.imageshack.us/my.php?image=vcmi062ke2.jpg

Reinstalacja H3 nie pomogła.

To może być błąd związany z systemem operacyjnym - ja i Tow mamy Windows XP. Jak jest u innych osób z Vistą?

Może zmień opcje zgodności dla starszych wersji windows

Zmieniałem wszelkie zgodności i z systemem i z kolorami i nic.
Starsza wersja chodziła bez zarzutów

Masz 64 bitowy system ? Może to ma coś do nowej architektury VCMI ?

Czy ten błąd wyskakuje przed uruchomieniem VCMI (żadna konsolka nie mignie ani nic), czy też zaraz potem? Uruchom VCMI przez VCMI_log.bat i sprawdź czy coś się pojawia w pliku z logami (choć wątpię, bo system najpewniej w ogóle nie startuje programu).

A więc tak konsola wogóle się nie włącza,a mam viste 32bit’ową jak narazie,lecz w najbliższym czasie nom chyba w wakacje(teraz z kompa korzystam zaledwie godzinkę dziennie :wink: nauka w 1 klasie LO) zamieżam zmienić an 64.
A otworzyłem plik VCMI_log, stworzył mi się plik vcmi_cor ale nie pomogło.

U mnie występuje czasem błąd po wybraniu opcji ucieczki w ekranie walki. Program się wtedy wysypuje i wyłącza. W logach raczej niczego szczególnego nie ma:
Starting battle!
Round nr -1
Round nr 0
Round nr 1
Active stack: 2
Stack 2 moves to the tile 122
Stack 2 moves to the tile 123
Active stack: 3
Active stack: 0
Stack 0 moves to the tile 36
Stack 0 moves to the tile 54
Stack 0 moves to the tile 71
Active stack: 1
Battle ends. Winner: 0. Type of end: 1

Błąd występuje tylko raz na jakieś 10 walk.

zibi17k
Bibliotek uruchomieniowych nie łapie, z tego co widzę problem dotyczy Visty i pojawia się przy rozmaitych grach. Pewnie to jakieś nowe bajeranckie zabezpieczenia, bo pod XP wszystko śmiga (albo ja skopałem plik manifestu). W końcu mogliśmy do tych dll-ek napchać nie wiadomo czego, żeby skrzywdzić użytkownika. :imp:

Pewnie by wystarczyło wepchać biblioteki msvc*90.dll gdzieś, gdzie system uzna je za swoje.
Ale pewnie lepiej po prostu wgrać całą paczkę ze środowiskiem uruchomieniowym dla programów zbudowanychprzez MSVC 9.0:
microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

Co nie zmienia faktu, że to brzydkie rozwiązanie.

Altair
Tropiliśmy ten błąd od czwartku i udało się to złapać. Wszystko przez niewinnie wyglądającą optymalizację w bitwach, wgraną dosłownie na kilka godzin przed releasem. Pech.
Niemniej błąd jest już poprawiony.
Ech, trzeba będzie zrobić chyba gdzieś spis już poprawionych błędów.
I w ogóle zrobić nową wersję deweloperską. A ja się chyba wypalam… :wink:

Dzieki Tow chodzi,lecz nie znaczy to że działa ;(
Nie chcę się załadować mapa img376.imageshack.us/my.php?image=kolejnyll9.jpg

Ech… i jak ja mam to zdebugować bez Visty? Pewnie to też jakieś jej zabezpieczenia blokują możliwość połączenia się klienta z serwerem. A nie ma tam jakiejś listy zaufanych aplikacji czy czegoś w ten deseń?
Poczekaj, proszę, jeszcze jakiś dzień. Przygotuję wersję do dalszych testów, może jakieś wskazówki się wyciągnie.

A może jednak wiem w czym tu tkwi sęk…
Pod wieczór wrzucę nową testową wersję i zobaczymy.