Dziewiąte miasto

Otóż w sieci pokazał się filmik pokazujący dziewiąte miasto ,które ma być wprowadzone w WOG 3.59.
[LINK]
Całość prezentuje się doskonale.Jedyne zastrzeżenia mam do jednostek w które są zbyt plastikowe .

Zamak jak i jednostki prezentują się naprawdę bardzo dobrze, tylko czekać na nowego woga :slight_smile:

Widzieć to ja widziałem dziesiąte miasto dobry rok temu. Przez ten czas team użerał się głównie z problemami technicznymi i implementacją.

Chyba każdy o nim wiedział. Chodzi mi oto ,że to pierwszy taki obraz bastionu

Jednak nie było do tej pory opublikowanego materiału, który by pokazywał Bastion jako dziesiąte miasto w grze - a przynajmniej na takowy nie natrafiłem.
Skoro grupa CoreWoG postanowiła upublicznić ten filmik i pozakładać oficjalne wątki WoG-a 3.59, to można przypuszczać, iż trudności techniczne związane z dodaniem nowego miasta do gry zostały - przynajmniej w istotnej części - przezwyciężone.
Jest to dobra wiadomość, choć oczekiwanie na nowego WoG-a jeszcze z pewnością sporo potrwa. Jakiś rok temu twórcy przypuszczali, że wyjdzie do końca 2009. Teraz raczej stawia się na początek 2010. Choć data premiery wciąż jest przesuwana, przybliża się w tempie ok. pół roku na rok. Logiczne by zatem było wydanie nowego WoG-a pod koniec 2010 :stuck_out_tongue:

Wszystko pięknie, ładnie. Ale co będzie, jak dodatek/mod HotA nadejdzie z kolejnym miastem Kronwerk?

Oprócz Bastionu w nowym WoG-u twórcy chcą zawrzeć dwa inne miasta - Przystań (Haven) i Kreml. W dalszej kolejności mówi się też o Gaju (Grove).
HotA również nie zamierza na jednym mieście poprzestać. “Na początek” planują trzy - Cove, Kronverk, Cathedral, tyle że dodawane po kolei w następująych wydaniach dodatku.

Nie widzę szans na połączenie tego. Oba projekty wyszły od WoG-a 3.58f, ale każdy modyfikuje go w swoją stronę. Dostaniemy zapewne (oby…) dwa niekompatybilne ze sobą dodatki. Cóż, skopiuje folder z Heroesami i zainstaluje oba.

Liczę, że kiedyś VCMI pozwoli na wykorzystanie zawartości obu projektów w jednej grze, lecz drogą do tego wciąż pozostaje daleka.

istnieje możliwość wydania HoTa i WoG 3.59 jako mody do VCMI - wtedy nad kompatybilnością będzie czuwał “mod support” w VCMI (chociażby z najprostszą funkcją jak translacja ID między lokalnym(mod) a globalnym(silnik VCMI))

EDIT: ale to daleka przyszłość na teraz VCMI nie ma żadnego modułu kompatybilności dla modów ani żadnego wsparcia dla modów poza zmianą oryginalnych tabel

Gdy wszystkie projekty będą jako-tako grywalne, na pewno dogadamy się z innymi teamami. Do wersji 0.8 nie warto sobie zaprzątać tym głowy, pozostaje tylko dopracować silnik.

A nie jest to jeden z podstawowych celów naszego projektu? VCMI samo z siebie nie jest przesadnie atrakcyjne.

Problem z tymi dwoma polega na tym, że są one w zaawansowanym stadium produkcji i modyfikują exe, a zatem część z ich funkcjonalności trzeba będzie pisać od nowa bądz przerabiać dla VCMI.