Rozszerzenie zakresu bonusów/cech/premii

bad luck, szczęście i morale z liczbami większymi niż +/-3, skille wyższe niż ekspert i tym podobne

czy można wprowadzić implementację (zgodność) z tymi rozszerzeniami ?
mam na myśli by takie zmiany były dostępne po zmianie plików konfiguracyjnych i/lub dodaniu modu

Dałoby się, oczywiscie, AFAIK już teraz VCMI w pewnym stopniu wspiera część tych zmian (w przypadku morale / szczęścia powinno wystarczyć zwiększenie limitu, ze skillami o tyle jest problem, że trzebaby pisać dla każdego osobno co ma robić wyższy level).

I jeszcze grafiki zrobić nowych poziomów umiejętności :wink: Ale z tym nie powinno być takiego problemu.

Mógłbym zrobić tak poglądowo kilka grafik nowych poziomów umiejętności, ale najpierw powiedzcie mi gdzie są grafiki umiejętności bo mi się nie chce szukać :laughing:

Zaraz, zaraz. Po co nam grafiki nowych umiejętności, skoro nie planujemy ich używać?
Gdzieś, kiedyś w jakimś modzie mogą się przydać - ale nie teraz.
W chwili obecnej serwer sam obniża poziom umiejętności drugorzędnej, jeśli przekroczy ona eksperta (wskutek jednej z luk w kodzie).

Pewien problem mogą sprawić obrazki morale i szczęścia, które ilustrują wartości od -3 do +3. Nie ma problemów z zakodowaniem wsparcia dla większych modyfikatorów, ale co ma być wyświetlane w odpowiednim oknie?

Walnąłeś to zdanie tak ni z gruszki ni z pietruszki, powiedz łopatologicznie o co chodzi. Grafiki?

dorobi się grafikę z jednym dużym znakiem (morale+, morale-, szczęście, pech) a obok będą na niej oznaczenia takie jak w przypadku doświaczenia jednostek w wog :slight_smile:
ikona pechu (od -1 do -3) już jest w grafikach gry tyle że nie wykorzystana
można by zamiast ręcznie składać grafiki wygenerować brakujące w grze za pomocą tego wzorca w silniku VCMI - to nam zapewnia zakres od -10 do -1, 0, od 1 do 10, oczywiście grafki w wartościach od -3 poprzez zero do 3 pozostaną wyświetlane oryginalnie, w przypadku gdyby 10 nie starczyło można dodać zgodnie z wzorcem trzecią “piątkę”

hmm w przypadku skilli ponad ekspert silnik rysował by ikonę experta plus tyle gwiazdek po prawej na ikonie ile poziomów jest ponad ekspert :slight_smile: ważniejsze jest zapewnienie odpowiednich bonusów dla wyższych wartości tych danych, no ale tu mogą pomóc mody :slight_smile:

chodzi mi po prostu o obsługę wartości poprzez silnik tak aby nie było ścisłego limitu w kodzie i była rozszerzalność konfiguracyjna zakresów i grafik, tak by potem można było to wykorzystać, chociażby w modzie

myślę że wsparcie dla umiejętności wyższych niż ekspert można już dodać do niektórych umiejętności
mam na myśli umiejki ilościowe (talent mag.,atak,płatnerz,logistyka, itp.) w których wystarczy dodać wzorzec żeby na ilość było teraz więcej (oczywiście przy wyższych poziomach niż ekspert)