Błąd + sugestia do SI

Witam.
Pierwsza rzecz to, to, że w 0.99 (nwm jak było w poprzednich) jako władca (bohater lochu) otrzymałem magię wody, oryginalnie było to niemożliwe.
Druga sprawa: SI (battle AI) na wieży (tu także nie sprawdzałem innych poziomów) po zakupie przeze mnie balisty, skupia się na jej zniszczeniu, co nie zdarzało się nigdy w oryginale, bo jest po prostu głupie, balista jest słaba i wytrzymała, dzięki czemu komp. klepie baliste, a ja jego i wychodzę bez strat. Dla namiotu też to występuje, ale rzadziej, dla katapulty jeszcze nie testowałem.

Przepraszam za założenie nowego tematu dla takich dwóch pierdół, ale ta pierwsza mnie dosyć dotknęła, a że nie widziałem żadnego tematu zbiorczego do zgłaszania pojedynczych błędów…

O tutaj: bugs.vcmi.eu/my_view_page.php

Uprzedzam, że większość zespołu nie mówi po polsku, a bitewnym AI nie zajmuje się nikt :frowning:

W oryginale AI za bardzo nie skupiało się na machinach. Osobiście zachowanie z VCMI mi pasuje. Wieżyczki zamków atakują katapultę póki jej nie zniszczą, czasem zmieniają cel na jednostkę przy murach lub w zamku.

Ma to ten plus, że ciągłe tracenie strzelców na słabo bronionych zamkach w oryginale było irytujące. Samo zdobywanie dobrze bronionych zamków jest w VCMI trudniejsze niż w oryginale gdyż komputer ma obsesje na punkcie zniszczenia katapulty.

Ale to zachowanie na dłuższą metę irytuje jeszcze bardziej. Niestety, takie rozwiązanie w obecnej postaci ma więcej minusów niż plusów. Z tego wyczytałem - rachityczny algorytm AI działa tak, że atak AI jest zawsze tworzony tak, żeby zadać jak największe obrażenia. A ponieważ balista, katapulta, namiot czy wóz z amunicją mają 0 obrony - automatycznie to oznacza, że max atak jest właśnie na nich, bo damage nie jest redukowane przez defence. Ale już na bitwie normalnej wygląda to inaczej - wróg z tego samego powodu atakuje, bądź czaruje Namioty i Wozy bo przy obronie zero zadaje najwięcej obrażeń :slight_smile: