Mniejsze błędy i źle zrobione opcje

Zauważyłem parę błędów.

•Flagi bohaterów mają dwie klatki animacji.
•Flagi odbijają się na interfejsie. .:SCREEN:. w lewo patrzyć.
•Strzałki i klawisze numerowe z bocznej klawiatury powinny służyć do chodzenia bohaterem, a nie przesuwania mapy.
•Bohater może wchodzić na innych bohaterów.
•Można wchodzić do obiektów z tyłu.
•Animacje DEFów są za wolne.
•Bohater chodzi za wolno.

Problemy z flagami juz rozwiazalem. Tow rozwiazal problem z bohaterami mogacymi na siebie wchodzic. Pozostale na razie poczekaja.

Kiedy będzie obsługa muzyki i dźwięków?

Obsluga dźwiekow i muzyki już czesciowo jest (klikniecia myszą w oknie wyboru scenariusza powinny byc slyszalne). Cos wiecej bedzie dodawane sukcesywnie wraz z rozwojem VCMI.

Dźwięk jest tylko w menu głównym i jak się w nim gdzie kolwiek klika, to jest ten dźwięk.

W sumie to nie blad, tylko brak feature’a.
Dzwieki sa na tyle malo wplywajace na rozgrywke, ze po paru pierwszych eksperymentach (ten dzwiek w menu) uznalismy, ze doda sie je wzglednie na koncu.

Choc moze faktycznie lepiej by je bylo wylaczyc w ogole, azeby nie dezorientowaly.

Jak umieszczam pliki .pcx w folderze “Data” to nic się nie zmienia, a powinien działać na H3bitmap.lod, a folder “Sprites” działa, ale tylko na H3sprite.lod.
To ważne, jak się robi jakieś mody.

Wrzuc te pliki jako bitmapy (.bmp) do folderu Data/, wtedy powinno zlapac.

Znalazlem nie blad ale tylko niedopatrzenie gdyz jest ono spowodowane tylko najprawdopodobniej ograniczeniem budowy fortu,a wybudowana stocznia na mapce "The mandate of heaven"
img138.imageshack.us/my.php?imag … 938gp4.jpg
opis bledy:
fosa miga ,znika i sie pojawia co 1sec.

Mysle ze gdy budowle na danej mapie beda ograniczone blad sam zniknie jak go niema w orginalnej wersji H3

Ok jak narazie przez kilka dni zakoncze testowanie produktu,by nie znalezc kolejnych bugow,mimo ze bardzo polubilem testowanie gier.
Pozdrowienia dla VCMI Team!!!

W wyborze zamku do scenariusza zawsze pokazują się strzałki wyboru, niezależnie, czy można sobie samemu zamek wybrać, czy nie.

Błąd z mrugającą fosą został poprawiony w 0.61. Silnie rekomenduję jej używanie.
Wynikał z tego, że stocznia ma dwa obrazki - jeden z fosą i jeden bez - z których, zależnie do tego, czy cytadela jest wybudowana, należy pokazywać tylko jeden. Sytuacja analogiczna do tej z Mana Vorteksem z Dungeonu - on też ma dwa zestawy animacji (z lub bez piątego poziomu gildii w środku).

W testowaniu właśnie o to idzie by znajdować bugi. Im więcej bugów teraz się wyłapie, tym mniej ich będzie w kolejnych wersjach :slight_smile:

Miło nam :mrgreen:

Racja w wersji 0.61,został poprawiony ten błąd.
Jeśli nie przeszkadza wam ciągłe znajdywanie prze zemnie bugów to gdy tylko znajdę trochę czasu by oderwać się od Diablo II,zacznę znów testy nad VCMI.Albo dam siostrze zagrać w vcmi (dzięki temu znalazłem buga z uciekaniem z pola bitwy ;p).

Mam pytanie czemu w wersji 0.61 jest mniej plików w folderze font???

Ponieważ wywaliłem z paczki nieużywane czcionki. Były one pozostałością po starych czasach, kiedy VCMI korzystała z nieco większej ich ilości. Teraz jednak okazały się być zbędnymi, więc po co mamy marnować sobie transfer?

JA mam taki błąd mianowicie jak kliknę na jednostkę dwa razy(czyli informacje ) i ją chcę zwolnić nie ma komunikatu tylko jest usuwana

W wersji rozwojowej jest to poprawione (właściwie dodane). W 0.62 będzie.

Mam błąd

img182.imageshack.us/img182/623/errorlucznikku5.png
img182.imageshack.us/img182/errorlucznikku5.png/1/w796.png

EDIT:
I drugi

Żywiołak lodu jak strzela to zamiast strzelać z tych rurek strzela z tułowia
img129.imageshack.us/img129/2592/beztytuump3.png
img129.imageshack.us/img129/beztytuump3.png/1/w795.png
A żywiołak burzy strzela zamiast piorunem strzałami z balisty

Co do pierwszego błędu - zawsze możesz kliknąć prawym na jednostce… rozsunięcie tych okienek z ilością nie byłoby łatwe.

Co do żywiołaków lodu - one w ogóle są jakieś wyjątkowe, rozwiązania działające dla innych jednostek nie zawsze działają dla tej… ale postaram się coś z tym zrobić.

Tak, wiem, i to nie tylko on… tylko prosiłbym o wskazanie nazwy pliku z animacją strzału tego żywiołaka czy też dowolnego innego stworzenia, które ma niepoprawną. To mi ułatwi zadanie.

Mam pytanie.
Niektóre strzały jednostek np orka w czasie lotu obracają się.Czy jest to zrobione umyślnie czy to błąd

Sama funkcjonalność umożliwiająca strzałom obracanie się nie jest błędem. Jeśli jednak jakaś strzała obraca się, a nie powinna, to jest to błąd i można go łatwo poprawić - wystarczy odnaleźć id danej jednostki i zmienić w odpowiedniej linii pliku cr_shots.txt 0 na 1 lub odwrotnie.

Jak ktoś strzela do przeciwnika, to on wcześnie obrywa.
A jak inny sojusznik stoi przed przeciwnikiem, to jak strzela się we wroga, to obrywa sojusznik, ale animacja obrywania jest na wrogu.