Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Dziewiąte miasto
Author Message
krystian1995 

Posted: 2009-09-05, 00:12   Dziewiąte miasto

Otóż w sieci pokazał się filmik pokazujący dziewiąte miasto ,które ma być wprowadzone w WOG 3.59.
[LINK]
Całość prezentuje się doskonale.Jedyne zastrzeżenia mam do jednostek w które są zbyt plastikowe .

dikamilo 
Web Designer/Dev

Posted: 2009-09-05, 01:27   

Zamak jak i jednostki prezentują się naprawdę bardzo dobrze, tylko czekać na nowego woga :)

Athlon 64 3000+ | 1,5GB RAM | Galaxy GeForce 6800XT 128MB | Windows 7 Pro

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2009-09-05, 08:42   

Widzieć to ja widziałem dziesiąte miasto dobry rok temu. Przez ten czas team użerał się głównie z problemami technicznymi i implementacją.
Warmonger, you are the best!

krystian1995 

Posted: 2009-09-05, 11:12   

Warmonger wrote:
Widzieć to ja widziałem dziesiąte miasto dobry rok temu. Przez ten czas team użerał się głównie z problemami technicznymi i implementacją.

Chyba każdy o nim wiedział. Chodzi mi oto ,że to pierwszy taki obraz bastionu

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2009-09-08, 04:06   

Warmonger wrote:

Jednak nie było do tej pory opublikowanego materiału, który by pokazywał Bastion jako dziesiąte miasto *w grze* - a przynajmniej na takowy nie natrafiłem.
Skoro grupa CoreWoG postanowiła upublicznić ten filmik i pozakładać oficjalne wątki WoG-a 3.59, to można przypuszczać, iż trudności techniczne związane z dodaniem nowego miasta do gry zostały - przynajmniej w istotnej części - przezwyciężone.
Jest to dobra wiadomość, choć oczekiwanie na nowego WoG-a jeszcze z pewnością sporo potrwa. Jakiś rok temu twórcy przypuszczali, że wyjdzie do końca 2009. Teraz raczej stawia się na początek 2010. Choć data premiery wciąż jest przesuwana, przybliża się w tempie ok. pół roku na rok. Logiczne by zatem było wydanie nowego WoG-a pod koniec 2010 :-P
Last edited by Tow on 2009-09-08, 17:31; edited 1 time in total  

Zoubuz Raucus 

Posted: 2009-09-08, 11:07   

Wszystko pięknie, ładnie. Ale co będzie, jak dodatek/mod HotA nadejdzie z kolejnym miastem Kronwerk?

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2009-09-08, 17:25   

Oprócz Bastionu w nowym WoG-u twórcy chcą zawrzeć dwa inne miasta - Przystań (Haven) i Kreml. W dalszej kolejności mówi się też o Gaju (Grove).
HotA również nie zamierza na jednym mieście poprzestać. "Na początek" planują trzy - Cove, Kronverk, Cathedral, tyle że dodawane po kolei w następująych wydaniach dodatku.

Nie widzę szans na połączenie tego. Oba projekty wyszły od WoG-a 3.58f, ale każdy modyfikuje go w swoją stronę. Dostaniemy zapewne (oby...) dwa niekompatybilne ze sobą dodatki. Cóż, skopiuje folder z Heroesami i zainstaluje oba.

Liczę, że kiedyś VCMI pozwoli na wykorzystanie zawartości obu projektów w jednej grze, lecz drogą do tego wciąż pozostaje daleka.

majaczek 

Posted: 2009-09-08, 17:57   

istnieje możliwość wydania HoTa i WoG 3.59 jako mody do VCMI - wtedy nad kompatybilnością będzie czuwał "mod support" w VCMI (chociażby z najprostszą funkcją jak translacja ID między lokalnym(mod) a globalnym(silnik VCMI))

EDIT: ale to daleka przyszłość na teraz VCMI nie ma żadnego modułu kompatybilności dla modów ani żadnego wsparcia dla modów poza zmianą oryginalnych tabel

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2009-09-08, 18:09   

Gdy wszystkie projekty będą jako-tako grywalne, na pewno dogadamy się z innymi teamami. Do wersji 0.8 nie warto sobie zaprzątać tym głowy, pozostaje tylko dopracować silnik.
Quote:
istnieje możliwość wydania HoTa i WoG 3.59 jako mody do VCMI

A nie jest to jeden z podstawowych celów naszego projektu? VCMI samo z siebie nie jest przesadnie atrakcyjne.

Problem z tymi dwoma polega na tym, że są one w zaawansowanym stadium produkcji i modyfikują exe, a zatem część z ich funkcjonalności trzeba będzie pisać od nowa bądz przerabiać dla VCMI.
Warmonger, you are the best!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: