Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Błąd + sugestia do SI
Author Message
KarolPolakMaly

Posted: 2016-12-09, 20:28   Błąd + sugestia do SI

Witam.
Pierwsza rzecz to, to, że w 0.99 (nwm jak było w poprzednich) jako władca (bohater lochu) otrzymałem magię wody, oryginalnie było to niemożliwe.
Druga sprawa: SI (battle AI) na wieży (tu także nie sprawdzałem innych poziomów) po zakupie przeze mnie balisty, skupia się na jej zniszczeniu, co nie zdarzało się nigdy w oryginale, bo jest po prostu głupie, balista jest słaba i wytrzymała, dzięki czemu komp. klepie baliste, a ja jego i wychodzę bez strat. Dla namiotu też to występuje, ale rzadziej, dla katapulty jeszcze nie testowałem.

Przepraszam za założenie nowego tematu dla takich dwóch pierdół, ale ta pierwsza mnie dosyć dotknęła, a że nie widziałem żadnego tematu zbiorczego do zgłaszania pojedynczych błędów...

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2016-12-09, 20:52   

O tutaj: http://bugs.vcmi.eu/my_view_page.php

Uprzedzam, że większość zespołu nie mówi po polsku, a bitewnym AI nie zajmuje się nikt :-(
Warmonger, you are the best!

val-gaav 

Posted: 2016-12-30, 15:04   

W oryginale AI za bardzo nie skupiało się na machinach. Osobiście zachowanie z VCMI mi pasuje. Wieżyczki zamków atakują katapultę póki jej nie zniszczą, czasem zmieniają cel na jednostkę przy murach lub w zamku.

Ma to ten plus, że ciągłe tracenie strzelców na słabo bronionych zamkach w oryginale było irytujące. Samo zdobywanie dobrze bronionych zamków jest w VCMI trudniejsze niż w oryginale gdyż komputer ma obsesje na punkcie zniszczenia katapulty.

misiokles 

Posted: 2016-12-30, 18:35   

val-gaav wrote:
W oryginale AI za bardzo nie skupiało się na machinach. Osobiście zachowanie z VCMI mi pasuje. Wieżyczki zamków atakują katapultę póki jej nie zniszczą, czasem zmieniają cel na jednostkę przy murach lub w zamku.

Ale to zachowanie na dłuższą metę irytuje jeszcze bardziej. Niestety, takie rozwiązanie w obecnej postaci ma więcej minusów niż plusów. Z tego wyczytałem - rachityczny algorytm AI działa tak, że atak AI jest zawsze tworzony tak, żeby zadać jak największe obrażenia. A ponieważ balista, katapulta, namiot czy wóz z amunicją mają 0 obrony - automatycznie to oznacza, że max atak jest właśnie na nich, bo damage nie jest redukowane przez defence. Ale już na bitwie normalnej wygląda to inaczej - wróg z tego samego powodu atakuje, bądź czaruje Namioty i Wozy bo przy obronie zero zadaje najwięcej obrażeń :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: