Idea VCMI

Zastanówmy się nad ideą VCMI. Ma to być od podstaw napisany kod źródłowy heroesów udostępniony wszystkim. Ale po co?? Przecierz to oczywiste, że dla zwiększenia modowalności!! Dlaczego więc robicie VCMI na wog-u ?? :angry: Założe się, że jeśli projekt VCMI dotrze do stabilnej wersji, to powstałe na nim mody będą o niebo lepsze od wog-a !! :imp: Po co więc robić VCMI na wog-u jeśli nie jest to do niczego potrzebne?? Nie lepiej wykonać ten projekt na SoD lub nawet czystym H3?? A jeśli się nie mylę, to jeśli wog powstał bez ingerencji w kod źródłowy, to bez problemu powinien działać na VCMI identycznie jak na oryginalnym H3.

Oczywiście powyższa sugestia jest tylko moim spojrzeniem na sprawę, wy zrobicie jak chcecie :wink: (i jeśli w czymś się mylę to mnie poprawcie).

P.S. Mi tam wog jakoś nie przypadł do gustu, no ale cóż - jedyny tak zaawansowany mod do tej pory, więc jak się nie ma co się lubi…

WoG powstał dzięki ingerencji w plik wykonywalny gry (czyli owoc kodu źródłowego). Żeby “treść” WoG-a mogła w pełni działać w VCMI, kod VCMI musi zawierać wszystkie zmiany, jakie wpisano w kod pliku wykonywalnego.

A dlaczego bazujemy na WoG-u?
Cenimy ten dodatek i uważamy, że zawsze lepiej oferować więcej możliwości niż mniej. WoG zawiera w sobie SoD, SoD zawiera czyste RoE. Wszystkie oryginalne funkcjonalności gry tak czy siak zaimplementujemy. Nie zmuszamy nikogo do używania WoG-owych nowinek. (No, chyba że obrazek w menu głównym jest dla kogoś przesadnym gwałtem… ale i on może być łatwo podmieniony)
Jak komuś wystarcza czyste H3, to nie potrzebuje naszego projektu. VCMI jest dla tych, którym wciąż marzy się coś więcej :slight_smile:

PS. Ja wiem, że jeżeli w GG wstukać podwójny wykrzyknik lub pytajnik, to pojawia się taka zabawna animacja, ale forum to nie GG, a interpunkcja dopuszcza użycie tylko jednego takiego znaku. W skrajnych sytuacjach dokładnie trzech. Inne liczby - wykluczone.

Heh z tymi wykrzykinkami i znakami zapytania to tak z przyzwyczajenia :slight_smile:
No cóż przeboleje jakoś tego wog-a :-/ chyba :wink: W każdym razie forum nie opuszcze i spróbuje poszukać błędów jak bede miał trochę wolnego czasu :mrgreen: