Bledy w VCMI

Jeśli VCMI ci nie działa, napisz o tym kilka słów - twój błąd może zostać naprawiony w kolejnej wersji. Opis błędu możesz umieścić w tym wątku. Przydatne mogą być następujące informacje:

  • opis twojej instalacji (np. wersja polska Heroes 3 + WoG 3.58f + Nowe Ulepszenia Acid Dragona)
  • końcowa wersja językowa - czyli ta, na której grasz (np. polska)
  • w którym momencie VCMI wywala (np. podczas włączania się, przy ładowaniu mapy, po wykonianiu konkretnej akcji po wczytaniu mapy - w dwóch ostatnich przypadkach prosimy o podanie nazwy mapy lub jej przesłanie na maila)

W działaniu VCMI nie powinny przeszkadzać zainstalowane skrypty erm, o ile nie modyfikują plików .lod.

Niemożliwe było przetestowanie VCMI na wszystkich możliwych konfiguracjach, zrobiliśmy jednak dużo, aby działało na jak największej ich ilości. Twoja pomoc może ulepszyć kolejne wersje naszej gry.

Jak włączam VCMI, to mi się pojawia błąd:
Screen
Mam zainstalowany wygląd zamku z bety, nowe obiekty, gods mod i zrobiony przez mnie interfejs (pliki są w katalogu data, nie w LODzie).
Problem rozwiązany.

Pliki .pcx z moin nowym interfejsem stanowiły problem.

Witam na forum :slight_smile:
Tak to właśnie bywa, często źródłem problemów są jakieś niestandardowe modyfikacje, toteż zalecamy instalację VCMI na czystego WoGa.
Czy te pliki .pcx są poprawnie obsługiwane przez H3? Jeśli tak podeślij mi je proszę na maila ( impono(AT)gmail.com ), a sprawdzę czemu VCMI się na nich sypie. Zasadniczo bowiem VCMI powinno przetrawić wszystko to, z czym sobie radzi WoG (przynajmniej pod względem niewysypywania się).

Te pliki zmieniały wygląd okna mapy przygody, pewnie VCMI miało problemy z prze kolorowaniem tego okna.

Przebarwianie interfejsu, to tylko podmiana kolorów w palecie, nie bardzo sobie wyobrazam, azeby to moglo wysypywac. A nawet jesli, to wtedy wywalaloby po wczytaniu mapy, a nie zaraz po uruchomioniu.

Jak usunąłem pliki to mi działało.
Jeszcze zmieniłem małe okno statystyk bohatera i miasta, portret Orrina, paski zasobów, tło zamku i fortecy i pasek miasta.

Witam.

Spodobała mi się wizja tego projektu, zwłaszcza, że już zostało coś pokazane (a więc i stworzone). Jednakże trochę mnie zasmucił pewien błąd. Otóż kiedy naciskam przycisk “Start” w menu “New Game”, wyłącza mi się gra. Mam Heroes III: Złota Edycja (pl) z WoGiem 3.58f, spolszczeniem i polską aktualizacją skryptów.

Niektóre mapy nie działają w VCMI :(.
Polecam ci uruchomić mapę “Arrogance3”, bo działa.

Hobbit, witam :slight_smile:

Czy Arrogance3 działa?
Jeśli tak podeślij mi tę mapę na której nie działa, a powinno, na maila lub podaj do niej linka. (jeśli mapa jest jedną ze standardowych, to wystarczy jej nazwa)

Ponownie - jakie?
Muszę wiedzieć co nie działa, żeby naprawić ewenualne błędy.

Dokładnie nie mogę powiedzieć jakie mapy nie działają.
Jeszcze jest błąd przy niektórych ustawieniach mapy.

Ale… dlaczego?
Gdy VCMI się wysypuje nie zamykaj go od razu, tylko zajrzyj w logi do konsolki - zapisuje tam między innymi nazwę pliku z uruchomioną mapą.

Jaki błąd konkretnie?

Różnych map nie odczytuję.

Przykład:
Initialization CPreGame (together): 562
Handlers initailization: 188
Opening map file: Maps/key of raya.h3m done.
Reading file: 93
Reading header: 0
Reading rumors: 0
Reading terrain: 16

To dziwna mapa z użycie w dużej ilości zaawansowanych właściwości obiektów i ustawiania obiektów wszędzie.
Link do mapy

Nie wczytuje mi poprawnie żadnej mapy. Ostatni log to ten żeby skontaktować sie z teamem po więcej informacji. Ostatni z logów przed tym logiem to : Initialization CPreGame :563

Instalowałeś jakieś mody?

Ta mapa to naprawde jakas patologia, nawet edytor map mi na niej odmawia posluszenstwa. Ale dzieki za linka, postaramy się ja rozgryzc i dodac wsparcie. Choc sadzac po cudach jakie autorzy tam powyczyniali troche nam to zajmie.

A czy znasz jakies w miare normalne mapy na ktorych VCMI nie dziala?

To na 95% problem z odczytem ktoregos z plikow tekstowych z h3bitmap.lod.
Czy masz zainstalowane jakies modyfikacje? Czy masz w folderze Data/ jakies pliki tekstowe? Jaka masz wersje jezykowa?

PS. Widze ze sa problemy z kodowaniem na forum, jak ktos korzysta z angielskiego interfejsu forum, to ma zachodnie, a jak z polskiego, to srodkowoeuropejskie. Mysle, ze lepiej bedzie pisac bez ogonkow, bo inaczej zawsze jakas czesc uzytkownikow bedzie miala krzaki (przynajmniej dopoki nie wymysle jak to naprawic).

Nie mam plikow tekstowych w katalogu Data, ale znajduje sie w nim katalog Text Resources Copy w ktorym sie jakies znajduja. Zainstalowalem najpierw H3 Zlota edycja nastepnie wog3.58f a nastepnie wasz program , nic wiecej : P.

Przez przypadek napisałem z guesta : /.

W moim przypadku KAŻDA mapa nie działa. Program wyłącza się bez żadnego komunikatu.

Jeśli komuś nie działa VCMI, niech sprobuje rozpakowac zalaczone do tego posta archiwum do folderu /data w glownym folderze gry. Moze pomoze. W kazdym razie spowoduje równiez, ze WoG bedzie sie wlaczal w polskiej wersji jezykowej (jesli ktoś tego nie chce, niech je potem usunie).
testowe.zip (321 KB)

Straszliwie powoli sie wczytuje ale dziala :). Dzieki.