Wsparcie dla innych systemów!

Będzie krótko i zwięźle.

Czy są jakiekolwiek plany wydania portu VCMI na jakiś inny system niż Windows?

Osobiście jestem zwolennikiem Linuxa (wolność od wirusów, brak BSODa itp. ;p), do Maców czy innych Unixów też nic nie mam… Dlatego pytanie, czy taki port będzie wydany, czy jest chociaż planowany, czy chwilowo jest to nad siły VCMI?

I tak, chodzi mi o port, nie o oddzielną wersję silnika. W końcu chcemy mieć żywe multi, tak? :smiley:

Naturalnie. VCMI kompiluje się i działa pod Linuksami, nic mi nie wiadomo, by coś miało działać gorzej niż na Windowsie.

Wydawać? “Prawdziwy linuksiarz” powinien pobrać źródła i zbudować sobie samemu. :stuck_out_tongue: Na systemach linuksowych znam się słabo, ale chyba są problemy z przenośnością pomiędzy dystrybucjami, tak więc nie bardzo da się zrobić gotowego, uniwersalnego wydania “na Linuksy”.

Odnośnie gier MP pomiędzy graczami na różnych systemach - nie powinno byc problemów. Jedyne w sumie na co trzeba uważać, to różne zachowania arytmetyki zmiennoprzecinkowej pomiędzy platformami - co może prowadzić do “rozjechania się” (desynchronizacji) stanów gry. Jeśli takie problemy się pojawią, to zostaną usunięte. Dotychczas nikt nie próbował jeszcze odpalać gry pomiędzy różnymi systemami - dopiero teraz będę się brał za tryb MP.

Biblioteka SDL na której bazuje VCMI jest wieloplatformowa więc nie powinno być większych problemów z kompilacją na Linuksie czy Macu, chyba że są używane jeszcze inne, specyficzne dla windowsa biblioteki. Nie wiem jak wygląda to teraz ale kiedyś był problem z biblioteką od debugowania w VCMI, trzeba było ściągać dodatkowe pliki aby to się kompilowało, i był problem z STL na linuksie.

Nie kojarzę ani problemu, ani o którą bibliotekę chodzi.

Jeśli chodzi Ci o ten problem ze stringiem, co kiedyś opisywałeś na forum, to dawno temu został poprawiony. W rzeczywistości był to błąd VCMI - używaliśmy stringa w sposób nie do końca zgodny ze standardem. Implementacja Microsoftu (czy właściwie Dinkumware) sobie z tym radziła, natomiast na GCC takie wszeteczeństwa nie przejdą. :wink:

Teraz - powtórzę raz jeszcze - nie ma znanych mi problemów z VCMI na Linuksie. Jedynym problemem może być sam Linuks i pozbieranie na nim wszystkich bibliotek we właściwy sposób i postawienie środowiska do budowy. Nic, czego nie dałoby się przy odrobinie dobrej woli i wspólnego główkowania przeskoczyć.

dbghelp, z tego co pamiętam to właśnie z tym był problem (nie pamietam czy był problem z kompilacją czy sama aplikacja się crash’owała).

Dzisiaj rano próbowałem kompilować dll vcmi na nowym gcc 4.5 i się sypało na jednym makro z boostem, nie miałem czasu nad tym powiedzieć więc żadnych szczegółów nie podam.

W każdym raziz, jak by posiedzieć nad tym trochę to spokojnie można to odpalić.

Zaraz, ale mówimy o kompilacji VCMI na Linuksa czy na Windowsa, ale przez port GCC (MinGW lub równoważny)?

Bo jeśli na Linuksa, to dbghelp w ogóle nie ma zastosowania, bo korzystający zeń kod w ogóle nie będzie włączony do kompilacji. Choć akurat ta biblioteka jest częścią systemu (chyba od XP-ów w górę) i nie powinna wymagać jakichkolwiek działań niezależnie od tego, czym budujesz VCMI.